LIVE

05-10-24 21:31

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

05-10-24 21:30

90'+8: Τέλος του αγώνα, μεγάλη νίκη ο Παναιτωλικός, πρώτη φετινή ήττα για την ΑΕΚ στο πρωτάθλημα με αυτό το 1-0.

05-10-24 21:29

90'+7: Κίτρινη στον Μπακάκη.

05-10-24 21:25

90'+3: Φωνές από πλευράς ΑΕΚ για χέρι του Μιγκέλ Λουίς και πέναλτι. Το VAR δεν βλέπει παράβαση, κάνοντας έλεγχο της φάσης.

05-10-24 21:24

90'+1: Ο Γκατσίνοβιτς αφύλακτος, σουτ στην κίνηση εντός περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

05-10-24 21:23

90'+1: Μπακάκης αντί Μαυρία, τελευταία αλλαγή για την ομάδα του Γιάννη Πετράκη.

05-10-24 21:22

90': Κίτρινη στον Σιέλη κι ενώ τα λεπτά των καθυστερήσεων θα είναι έξι.

05-10-24 21:20

88': Ο Στρακόσια αποκρούει το πλασέ του Μαΐντεβατς από καλή θέση, επικίνδυνος ο Παναιτωλικός και πάλι.

05-10-24 21:18

86': Κίτρινη στον Άμραμπατ για φάουλ στον Μαΐντεβατς.

05-10-24 21:15

05-10-24 21:14

82': Γυριστό του Πιερό, ο αφύλακτος Γκατσίνοβιτς δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας. Η ΑΕΚ, όπως είναι λογικό, πιέζει για την ισοφάριση.

05-10-24 21:13

81': Ο Γκαρσία από θέση μέσα δεξιά πλασάρει πολύ άστοχα.

05-10-24 21:11

79': Καλό σουτ του Λιούμπιτσιτς από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

05-10-24 21:09

77': Κοντά στο 2-0 ο Παναιτωλικός! Πλασέ του Μιγκέλ Λουίς εντός περιοχής, κόντρα στον Κάλενς, κόρνερ εντέλει κι ενώ ήταν εξουδετερωμένος ο Στρακόσια.

05-10-24 21:07

75': Τρεις αλλαγές για την ΑΕΚ, Άμραμπατ σε ρόλο δεξιού μπακ αντί Ρότα, Γκατσίνοβιτς και Χατζισαφί στο ματς αντί Πινέδα και Πήλιου.

05-10-24 21:05

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Μαυρίας τη σέντρα από δεξιά, υπέροχο σουτ στην κίνηση ο Μιγκέλ Λουίς, 1-0! Γκολ σε μια στιγμή που ο Βίντα ήταν ξανά εκτός παιχνιδιού γιατί είχε ματώσει πάλι και η ΑΕΚ με 11 vs 10 το πλήρωσε.

05-10-24 21:04

05-10-24 21:03

71': Μπελεβώνης αντί Ντίας, Μαΐντεβατς αντί Λομόνακο, νέες αλλαγές για τους Αγρινιώτες.

05-10-24 21:02

70': Κίτρινη στον Πινέδα.

05-10-24 21:01

69': Ο Μιγκέλ Λουίς τη σέντρα από δεξιά, προβολή από κοντά του Λομόνακο, άουτ. Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό.

05-10-24 20:59

67': Κίτρινη στον Πέρες για φάουλ στον Κάλενς.

05-10-24 20:57

65': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, Λιούμπιτσιτς αντί Σιμάνσκι, Λιβάι Γκαρσία αντί Ελίασον.

05-10-24 20:56

64': Ο δραστήριος Κοϊτά το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, ο Τσάβες αιφνιδιάζεται κάπως, μπλοκάρει τελικά.

05-10-24 20:54

62': Τεράστια ευκαιρία χάνει ο Πιερό! Ο Κοϊτά το σουτ από αριστερά, προβολή από κοντά του Πιερό και η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

05-10-24 20:52

05-10-24 20:51

05-10-24 20:50

59': Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό, Ρόα αντί Μπουζούκη, Μιγκέλ Λουίς αντί Νικολάου.

05-10-24 20:49

57': Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοϊτά, άουτ.

05-10-24 20:46

54': Ο Βίντα είχε βγει για λίγο από το παιχνίδι, θα συνεχίσει, αφού του έγιναν και ράμματα.

05-10-24 20:44

52': Βίντα και Μαυρίας συγκρούστηκαν, έχει ματώσει ο Βίντα.

05-10-24 20:43

51': Κίτρινη στον Στάγιτς.

51': Ο Πινέδα το σουτ από αριστερά της περιοχής, κόντρα στον Λιάβα, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα και κόρνερ για την ΑΕΚ.

05-10-24 20:40

48': Απειλεί ο Παναιτωλικός, δυνατό σουτ του Λομόνακο από θέση μέσα αριστερά, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Στρακόσια.

