Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

10-10-24 23:43

3 στα 3 στον 2ο όμιλο της League B του Νations League με την καλύτερη εμφάνιση που έχουμε δει από την Εθνική εδώ και πάνω από μια δεκαετία.

10-10-24 23:42

90'+7: Τέλος του αγώνα και ιστορική νίκη για την Εθνική στο "Γουέμπλεϊ! Την άξιζε, την πήρε δίκαια με τα δύο γκολ του Παυλίδη, την αφιερώνει στον αδικοχαμένο Τζορτζ Μπάλντοκ...

10-10-24 23:38

90'+4: ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ! Αυτή τη φορά μετράει κανονικά! Ο Παυλίδης το 1-2! Δεύτερο προσωπικό γκολ ο Παυλίδης με σουτ από δεξιά της περιοχής και μετά την προσπάθεια του Πέλκα, που πήρε την μπάλα από τον Λιούις.

10-10-24 23:37

90'+3: Κίτρινη στον Παυλίδη.

10-10-24 23:36

90'+2: Κίτρινη στον Πέλκα, έπεσε με δύναμη πάνω στον Πίκφορντ.

10-10-24 23:34

90': Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ τη σέντρα από δεξιά, προβολή του Μαντουέκε στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

10-10-24 23:32

87': ΓΚΟΛ για την ΑΓΓΛΙΑ! Ο Μπέλιγχαμ με δυνατό πλασέ λίγο έξω από την περιοχή το 1-1, ο Βλαχοδήμος δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Φάση που ξεκίνησε από συνεργασία των Πάλμερ και Γουότκινς από δεξιά.

10-10-24 23:30

86': Οι αλλαγές ολοκληρώνονται για την Εθνική, Κωνσταντέλιας αντί Τζόλη, Βαγιαννίδης αντί Μπακασέτα.

10-10-24 23:29

84': Κρίμα... Ήταν οφσάιντ ο Παυλίδης, όπως έδειξε το VAR.

10-10-24 23:27

83': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ! Ξανά ο Παυλίδης το 0-2!

10-10-24 23:19

10-10-24 23:18

74': Τρίτη αλλαγή για την Εθνική, Μάνταλος αντί Κουρμπέλη.

10-10-24 23:17

72': Σολάνκε αντί Φόντεν, τρίτη αλλαγή για την Αγγλία.

10-10-24 23:15

70': Κίτρινη στον Κουρμπέλη για φάουλ στον Μπέλιγχαμ.

10-10-24 23:10

66': Δύο αλλαγές για την Εθνική, Πέλκας αντί Μασούρα, Ζαφείρης αντί Σιώπη.

10-10-24 23:06

10-10-24 23:05

61': Λάθος του Σιώπη, η μπάλα στον Γουότκινς, δυνατό σουτ εντός περιοχής και λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι σε σημαντική ευκαιρία για την Αγγλία.

10-10-24 23:04

60': Γουότκινς αντί Γκόρντον, δεύτερη αλλαγή για την Αγγλία.

59': Ο Μασούρας βρίσκει δίχτυα, αλλά υπήρχε οφσάιντ του Παυλίδη στην αρχή της φάσης.

10-10-24 22:59

54': Ο Μπακασέτας το δυνατό σουτ από αριστερά, δύσκολα διώχνει ο Πίκφορντ.

10-10-24 22:57

53': Κίτρινη στον Ράις για φάουλ στον Σιώπη.

10-10-24 22:55

51': Μαντουέκε αντί Σάκα, πρώτη αλλαγή για την Αγγλία.

10-10-24 22:54

49': ΓΚΟΛ για την ΕΛΛΑΔΑ! Ο Παυλίδης με σουτ από αριστερά της περιοχής το 0-1! Ο Κουλιεράκης ξεκίνησε τη φάση, μπήκε σαν... σίφουνας στην περιοχή, ωραία και η ενέργεια του Παυλίδη και αφιερωμένο το γκολ στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ, με τους διεθνείς να κρατούν τη φανέλα του...

10-10-24 22:50

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

10-10-24 22:35

Η Εθνική ήταν εντυπωσιακή στο πρώτο 25λεπτο, χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες για ένα γκολ. Η Αγγλία είχε την υπεροχή κατόπιν, αλλά δεν απείλησε σημαντικά.

10-10-24 22:34

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-0.

10-10-24 22:33

45': Κίτρινη στον Σάκα για φάουλ στον Παυλίδη.

