Ολυμπιακός

3:0

Μπράγκα

03-10-24 21:37

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με δύο γκολ του Κααμπί και ένα του Έσε! Ξεχώρισε με την παρουσία του ο νεαρός Μουζακίτης.

03-10-24 21:30

Τέλος στον αγώνα

03-10-24 21:24

84' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεση φάουλ του Ολιβέιρα, προβολή του Κοστίνια, λίγο άουτ.

03-10-24 21:22

80' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Μέσα οι Πιρόλα, Μασούρας, έξω οι Κάρμο, Ροντινέι μέσα σε συγκλονιστική αποθέωση.

03-10-24 21:21

79' Φάουλ του Γουίλιαν, γυριστή κεφαλιά του Ελ Κααμπί, πάνω από την εστία.

03-10-24 21:16

Άλλο ένα ζεστό χειροκρότημα για τον εξαιρετικό και σήμερα Μουζακίτη.

03-10-24 21:15

73' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ντόη και Ολιβέιρα μέσα, έξω οι Ρέτσος και Ζέλσον για τον Ολυμπιακό.

03-10-24 21:14

70' Πλασέ του Ρικάρντο Όρτα πάνω από τον Τζολάκη, ο Κάρμο πάνω στη γραμμή απομακρύνει.

03-10-24 21:11

69' Κάρτα στον Φερέιρα.

03-10-24 21:10

67' Κλείνει τις αλλαγές της Μπράγκα ο Καρβαλιάλ... Γκόμες, Ελ Ουαζανί και Ρότζερ Φερνάντες μέσα, έξω οι Μαρίν, Αντρέ Όρτα και Ρομπέρτο Φερνάντες.

61' Τρομερή παρέμβαση του Ορτέγκα με το κεφάλι πριν ο Μπρούμα βγάλει τον Ρικάρνο Όρτα σε θέση τετ-α-τετ.

03-10-24 21:02

59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!!!

Ο Ελ Κααμπί πρέσαρε τον Ματέους και τον ανάγκασσε σε λάθος, ο Γουίλιαν έκλεψε και έδωσε με τη μία στον Ροντινέι, ο οποίος γύρισε ξανά στον Μαροκινό που σκόραρε ξανά!

03-10-24 21:01

55' Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό! Τρομερή συνεργασία των ερυθρόλευκων που κρύβουν την μπάλα, ο Τσικίνιο σε θέση βολής στα όρια της περιοχής αλλά δεν βρίσκει εστία!

03-10-24 21:00

03-10-24 20:49

53' ΓKOΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ροντινέι κλέβει και φεύγει στην κόντρα, κάνει το γύρισμα προς τον Ελ Κααμπί που κοντράρει και ο Έσε είναι στο ύψος του πέναλτι για να πάρει το ριμπάουντ και να εκτελέσει τον Ματέους.

46' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Γύρισμα του Κοστίνια, πάει να κάνει το πλασέ στην κίνηση ο Ελ Κααμπί, αλλά η άμυνα της Μπράγκα διώχνει.

03-10-24 20:48

46' Γκορμπί και Γκαρμπί μέσα, έξω οι Καρβάλιο και Μαρτίνες για την Μπράγκα.

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

03-10-24 20:35

03-10-24 20:33

Γκολ σε ιδανικό χρονικό σημείο για τους Πειραιώτες με Ελ Κααμπί και τύχη, καλούνται να διαχειριστούν το προβάδισμά τους στο δεύτερο μέρος, ψάχνοντας κι ένα δεύτερο τέρμα για να έρθει το πολύτιμο τρίποντο.

03-10-24 20:32

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

03-10-24 20:31

45'+2: Κίτρινη στον Βίτορ Καρβάλιο για φάουλ στον Μαρτίνς.

03-10-24 20:30

45': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ελ Κααμπί το σουτ εντός περιοχής, κόντρα στον Ζοάο Φερέιρα, η μπάλα στα δίχτυα και 1-0. Μια φάση που ξεκίνησε από λάθος του Αντρέ Όρτα κι ενώ ο Μαρτίνς πάσαρε στον Ελ Κααμπί.

03-10-24 20:27

43': Κίτρινη στον Ρέτσο για φάουλ στον Ρομπέρτο Φερνάντεθ.