05-10-24 20:37

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες και με τη βροχή να συνεχίζει να πέφτει αδιάκοπα.

05-10-24 20:24

05-10-24 20:17

Σαφώς ανώτερη η ΑΕΚ, επιθετικός μονόλογος ουσιαστικά το παιχνίδι, αλλά γκολ δεν έχει βρει, με τον Παναιτωλικό να το πηγαίνει αρκετά καλά το ματς σε ό,τι αφορά την αμυντική του λειτουργία.

05-10-24 20:16

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-0.

05-10-24 20:15

45': Κίτρινη στον Πιερό για φάουλ στον Στάγιτς, κεφάλι με κεφάλι βρήκαν, δεν ήταν για κίτρινη.

05-10-24 20:14

44': Ο Ντίας σε μια γρήγορη αντεπίθεση για τους γηπεδούχους σουτάρει από πλάγια αριστερά, δεν ανησυχεί ο Στρακόσια.

05-10-24 20:13

43': Εξαιρετική κυκλοφορία μπάλας από τους παίκτες της ΑΕΚ, ο Ρότα σε θέση βολής από δεξιά, αλλά σωτήριο τάκλιν ο Παντελάκης.

05-10-24 20:08

38': Έχει δυναμώσει πολύ η βροχή στο Αγρίνιο.

05-10-24 20:06

05-10-24 20:02

32': Καλό σουτ του Πινέδα εκτός περιοχής, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

05-10-24 20:01

31': Ο Ελίασον τη σέντρα από δεξιά, ο Παντελάκης διώχνει παρακινδυνευμένα, ο Τσάβες μπλοκάρει.

05-10-24 19:57

05-10-24 19:56

26': Στο VAR τσεκάρεται η φάση για ανατροπή του Περέιρα από τον Τσάβες και δεν υπάρχει κάτι.

05-10-24 19:55

25': Περέιρα και Πιερό αλλάζουν πολύ ωραία την μπάλα, ο Περέιρα έπεσε στην περιοχή, ο διαιτητής Πουλικίδης δεν βλέπει παράβαση.

05-10-24 19:53

23': Κίτρινη στον Περέιρα για φάουλ στον Ντίας.

05-10-24 19:51

21': Υπό βροχόπτωση πλέον το ματς στο Αγρίνιο.

05-10-24 19:49

19': Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ρότα τη σέντρα από δεξιά, κοντινή δυνατή κεφαλιά του Πιερό, άουτ.

05-10-24 19:48

18': Ο Κοϊτά περνά περίφημα την μπάλα μέσα από τα πόδια του Σιέλη, πλασάρει από πλάγια αριστερά, στην αγκαλιά του Τσάβες καταλήγει η μπάλα.

05-10-24 19:45

05-10-24 19:43

13': Σουτ του Λιάβα από θέση έξω δεξιά, μπλοκάρει εύκολα ο Στρακόσια.

05-10-24 19:38

8': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Κοϊτά την πάσα από αριστερά στον Πινέδα, ο οποίος από ιδανική θέση στέλνει ψηλά άουτ την μπάλα με το πλασέ που έκανε.

05-10-24 19:37

7': Μακρινό σουτ του Ντίας, ψηλά άουτ η μπάλα.

05-10-24 19:30

1': Έναρξη του αγώνα.

05-10-24 19:28

Θερμή ατμόσφαιρα από τους οπαδούς του Παναιτωλικού, άναψαν και καπνογόνα.

05-10-24 19:27

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

05-10-24 19:17

Παρών στο Αγρίνιο για να δει το παιχνίδι ο Μάριος Ηλιόπουλος.

05-10-24 19:14

Η 11άδα του Παναιτωλικού: Tσάβες, Σιέλης, Παντελάκης, Στάγιτς, Μαυρίας, Λιάβας, Πέρες, Νικολάου, Μπουζούκης, Ντίας, Λομόνακο.

05-10-24 19:11

Η 11άδα της ΑΕΚ: Στρακόσια, Ρότα, Πήλιος, Βίντα, Κάλενς, Σιμάνσκι, Περέιρα, Πινέδα, Ελίασον, Κοϊτά, Πιερό.

05-10-24 19:09

Οι γηπεδούχοι, από την πλευρά τους, θα παίξουν δίχως άγχος όντας το απόλυτο αουτσάιντερ σε αυτό το παιχνίδι κι ενώ είχαν κάνει πριν μερικές εβδομάδες τη ζημιά και στον Ολυμπιακό, με το 0-0 στο "Γ. Καραϊσκάκης".

05-10-24 19:07

Στο Αγρίνιο η Ένωση θέλει να διατηρηθεί στην κορυφή, ψάχνοντας νίκη και καλή εμφάνιση κι ενώ προέρχεται από την επικράτηση με 2-0 στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό.

05-10-24 19:05

Καλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΚ για την 7η αγωνιστική της Super League.