Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας τον αγώνα! Καλό σας βράδυ!

13-10-24 23:38

Τέλος στην αναμέτρηση! Ελλάδα - Ιρλανδία 2-0

13-10-24 23:36

Μετά από λάθος του Κέλεχερ, ο Μάνταλος θα κλέψει την μπάλα, θα περάσει και θα πλασάρει σε κενή εστία κάνοντας το 2-0!

90+2' Γκολ για τη Εθνική μας!

13-10-24 23:35

90+1' Δυνατό σουτ του Πέλκα θα περάσει άουτ

13-10-24 23:32

90' Τρία λεπτά επιπλέον χρόνου

13-10-24 23:31

Διπλή προσπάθεια του Τέιλορ θα μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος

13-10-24 23:28

86' Κόρνερ για την Ιρλανδία

13-10-24 23:27

82' Αλλαγή για την Ιρλανδία με τον ΜακΚατίερ αντί του Ο Σέι

13-10-24 23:26

82' Διπλή αλλαγή για την Εθνική με Τσιμίκα, Μάνταλο αντί των Κουρμπέλη, Τζόλη

13-10-24 23:23

13-10-24 23:20

78' Κόρνερ για τη Ιρλανδία

13-10-24 23:17

74' Διπλή αλλαγή για την Ιρλανδία με τους Μολούμπι, Τζόνστον αντί των Σμόντικς, Νάιτ

13-10-24 23:16

72' Διπλή αλλαγή για την Εθνική με τους Παυλίδη, Μπακασέτα εκτός και τους Ζαφείρη, Δουβίκα στις θέσεις τους

13-10-24 23:15

71' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη που δεν θα είναι διαθέσιμος στο ματς με την Αγγλία

13-10-24 23:14

70' Πέρασε άουτ η μπάλα

13-10-24 23:13

69' Ευκαιρία για τους Ιρλανδούς με τον Βλαχοδήμο να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ κεφαλιά του Τέιλορ

13-10-24 23:11

68' Έχει ανεβάσει ρυθμό η Ιρλανδία τα τελευταία λεπτά

13-10-24 23:06

65' Αλλαγή για την Εθνική με τον Πέλκα στη θέση του Μασούρα

13-10-24 23:05

13-10-24 23:02

13-10-24 22:59

57' Διπλή αλλαγή για τους Ιρλανδούς με τους Εμποσέλε, Τέιλορ αντί των Ογκμπένε, Φέργκιουσον

13-10-24 22:56

54' Πολύ ωραία εναλλαγή της μπάλας από τους διεθνείς με τον Κουρμπέλη να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά να περνάει άουτ

Επιθετικό φάουλ από τους διεθνείς μας

13-10-24 22:54

51' Κόρνερ για την Εθνική

13-10-24 22:53

Ο αρχηγός της Εθνικής μας αφιερώνει το γκολ στον Τζορτζ Μπάλντοκ υψώνοντας το μαύρο περιβραχιόνιο στον αέρα!

Φοβερό σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, μετά από εναλλαγή της μπάλας με τον Παυλίδη θα νικήσει τον Κέλεχερ και θα γίνει το 1-0!

13-10-24 22:52

48' Γκολ για την Εθνική μας!

13-10-24 22:50

47' Σουτ του Μπακασέτα θα μπλοκάρει ο Κέλεχερ

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

13-10-24 22:34

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

13-10-24 22:33

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ελλάδα - Ιρλανδία 0-0

13-10-24 22:32

45+1' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη για φάουλ πάνω στον Ογκμπένε

13-10-24 22:31

45' Ένα λεπτό επιπλέον χρόνου

44' Δυνατό σουτ του Ρότα θα περάσει άουτ

13-10-24 22:27

44' Φάουλ για την Εθνική μας σε πλάγια θέση

13-10-24 22:26

Απομάκρυναν οι διεθνείς μας

13-10-24 22:25

39' Κόρνερ για την Ιρλανδία

13-10-24 22:18

13-10-24 22:12

29' Νέα μεγάλη στιγμή με τους παίκτες της Εθνικής να κρύβουν την μπάλα, ο Τζόλης να γυρίζει στον Γιαννούλη που έκανε το σουτ με τον Κέλεχερ να διώχνει με τα πόδια

Πέρασε άουτ η μπάλα

13-10-24 22:08

25' Σουτ του Παυλίδη θα κοντράρει στον Κόλινς και θα περάσει κόρνερ

13-10-24 22:07

13-10-24 22:04

19' Τεράστια ευκαιρία για την Εθνική! Ωραία κίνηση του Μπακασέτα και σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Κέλεχερ να αποκρούει με το πόδι, ενώ στη συνέχεια ούτε ο Παυλίδης θα καταφέρει να στείλει την μπάλα στα δίχτυα!

