15-07-18 19:52

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Η Γαλλία είναι παγκόσμια πρωταθλήτρια !!!

15-07-18 19:51

93' Ο Πογκμπά χάνει μεγάλη ευκαιρία για το 5-2, έπιασε αέρα ενώ ήταν μόνος απέναντι από τον Σούμπασιτς

15-07-18 19:50

92' Κίτρινη στον Βρσάλικο

15-07-18 19:47

Πέντε λεπτά καθυστερησεις

15-07-18 19:45

89' Μακρινό σουτ του Ράκιτιτς, ήταν εντελώς άστοχο.

15-07-18 19:42

87' Σουτ του Φεκίρ ο Σούμπασιτς έπεσε και μπλόκαρε (πως το έπαθε;)

15-07-18 19:40

84' Εκτέλεση φάουλ απο τον Ράκιτιτς, πάνω στον Γιορίς η μπάλα

15-07-18 19:39

81' Αλλαγή για την Κροατία με τον Πιάτσα να παίρνει τη θέση του Στρίνιτς.

15-07-18 19:36

81' Αλλαγή για τη Γαλλία: Έξω ο Ζιρού, μέσα ο Φεκίρ

15-07-18 19:35

78' Γυριστό σουτ του Ράκιτιτς με το αριστερό, η μπάλα έφυγε άουτ.

15-07-18 19:30

73': Τολισό αντί Ματουιντί για την Γαλλία.

15-07-18 19:29

71': Κράμαριτς αντί Ρέμπιτς για την Κροατία

Έχουμε και πάλι τελικό άραγε;

15-07-18 19:28

69' Γκολ για την Κροατία και 4-2! Απίστευτο λάθος από τον Γιορίς, ο οποίος προσπαθεί να ντριμπλάρει τον Μάντζουκιτς, όμως αυτός με προβολή σκοράρει εύκολα σε κενή εστία

15-07-18 19:20

65' Γκολάρα και 4-1 η Γαλλία! Ο Εμπαμπέ με υπέροχο σουτ εκτός περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των Κροατών

15-07-18 19:22

61' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Γαλλία! Ο Μπρόζοβιτς με δύσκολη αμυντική προσπάθεια μετά από εναέριο του Ζιρού απομακρύνει σε κόρνερ πριν σκοράρει ο Γκριεζμάν

15-07-18 19:17

59' Γκολ για την Γαλλία και 3-1! Ο Εμπαμπέ γυρίζει την μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Γκριεζμάν στρώνει στον Πογκμπά, αυτός σουτάρει, η μπάλα κοντράρει, αλλά του ξαναστρώνεται και με σουτάρα στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σούμπασιτς!

15-07-18 19:12

54' Αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Ενζονζί αντί του «κιτρινισμένου» Καντέ

15-07-18 19:11

Διακοπή! Τέσσερις εισβολείς στο παιχνίδι. Απομακρύνονται γρήγορα από τους άνδρες της ασφάλειας

52' Μεγάλη ευκαριά για την Γαλλία! Ο Εμπαμπέ φεύγει στην κόντρα, μπαίνει στην περιοχή της Γαλλίας και πλασάρει τον Σούμπασιτς από πλάγια θέση, όμως ο πορτιέρε των Κροατών διώχνει με το πόδι!

15-07-18 19:06

48' Μεγάλη ευκαιρία για την Κροατία! Σουτ του Ρέμπιτς με το δεξί από πλάγια θέση, διώχνει σε κόρνερ ο Γιορίς

47': Σουτ του Γκριεζμάν έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Σούμπασιτς

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

15-07-18 18:48

Τέλος ημιχρόνου. Απίθανο ματς μέχρι στιγμής!

15-07-18 18:47

45+1': Καλή ευκαιρία για την Κροατία! Μετά από κόρνερ του Ράκιτιτς, ο Βίντα παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

15-07-18 18:43

41': Κίτρινη κάρτα στον Λούκας Ερναντές για φάουλ στον Άντε Ρέμπιτς

15-07-18 18:37

38' Γκολ για τη Γαλλία και 2-1! Ο Γκριεζμάν σημαδεύει σωστά και βάζει ξανά μπροστά στο σκορ τους Γάλλους

15-07-18 18:36

Ο Αντουάν Γκριεζμάν θα εκτελέσει το πέναλτι

15-07-18 18:35

36' Πέναλτι για την Γαλλία!

