Υποβιβάστηκαν και μαθηματικά οι Φαίακες.

29-04-18 20:49

Λήξη αγώνα: Κέρκυρα - ΑΕΚ 0-0

29-04-18 20:44

90+2' Δοκάρι για την Κέρκυρα με πολύ ωραίο σουτ του Κόντου!

29-04-18 20:42

87' Ωραίο σουτ του Μπακασέτα με το αριστερό έξω από την περιοχή, νέα επέμβαση του Κουτζαβασίλη.

86' Ο Γιακουμάκης δεν πιάνει καλά το σουτ από εξαιρετική θέση, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης

29-04-18 20:39

85' Τρομερή επέμβαση του Κουτζαβασίλη σε σουτ του Γιακουμάκη σχεδόν εξ επαφής μετά από γύρισμα του Λόπες με το κεφάλι!

82' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο.

29-04-18 20:33

81' Φάση διαρκείας στα καρέ του Κουτζαβασίλη με πρωταγωνιστή τον Λιβάγια, απομακρύνουν τελικά οι αμυντικοί της Κέρκυρας.

29-04-18 20:28

77' Αλλαγή: Μάνταλος αντί Γκάλο για την ΑΕΚ

29-04-18 20:27

72' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ μετά από γύρισμα του Τζανετόπουλου, αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει

29-04-18 20:23

69' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Μενσά αντί του Παμλίδη

29-04-18 20:21

67' Μπακάκης αντί Μασούντ για την ΑΕΚ

29-04-18 20:16

64' Ωραία κάθετη του Γκάλο στον Γιακουμάκη, αλλά το σουτ στην κίνηση του επιθετικού της ΑΕΚ κατέληξε στην αγκαλιά του Κουτζαβασίλη.

29-04-18 20:15

59' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μπακασέτας στη θέση του Αϊντάρεβιτς.

29-04-18 20:14

58' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Η μπάλα στρώθηκε στον Παμλίδη, ύστερα από κεφαλιά του Μυτίδη, αλλα ο Τσιντώτας απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ το σουτ του επιθετικού της Κέρκυρας!

29-04-18 20:12

56' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ σε βάρος του Λόπες.

29-04-18 20:08

55' Σουτ του Γαλανόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

29-04-18 20:02

51' Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά για φάουλ στον Γκάλο

29-04-18 19:47

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα.

29-04-18 19:44

Λήξη ημιχρόνου: Κέρκυρα - ΑΕΚ 0-0

29-04-18 19:36

40' Πρώτη επίσκεψη της Κέρκυρας στην περιοχή της ΑΕΚ. Επικίνδυνο γύρισμα του Μυτίδη, απομάκρυνε με δυσκολία ο Λαμπρόπουλος.

29-04-18 19:32

33' Χέρι του Σπίνουλα ύστερα από σέντρα του Λόπες. Ο Νεοφυτιάδης έδωσε σωστά φάουλ έξω από την περιοχή, παρά τις διαμαρτυρίες για πέναλτι.

29-04-18 19:28

31' Ο Λιβάγια σουτάρει έξω από την περιοχή με το δεξί, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

29-04-18 19:23

27' Συνδυασμός του Γκάλο με τον Μασούντ και σουτ του πρώτου, που καταλήγει άουτ.

29-04-18 19:19

21' Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, σουτ του Μασούντ από κοντά, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης. Η φάση όμως έχει σταματήσει για χέρι του Ιρανού.

29-04-18 19:10

14': Ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Μασούντ, δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά ο Λιβάγια.

29-04-18 19:06

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στον αγώνα, χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μέχρι στιγμής.

29-04-18 19:01

5' Η ΑΕΚ έχει την υπεροχή στα πρώτα λεπτά και ψάχνει ένα γρήγορο γκολ.

Σέντρα στο παιχνίδι

29-04-18 18:30

Χωρίς τους τιμωρημένους Αραούχο, Λάζαρο και τους τραυματίες Βράνιες, Χουλτ η ΑΕΚ, εκτός έμειναν και οι Τσιγκρίνσκι - Κονέ για να ξεκουραστούν.

Σέντρα στις 19.00 στο Δημοτικό Στάδιο Κέρκυρας, διαιτητής ο Ιωάννης Νεοφυτιάδης από την ΕΠΣ Κορινθίας

29-04-18 18:29

Στον πάγκο για την Κέρκυρα: Γιαννακόπουλος, Λέκοβιτς, Τουράμ, Μενσά, Κόντος, Σιόντης, Επστάιν

Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Μπάρκας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Μάνταλος, Μπακασέτας, Μοράν, Κλωναρίδης

Η ενδεκάδα της Κέρκυρας (Γιάννης Ματζουράκης): Κουτζαβασίλης, Αντέτζο, Αρτυματάς, Κρητικός, Ζορμπάς, Παμλίδης, Σπίνουλας, Μυτίδης, Αναστασίου, Ιωάννου, Γρομητσάρης

29-04-18 18:13

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Τζανετόπουλος, Λόπες, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Μασούντ, Λιβάγια, Γιακουμάκης

29-04-18 18:12

Η ΑΕΚ έχει κατακτήσει ήδη το πρωτάθλημα και μαθηματικά, γι' αυτό και η αποστολή της Ένωσης γνώρισε αποθεωτική υποδοχή από φιλάθλους κατά τη χθεσινή της άφιξη στην Κέρκυρα.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Κέρκυρα - ΑΕΚ για την 29η αγωνιστική της Superleague.

29-04-18 18:06