10-10-24 22:24

10-10-24 22:18

10-10-24 22:17

30': Βαθιά μπαλιά του Αλεξάντερ-Άρνολντ από δεξιά, ο Γκόρντον μόνος στην πλάτη της ελληνικής άμυνας την κεφαλιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

10-10-24 22:08

22': Απαντά η Αγγλία στις ευκαιρίες, ο Μπέλιγχαμ αποφεύγει τον Μαυροπάνο από αριστερά, κοντινό σουτ του Πάλμερ στην κίνηση, ψηλά άουτ η μπάλα.

10-10-24 22:07

21': Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική! Τζόλης και Γιαννούλης ωραία συνεργασία από αριστερά, η πάσα του δεύτερου στον Μπακασέτα, που σουτάρει στην κίνηση, ο Στόουνς σωτήρια για την Αγγλία απόκρουση.

10-10-24 22:06

10-10-24 22:05

10-10-24 21:58

11': Ο Μαυροπάνος μετά την εκτέλεση του κόρνερ σκοράρει με κεφαλιά, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.

10-10-24 21:57

10': Τεράστια ευκαιρία για την Εθνική! Ο Πίκφορντ τραγικό λάθος, ο Μπακασέτας πλασάρει από μακριά, πάνω στη γραμμή ο Κόλγουιλ διώχνει, δεν είχε περάσει ολόκληρη τη γραμμή η μπάλα.

10-10-24 21:54

8': Καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάλμερ από δεξιά, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

10-10-24 21:53

6': Κίτρινη στον Κουλιεράκη για φάουλ στον Μπέλιγχαμ.

10-10-24 21:51

5': Σημαντική ευκαιρία για την Εθνική! Ο Τζόλης στην ανοργάνωτη άμυνα της Αγγλίας την πάσα από δεξιά στον Παυλίδη, που πλασάρει φαλτσαριστά, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

10-10-24 21:49

3': Ευκαιρία για την Αγγλία, καλό δυνατό σουτ του Μπέλιγχαμ από θέση έξω αριστερά, με το ένα χέρι διώχνει σε κόρνερ ο Βλαχοδήμος.

10-10-24 21:47

1': Έναρξη του αγώνα.

10-10-24 21:46

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ.

10-10-24 21:36

Τζολάκης, Μανδάς, Βαγιαννίδης, Ρέτσος, Χατζηδιάκος, Ζαφείρης, Μάνταλος, Πέλκας, Χατζηγιοβάνης, Κωνσταντέλιας και Δουβίκας στον πάγκο για την Εθνική.

10-10-24 21:43

Και ακολουθεί ο ύμνος για τους γηπεδούχους.

10-10-24 21:41

Η ανάκρουση του εθνικού μας ύμνου.

10-10-24 21:40

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

10-10-24 21:31

Περισσότεροι από 4.500 Έλληνες φίλαθλοι θα είναι στις εξέδρες του "Γουέμπλεϊ".

10-10-24 21:24

Φουλ επιθετικό το σχήμα των "τριών λιονταριών", παρά την απουσία του Χάρι Κέιν, με τον Πάλμερ δίπλα στον Ράις στα χαφ, ενώ ο Μπέλιγχαμ θα είναι στην κορυφή της επίθεσης ως "ψευτοεννιάρι".

10-10-24 21:21

Ο Κώστας Τσιμίκας τέθηκε νοκ άουτ λόγω ασθένειας και τη θέση του στο αριστερό άκρο της άμυνας πήρε ο Δημήτρης Γιαννούλης.

10-10-24 21:18

H 11άδα της Αγγλίας: Πίκφορντ, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Λιούις, Στόουνς, Κόλγουιλ, Ράις, Πάλμερ, Φόντεν, Σάκα, Γκόρντον, Μπέλιγχαμ.

10-10-24 21:16

Η 11άδα της Ελλάδας: Βλαχοδήμος, Ρότα, Γιαννούλης, Κουλιεράκης, Μαυροπάνος, Κουρμπέλης, Σιώπης, Μπακασέτας, Μασούρας, Τζόλης, Παυλίδης.

10-10-24 21:13

Στο "Γουέμπλεϊ" η Εθνική θα προσπαθήσει να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα, για να διατηρηθεί στην κορυφή τoυ 2ου ομίλου της League B, καθώς στην ισοβαθμία των 6 βαθμών υπερτερεί των Άγγλων λόγω καλύτερης διαφοράς τερμάτων (5-0 έναντι 4-0).

10-10-24 21:11

Πολύ βαρύ το κλίμα ύστερα από τον αδόκητο θάνατο του Τζορτζ Μπάλντοκ, με τους παίκτες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να καλούνται για τα 90 λεπτά του αγώνα να αφήσουν πίσω τη μεγάλη στενοχώρια που έφερε το τραγικό γεγονός.

10-10-24 21:10

Kαλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Αγγλία και την Ελλάδα για το Nations League.