LIVE

06-10-24 22:29

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

06-10-24 22:28

Καλύτερος ο Ολυμπιακός στο β' ημίχρονο, δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες του. Νικητής του ντέρμπι ο... ΠΑΟΚ εντέλει, που μένει μόνος στην κορυφή με τη νίκη επί του Λεβαδειακού.

06-10-24 22:27

90'+4: Λήξη του αγώνα, 0-0.

06-10-24 22:26

90'+3: Κίτρινη στον Ροντινέι για δυνατό φάουλ στον Πελίστρι. Κίτρινη και στον Ζέκα, που είναι στον πάγκο και εκνευρίστηκε με τον Ροντινέι.

06-10-24 22:23

90'+1: Ο Κωστούλας την πάσα στον Ντάνι Γκαρθία, πλασέ από κοντά, μεγάλη επέμβαση με τα πόδια ο Λοντίγκιν. Μεγάλη ευκαιρία ήταν αυτή για τον Ολυμπιακό.

06-10-24 22:22

90': Σουτ του Ροντινέι από θέση έξω δεξιά, άουτ.

06-10-24 22:20

88': Κίτρινη στον Σπόραρ για φάουλ στον Έσε.

06-10-24 22:18

86': Μασούρας αντί Μουζακίτη, αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

06-10-24 22:12

80': Κίτρινη στον Έσε.

06-10-24 22:09

77': Ο Ουναΐ κλέβει από τον Ορτέγκα, τον... χορεύει και σουτάρει από δεξιά διαγώνια, άουτ.

06-10-24 22:08

76': Φωνές στον ΠΑΟ για πέναλτι, για χέρι, δεν υπάρχει κάτι.

06-10-24 22:07

75': Νέες αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, Κώτσιρας αντί Μπάλντοκ, Ουναΐ αντί Μπακασέτα.

06-10-24 22:06

73': Κίτρινη στον Ντάνι Γκαρθία για φάουλ στον Σπόραρ.

06-10-24 22:05

06-10-24 22:04

72': Κίτρινη στον Μλαντένοβιτς για διαμαρτυρία.

06-10-24 22:02

71': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, δυνατό σουτ του Μουζακίτη από μέσα αριστερά, διώχνει ο Λοντίγκιν και από κοντά αστοχεί ο Κωστούλας υπό την πίεση του Γεντβάι.

06-10-24 21:58

06-10-24 21:57

65': Αλλαγές για τον ΠΑΟ, Μαξίμοβιτς αντί Τσέριν, Πελίστρι αντί Τζούρισιτς.

06-10-24 21:54

62': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Ντάνι Γκαρθία αντί Κοστίνια, Βέλντε αντί Μαρτίνς.

06-10-24 21:48

56': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Μαρτίνς τη σέντρα από αριστερά, στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟ έχει βγει ο Ελ Κααμπί, αλλά δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και ο Λοντίγκιν μπλοκάρει.

06-10-24 21:47

55': Σουτ του Μαρτίνς από πλάγια αριστερά, άουτ.

06-10-24 21:37

46': Έναρξη β' ημιχρόνου και πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Κωστούλας αντί Ολιβέιρα.

06-10-24 21:30

06-10-24 21:26

06-10-24 21:23

06-10-24 21:22

Πολύ καλός ρυθμός στο ματς, ιδίως από το 20' και μετά, ανώτερος ο Παναθηναϊκός, είχε περισσότερες ευκαιρίες για ένα γκολ.

06-10-24 21:21

45'+3: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-0.

06-10-24 21:19

06-10-24 21:20

45'+1: Ο Μπακασέτας εκτελεί φάουλ από δεξιά, ο Τζολάκης κακή έξοδος, αλλά στη συνέχεια κάνει διαδοχικές ενστικτώδεις αποκρούσεις στα σουτ του Σπόραρ. Πολύ κοντά στο 1-0 ο Παναθηναϊκός.

06-10-24 21:16

44': Σπόραρ αντί Ιωαννίδη, λοιπόν, αναγκαστική η πρώτη αλλαγή του Παναθηναϊκού.

06-10-24 21:15

43': Ο Ιωαννίδης έχει πρόβλημα τραυματισμού, στον προσαγωγό το πρόβλημα και θα αποχωρήσει πρόωρα.

06-10-24 21:07

06-10-24 21:06

35': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, από λάθος του Λοντίγκιν ο Μαρτίνς πασάρει στον Ελ Κααμπί από αριστερά, πλασέ του Μαροκινού και διώχνει πάνω στη γραμμή ο Ίνγκασον.

06-10-24 21:05

33': Καλή συνεργασία από αριστερά για τους "πράσινους", γύρισμα του Μλαντένοβιτς, αλλά ο Τετέ δεν τη βρίσκει σωστά την μπάλα.

06-10-24 21:04

06-10-24 21:03

30': Καλό συρτό διαγώνιο σουτ του Μλαντένοβιτς από θέση έξω αριστερά, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα. Σπουδαία ευκαιρία για τον ΠΑΟ.

