Σάλτσμπουργκ

2:1

Μαρσέιγ

04-05-18 00:35

Τέλος αγώνα: "Γλυκιά" ήττα με 2-1 για τη Μαρσέιγ από τη Σάλτσμπουργκ. Προκρίθηκαν στον τελικό του Europa League οι Μασσαλοί!

04-05-18 00:31

119' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Χαϊνταρά. Συνεχίζει με δέκα η Σάλτσμπουργκ.

04-05-18 00:30

Εκτέλεση κόρνερ του Παγέ, ο Ρολάντο με άψογο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ουσιαστικά δίνει το εισιτήριο του τελικού στην ομάδα του!

04-05-18 00:27

116' ΓΚΟΛ η Μαρσέιγ με τον Ρολάντο!!!

04-05-18 00:19

112΄ Μηδενικά τα ρίσκα που παίρνουν οι δύο ομάδες και μεγάλη η κούραση. Όλα δείχνουν ότι πάμε... ολοταχώς για πέναλτι!

04-05-18 00:18

Άρχισε το 2ο ημίχρονο της παράτασης.

04-05-18 00:12

Λήξη στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης: Σάλτσμπουργκ - Μαρσέιγ 2-0

102' Ο Νταμπούρ μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει από διαγώνια θέση, λίγο άουτ η μπάλα!

04-05-18 00:02

99' Τεράστια απόκρουση του Πελέ σε κεφαλιά του Τσαλέτα-Τσαρ από κόρνερ!

03-05-18 23:58

Σέντρα στην παράταση στην Αυστρία!

03-05-18 23:57

Τέλος στη Μαδρίτη. Ατλέτικο - Άρσεναλ 1-0 και πρόκριση στον τελικό για τους Μαδριλένους!

03-05-18 23:54

Λήξη κανονικής διάρκειας και παράταση στο Σάλτσμπουργκ - Μαρσέιγ!

03-05-18 23:52

90' Τεράστια ευκαιρία για την Μαρσέιγ. Ο Ενζιέ πήρε την κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Παγέ, όμως η μπάλα κόντραρε κι έφυγε δίπλα απ' την εστία.

03-05-18 23:40

87' Φωνές για πέναλτι από τους παίκτες της Μαρσέιγ, δεν δίνει κάτι ο διαιτητής. Ο Τοβέν γύρισε την μπάλα η μπάλα βρήκε πεντακάθαρα στο χέρι του Καρ και ο διαιτητής παρότι ήταν κοντά άφησε το ματς να συνεχιστεί.

03-05-18 23:37

76' Φοβερό τάκλιν του Τζάκα, που κόβει τον Γκριεζμάν, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και είχε "οπλίσει"!

03-05-18 23:36

73' Δοκάρι για την Μαρσέιγ με τον Τοβέν!

03-05-18 23:35

71' Σουτάρα Μχιταριάν, λίγο άουτ η μπάλα!

03-05-18 23:32

71' Τεράστια ευκαιρία για τη Σάλτσμπουργκ. Η μπάλα έφτασε στον Ουάγνκ, που έπιασε ωραίο σουτ, όμως ο Πελέ κράτησε την Μαρσέιγ.

03-05-18 23:31

Δείτε το 2-0 της Σάλτσμπουργκ:

03-05-18 23:29

67' Ο Κόστα γυρίζει στον Γκριζμάν, αυτός σουτάρει από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα κοντράρει και δίνει την ευκαιρία στον Οσπίνα να μπλοκάρει!

Αν παραμείνει αυτό το σκορ, το παιχνίδι θα πάει στην παράταση!

03-05-18 23:27

65' ΓΚΟΛ! 2-0 η Σάλτσμπουργκ! Σουτ του Σλάγκερ, παρέμβαση του Σαρ και αυτογκόλ!

03-05-18 23:26

63' Δυνατό συρτό σουτ του Τζάκα, δύσκολη απέμβαση του Όμπλακ.

03-05-18 23:23

61' Ο Εζίλ κλέβει, πατά περιοχή και γυρίζει στον Λακαζέτ, μεγάλη επέμβαση του Γοδίν πριν η μπάλα φτάσει στον Γάλλο!

03-05-18 23:21

60' Καλό φάουλ οτυ Γκριεζμάν, λίγο άουτ η μπάλα

03-05-18 23:19

58' Κεραυνός του Ραμάλιο από πολύ μακριά, έδιωξε σε κόρνερ ο Πελέ

03-05-18 23:17

Δείτε την γκολάρα της Σάλτσμπουργκ:

52' Ευκαιρία για την Άρσεναλ. Μια στραβοκλωτσιά του Γουίλσιρ ο Ράμσεϊ βρέθηκε μόνος στην περιοχή, αλλά καθυστέρησε και ένα κακό σουτ.

03-05-18 23:16

Ο Χαϊνταρά που πέρασε ανάμεσα από δύο παίκτες, απέφυγε άλλους δύο και στη συνέχεια με δυνατό ευθύβολο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

03-05-18 23:13

53' ΓΚΟΛ! 1-0 Η ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ!

03-05-18 23:09

49' Μεγάλη ευκαιρία για την Μαρσέιγ. Ο Παγέ έσπασε την μπάλα στον Ζερμέν, που πλάσαρε κατευθείαν αλλά έστειλε την μπάλα δίπλα απ' την εστία.