13-10-24 22:00

17' Κεφαλιά του Μασούρα θα περάσει άουτ

13-10-24 21:58

13' Συνεχόμενα σουτ του Μασούρα με τους Ιρλανδούς να διώχνουν

13-10-24 21:56

11' Μεγάλη ευκαιρία για την Εθνική! Μετά από σουτ του Παυλίδη, που θα κοντράρει, η μπάλα θα φτάσει στον Μασούρα, αλλά την προσπάθειά του θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Κέλεχερ!

13-10-24 21:55

9' Απευθείας σουτ του Τζόλη, μετά από σέντρα του Μασούρα, θα περάσει άουτ

Έδιωξαν οι Ιρλανδοί

13-10-24 21:54

8' Σουτ από τον Μπακασέτα θα κοντράρει και θα περάσει κόρνερ

13-10-24 21:53

Επιθετικό φάουλ πάνω στον Σιώπη

6' Κόρνερ για τους Ιρλανδούς

13-10-24 21:48

4' Μεγάλη ευκαιρία για τους Ιρλανδούς! Ο Σιώπης έκανε λάθος με τον Φέργκιουσον να μπαίνει στην περιοχή και να πλασάρει, από εξαιρετικό σημείο πολύ άστοχα, με τον Ρότα να είναι αυτός που πήγε πάνω του και τον ανάγκασε σε κακό τελείωμα

13-10-24 21:46

1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση!

13-10-24 21:41

Ενός λεπτού σιγή στο "Γ. Καραϊσκάκης" στην μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ

Η ώρα των δύο Εθνικών Ύμνων

13-10-24 21:40

Τόσο οι διεθνείς μας, όσο και οι Ιρλανδοί φοράνε μαύρα περιβραχιόνια στην μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ

13-10-24 21:03

Να σημειώσουμε εδώ ότι ο Γιάννης Κωνσταντέλιας ενώ αρχικά ήταν στον πάγκο, τελικά τέθηκε εκτός αποστολής λόγω της ίωσης της οποίας είχε.

13-10-24 21:02

Στον αγώνα του ομίλου μας που ολοκληρώθηκε η Αγγλία επικράτησε με 1-3 της Φινλανδίας εκτός έδρας.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ολλανδός Τζόι Κούι και βοηθοί του θα είναι οι Ζουστ Φαν Ζούιλεν και Πάτρικ Ίνια. Τέταρτος θα είναι ο Γιάνικ Φαν ντερ Λάαν και στο VAR ο Κλέι Ρούπερτι.

13-10-24 20:41

Η ενδεκάδα της Ιρλανδίας: Κέλεχερ, Μπρέιντι, Σκέιλς, Κόλινς, Ο' Σει, Κάλεν, Νάιτ, Σμόντικς, Πάροτ, Φέργκιουσον, Ογκμπένε

13-10-24 20:16

H ενδεκάδα της Ελλάδας: Βλαχοδήμος, Ρότα, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Γιαννούλης, Κουρμπέλης, Σιώπης, Μασούρας, Μπακασέτας, Τζόλης, Παυλίδης

13-10-24 20:15

Παράλληλα να αναφέρουμε εδώ ότι το παιχνίδια θα γίνει σε γεμάτο "Γ. Καραϊσκάκης" μιας και η ΕΠΟ ανακοίνωσε sold out, κάτι που έχει να συμβεί σε αγώνα της Εθνικής από το 2013 και το παιχνίδι μπαράζ με τη Ρουμανία.

Να υπενθυμίσουμε εδώ ότι ο αγώνας γίνεται κάτω από τη "σκιά" του θανάτου του Τζορτζ Μπάλντοκ που έχει σοκάρει τους πάντες στην χώρα.

13-10-24 20:13

Η Εθνική μας προέρχεται από την μεγάλη νίκη κόντρα στην Αγγλία, στο Γουέμπλεϊ και μετράει τρία "τρίποντα" σε ισάριθμα παιχνίδια στη διοργάνωση, την ίδια στιγμή που οι Ιρλανδοί επικράτησαν την Φιλανδίας.

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 21:45, στο "Γ. Καραϊσκάκης" και θα μεταδοθεί από Novasports Prime και Alpha.

13-10-24 20:12

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Εθνικής μας ομάδας με την Ιρλανδία, για την τέταρτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Nations League.