03-10-24 20:24

03-10-24 20:22

38': Φοβερή απόκρουση του Τζολάκη με το ένα χέρι σε κοντινό σουτ του Ρικάρντο Όρτα από αριστερά! Η Μπράγκα άγγιξε το 0-1.

03-10-24 20:19

03-10-24 20:18

33': Σέντρα του Ροντινέι από δεξιά, κεφαλιά του Ελ Κααμπί, ο Ματέους σε ετοιμότητα.

03-10-24 20:16

31': Μακρινό σουτ του Έσε από αριστερά, αιφνιδιάζεται κάπως ο Ματέους και διώχνει σε κόρνερ.

03-10-24 20:11

03-10-24 20:10

25': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, δυνατό διαγώνιο σουτ του Ροντινέι από θέση μέσα δεξιά, δύσκολη απόκρουση του Ματέους.

03-10-24 20:07

03-10-24 20:06

21': Ωραία πάσα του Μπρούμα στον Γκάμπρι Μαρτίνεθ, πλασέ από αριστερά της περιοχής, έγκαιρη απόκρουση του Τζολάκη.

03-10-24 20:02

03-10-24 20:01

17': Βαθιά μπαλιά του Κάρμο, ο Ελ Κααμπί έχει βγει στην πλάτη της άμυνας της Μπράγκα, δεν μπορεί όμως να πιάσει την κεφαλιά.

03-10-24 19:55

03-10-24 19:51

6': Ο Μπρούμα κάνει ένα ψηλοκρεμαστό πλασέ, με τον Τζολάκη μακριά από την εστία του, είναι όμως πολύ άστοχο.

03-10-24 19:50

5': Ο Ελ Κααμπί σκοράρει, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ ο Μαρτίνς στην αρχή της φάσης.

03-10-24 19:45

1': Έναρξη του αγώνα.

03-10-24 19:44

Ο Αντρέ Όρτα είχε θερμό εναγκαλισμό με τον Μεντιλίμπαρ.

03-10-24 19:43

Πολύ ωραίο κορεό στη Θύρα 7 σχετικά με το ευρωπαϊκό τρόπαιο.

03-10-24 19:41

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

03-10-24 19:33

03-10-24 19:28

03-10-24 19:26

Ο Κάρλος Καρβαλιάλ στον πάγκο και οι Αντρέ Όρτα και Μπρούμα, που είναι στην 11άδα της Σπόρτινγκ, αποτελούν παλιούς γνώριμους των Πειραιωτών. Ο Όρτα, βέβαια, πανηγύρισε και την κατάκτηση του Conference League πριν μερικούς μήνες ως παίκτης του Ολυμπιακού.

03-10-24 19:24

03-10-24 19:22

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ έκανε την έκπληξη με την παρουσία του Χρήστου Μουζακίτη στα χαφ, ενώ διατήρησε το δίδυμο Κοστίνια - Ροντινέι στα δεξιά, που τα πήγε εξαιρετικά στη νίκη επί του Ατρομήτου.

03-10-24 19:21

Η 11άδα της Μπράγκα: Mατέους, Ζοάο Φερέιρα, Αντριάν Μαρίν, Νιακατέ, Άρεϊ-Μπι, Βίτορ Καρβάλιο, Αντρέ Όρτα, Μπρούμα, Γκάμπρι Μαρτίνεθ, Ρικάρντο Όρτα, Ρομπέρτο Φερνάντεθ.

03-10-24 19:20

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Κοστίνια, Ορτέγκα, Κάρμο, Ρέτσος, Έσε, Μουζακίτης, Τσικίνιο, Ροντινέι, Μαρτίνς, Ελ Κααμπί.

03-10-24 19:18

Οι Πορτογάλοι με δύο γκολ του Μπρούμα στα τελευταία λεπτά κέρδισαν με 2-1 τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στην 1η αγωνιστική.

03-10-24 19:17

Στο "Γ. Καραϊσκάκης" οι "ερυθρόλευκοι" ψάχνουν το τρίποντο μετά την ήττα της πρεμιέρας στη Γαλλία με 2-0 από τη Λυών.

03-10-24 19:15

Kαλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Μπράγκα για τη 2η αγωνιστική της League Phase του Εuropa League.