03-05-18 22:56

Σέντρα στα δεύτερα ημίχρονα

03-05-18 22:54

Δείτε το 1-0 της Ατλέτικο:

03-05-18 22:53

Ημίχρονο στις αναμετρήσεις: Ατλέτικο - Άρσεναλ 1-0 και Σάλτσμπουργκ - Μαρσέιγ 0-0

Ωραία μπαλιά του Γκριεζμάν, που βγάζει τετ α τετ τον Κόστα, ο οποίος πλασάρει εύστοχα τον Οσπίνα με το αριστερό!

03-05-18 22:44

45+2' ΓΚΟΛ! 1-0 η Ατλέτικο με τον Ντιέγκο Κόστα!

03-05-18 22:38

38' O Γκριεζμάν γυρίζει και σουτάρει από διαγώνια θέση στη μικρή περιοχή, ελάχιστα άουτ η μπάλα!

03-05-18 22:34

Οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για σοβαρό πρόβλημα του Κονσιελνί στον αχίλλειο τένοντα.

28' Ο Λακαζέτ βρέθηκε μέσα στην περιοχή σε θέση βολής, αλλά καθυστέρησε και όταν έδωσε στον Οζίλ, η άμυνα της Ατλέτικο είχε κλείσει τους διαδρόμους.

03-05-18 22:25

Δείτε τον σοκαριστικό τραυματισμό του Κοσιελνί:

03-05-18 22:22

17' Ευκαιρία για τη Μαρσέιγ. Ο Σανσόν βλέπει την μπάλα να του στρώνεται έξω από την περιοχή, έπιασε με τη μία αλλά όχι γεμάτα το σουτ και την έστειλε άουτ.

03-05-18 22:16

13' Καλή στιγμή για την Σάλτσμπουργκ. Ο Μπερίσα εκμεταλλεύτηκε την αναστάτωση στην άμυνα των Μασσαλών έπιασε το σουτ από το ύψος της περιοχής και ο Πελέ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

03-05-18 22:13

11' Στο έδαφος ο Κοσιελνί, που τραυματίστηκε και φεύγει με φορείο. Όλο το γήπεδο τον χειροκροτά!

03-05-18 22:12

6' Πρώτη φάση στο ματς για τη Μαρσέιγ. Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Παγέ, ο Ραμί κινήθηκε έξυπνα στην περιοχή όμως δεν μπόρεσε να πιάσει καλά την προβολή κι έστειλε την μπάλα άουτ.

03-05-18 22:11

6' Τεράστια ευκαιρία για την Ατλέτικο! Ο Ντιέγκο Κόστα κλέβει την μπάλα και φεύγει τετ α τετ, αλλά πλασάρει ψηλά άουτ.

03-05-18 22:06

5' Επικίνδυνη σέντρα του Λακαζέτ, απομακρύνει σε κόρνερ ο Παρτέι

03-05-18 22:03

Σέντρα στις αναμετρήσεις

03-05-18 22:02

Στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες.

03-05-18 21:44

Ατλέτικο και Μαρσέιγ διεκδικούν προβάδισμα πρόκρισης για τον μεγάλο τελικό. Οι Μαδριλένοι απέσπασαν ισοπαλία 1-1 στο Λονδίνο, ενώ οι Μασσαλοί επικράτησαν 2-0 της Σάλτσμπουργκ εντός έδρας.

Η ενδεκάδα της Σάλτσμπουργκ: Βάλκε, Χαϊντάρα, Τσαλέτα-Τσαρ, Σαμασέκου, Νταμπούρ, Μπερίσα, Αντρέ Ραμάγιο, Ούλμερ, Γκούλμπραντσεν, Λάινερ, Σλάγκερ

Στον πάγκο: Στάνκοβιτς, Πόνγκρατσιτς, Γιαμπό, Λάιτγκεμπ, Βολφ, Μιναμίνο, Ουάγνκ

03-05-18 21:43

Οι Μασσαλοί παρατάσσονται χωρίς τον Κώστα Μήτρογλου, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

03-05-18 21:41

Η ενδεκάδα της Μαρσέιγ: Πελέ, Οκάμπος, Σανσόν, Παγιέ, Σαρ, Αμαβί, Λουίς Γκουστάβο, Ραμί, Τοβέν, Λοπέζ, Ζερμέν

Στον πάγκο : Εσκαλέ, Καμαρά, Ενζιέ, Ρολάντο, Σάρι, Σέρτιτς, Ανγκουισά

03-05-18 21:40

Η ενδεκάδα της Άρσεναλ: Οσπίνα, Κονσιελνί, Ράμσεϊ, Λακαζέτ, Γουίλσιρ, Εζίλ, Μονρεάλ, Μουστάφι, Γουέλμπεκ,Μπεγερίν, Τζάκα

Στον πάγκο: Τσεχ, Ιβόμπι, Τσέιμπερς, Μάιτλαντ - Νάιλς, Κολάσινατς, Ενκέτια, Μικχταριάν

03-05-18 21:23

H ενδεκάδα της Ατλέτικο: Όμπλακ, Γκοντίν, Παρτέι, Κόκε, Γκριεζμάν, Σαούλ Νίγκεθ, Γκάμπι, Ντιέγκο Κόστα, Λούκας, Βιτόλο, Χιμένες