06-10-24 21:01

06-10-24 20:58

25': Διαγώνιο σουτ του Έσε από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

06-10-24 20:56

06-10-24 20:54

21': Ο Μπακασέτας εκτελεί το φάουλ από αριστερά, καλή κεφαλιά του Ίνγκασον, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα, νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό.

06-10-24 20:52

20': Κίτρινη στον Ρέτσο για φάουλ στον Ιωαννίδη.

06-10-24 20:49

16': Η πρώτη σημαντική ευκαιρία στο ματς ανήκει στον ΠΑΟ, ο Τζούρισιτς ωραίο σουτ στην κίνηση από θέση έξω αριστερά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

06-10-24 20:47

15': Σουτ του Μουζακίτη εκτός περιοχής, κόντρα, εύκολα μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

06-10-24 20:44

06-10-24 20:43

11': Εκτελεί κόρνερ από δεξιά ο Τετέ, κεφαλιά του Γεντβάι, άουτ.

06-10-24 20:39

7': Ο Τσέριν μια σέντρα από αριστερά, η κεφαλιά του Αράο δεν ανησυχεί τον Τζολάκη.

06-10-24 20:33

1': Έναρξη στο ντέρμπι.

06-10-24 20:31

06-10-24 20:29

Η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

06-10-24 20:19

06-10-24 20:16

06-10-24 20:14

06-10-24 20:10

Πάνω από 50.000 θα είναι οι οπαδοί του Παναθηναϊκού στις εξέδρες του ΟΑΚΑ.

06-10-24 20:08

06-10-24 20:06

Πασχαλάκης, Ντόι, Πιρόλα, Ντάνι Γκαρθία, Στάμενιτς, Βέλντε, Κωστούλας, Μασούρας και Γιάρεμτσουκ είναι οι αναπληρωματικοί των "ερυθρόλευκων".

06-10-24 20:04

Λίλο, Σένκεφελντ, Ζέκα, Ουναΐ, Σπόραρ, Μαντσίνι, Μαξίμοβιτς, Κώτσιρας και Πελίστρι είναι στον πάγκο από πλευράς ΠΑΟ, με τον Ντιέγκο Αλόνσο να είναι στα... σχοινιά ύστερα από την κακή πορεία μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα.

06-10-24 20:01

Ο Ολυμπιακός, λοιπόν, μετρά μόνο μία νίκη την τελευταία τριετία, αυτή του Μαΐου του 2023 με 1-0 στο άδειο λόγω τιμωρίας "Γ. Καραϊσκάκης" και που στέρησε τότε από τους "πράσινους" το πρωτάθλημα.

06-10-24 19:58

Ο Παναθηναϊκός δεν είναι στα καλύτερά του, προέκυψε και το μεσοβδόμαδο 1-1 με την Μπόρατς για το Conference League, ωστόσο στα 14 τελευταία ντέρμπι "αιωνίων" έχει το πάνω χέρι με 6 νίκες και μόλις μία ήττα, ενώ 7 ματς έχουν λήξει ισόπαλα.

06-10-24 19:55

06-10-24 19:53

Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ, από την πλευρά του, επέλεξε τον Σέρτζιο Ολιβέιρα ως αντί-Τσικίνιο, με την 11άδα των Πειραιωτών να είναι η ακόλουθη: Tζολάκης, Κοστίνια, Ορτέγκα, Κάρμο, Ρέτσος, Έσε, Μουζακίτης, Ολιβέιρα, Ροντινέι, Μαρτίνς, Ελ Κααμπί.

06-10-24 19:50

Προέκυψε πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Ντραγκόφσκι για το «τριφύλλι», τη θέση του στα γκολπόστ παίρνει ο Γιούρι Λοντίγκιν. Έτσι, η 11άδα είναι η εξής: Λοντίγκιν, Μπάλντοκ, Μλαντένοβιτς, Ίνγκασον, Γεντβάι, Αράο, Τσέριν, Μπακασέτας, Τετέ, Τζούρισιτς, Ιωαννίδης.

06-10-24 19:49

06-10-24 19:48

Οι "ερυθρόλευκοι", από την πλευρά τους, με 13 βαθμούς φιλοδοξούν με διπλό να πιάσουν κορυφή, αν γκελάρει και ο ισόβαθμος ΠΑΟΚ στο εκτός έδρας ματς με τον Λεβαδειακό.

06-10-24 19:47

06-10-24 19:46

Στο Ολυμπιακό Στάδιο, λοιπόν, οι "πράσινοι" είναι εκείνοι που επείγονται για το τρίποντο, καθώς με 8 βαθμούς στην 8η θέση δεν θέλουν να μείνουν ακόμη πιο μακριά από την κορυφή.

06-10-24 19:45

Καλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι στο ΟΑΚΑ ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό για την 7η αγωνιστική της Super League.