Ο Νέστορ Πιτάνα θα συμβουλευθεί το VAR σε μια δύσκολη για διαιτητή φάση

15-07-18 18:34

34': Εκτέλεσε το κόρνερ ο Γκριεζμάν, ζητούν χέρι Κροάτη μέσα στην περιοχή οι Γάλλοι και έχουν δίκιο. Η μπάλα έχει βρει στο χέρι του Ιβάν Πέρισιτς

15-07-18 18:33

15-07-18 18:28

28' Γκολ για την Κροατία και 1-1! Τρομερόή σουτάρα του Πέρισιτς και 1-1

15-07-18 18:24

24' Ο Μάντζουκιτς κάνει την σέντρα για τον Ράκιτιτς, όμως το σουτ του δεύτερου φεύγει απελπιστικά άουτ

15-07-18 18:23

23': Ο Βίντα σταματάει με εντυπωσιακό τάκλιν τον Εμπαμπέ

Το γκολ της Γαλλίας για το 1-0

15-07-18 18:17

18' Γκολ για την Γαλλία και 1-0! Ο Γκριεζμάν εκτελεί το φάουλ και ο Μάντζουκιτς με το κεφάλι στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της Κροατίας. Αυτογκόλ!

15-07-18 18:15

18' Φάουλ για τον Γκριεζμάν εκτός περιοχής της Κροατίας, δικαίως διαμαρτύρονται οι Κροάτες πως δεν υπάρχει παράβαση

15-07-18 18:14

15' Η Κροατία φεύγει στην αντεπίθεση με τον Πέρισιτς, όμως ο Ουμτιτί διώχνει εύκολα τη σέντρα του

15-07-18 18:08

8' Σέντρα του Ράκιτιτς διώχνει την τελευταία στιγμή μέσα στην περιοχή ο Παβάρ

15-07-18 18:05

6' Η Κροατία έχει μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι και είναι αυτή που πατάει πρώτη στην αντίπαλη περιοχή

15-07-18 18:00

1' Ξεκίνησε ο μεγάλος τελικός!

15-07-18 17:56

Η σειρά του εθνικού Ύμνου της Κροατίας

15-07-18 17:54

Η Μασσαλιώτιδα, ο Εθνικός Ύμνος της Εθνικής Γαλλίας, από τα μεγάφωνα του σταδίου της Μόσχας

15-07-18 17:52

Όλα έτοιμα για τον μεγάλο τελικό! Οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνσιτικό χώρο...

Ο Φίλιπ Λαμ, θριαμβευτής το 2014, έφερε το τρόπαιο στον αγωνιστικό χώρο του «Λουζνίκι»

15-07-18 17:46

Ολοκληρώθηκε η τελετή λήξης, σε 15 λεπτά ξεκινάει ο μεγάλος τελικός

15-07-18 17:40

Λαοθάλασσα στην Κροατία – Όλοι έξω για τον τελικό του Μουντιάλ (ΦΩΤΟ)

15-07-18 17:38

Προετοιμασία και δηλώσεις της εθνικής Γαλλίας για τον μεγάλο τελικό

Ας... ζεσταθούμε λίγο ενόψει τελικού!

15-07-18 17:36

Θυμίζει μάλιστα πάρα πολύ συναυλία!

Ξεκίνησε η τελετή λήξης της διοργάνωσης! Εξίσου εντυπωσιακή με αυτή της πρεμιέρας

15-07-18 17:20

15-07-18 17:19

Αν η Γαλλία κατακτήσει το τρόπαιο, ο Ντιντιέ Ντεσάν θα γίνει ο τρίτος που το σηκώνει τόσο ως ποδοσφαιριστής όσο και ως προπονητής, μετά τον Βραζιλιάνο Μάριο Λόμπο Ζαγκάλο και τον Γερμανό Φραντς Μπεκενμπάουερ

Κροατία (Ζλάτκο Ντάλιτς): Σούμπασιτς, Βρσάλικο, Λόβρεν, Βίντα, Στρίνιτς, Ράκιτιτς, Μόντριτς, Μπρόζοβιτς, Πέρισιτς, Ρέμπιτς, Μάντζουκιτς

Γαλλία (Ντιντιέ Ντεσάν): Γιορίς, Παβάρ, Ουμτιτί, Βαράν, Λούκας Ερναντές, Καντέ, Πογκμπά, Ματουιντί, Γκριεζμάν, Μπαπέ, Ζιρού

Οι ενδεκάδες των δύο φιναλίστ

15-07-18 17:18

Διαιτητής είναι ο Αργεντινός Νέστορ Πιτάνα

Στις 18.00 ξεκινάει ο μεγάλος τελικός του 21ου Μουντιάλ στην Μόσχα, ανάμεσα στη Γαλλία και την Κροατία