21-08-18 23:57

Αυτά από μας. Καλό σας βράδυ!

30-11--1 00:00

21-08-18 23:52

90+3' Τέλος στο ματς! Τεράστιο 1-1 που πήρε ο ΠΑΟΚ μέσα στη Μπενφίκα!

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Ο Άκπομ στη θέση του Πρίγιοβιτς, στην τρίτη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

21-08-18 23:48

89' Kίτρινη κάρτα στον Ουάρντα

21-08-18 23:47

87' Τεράστια ευκαιρία για τη Μπενφίκα με σουτ του Σεφέροβιτς στην κίνηση, άουτ!

21-08-18 23:46

Το γκολ του Ουάρντα

21-08-18 23:43

86' Μεγάλη απόκρουση του Πασχαλάκη!

21-08-18 23:42

84' Κίτρινη κάρτα και στον Πέλκα

83' Κίτρινη στον Αλμέιδα

21-08-18 23:39

2η αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Σάκχοφ στη θέση του Ζαμπά

21-08-18 23:37

79' Διπλή αλλαγή η Μπενφίκα: Μέσα Φέλιξ και Σεφέροβιτς, εκτός Πίζι και Σέρβι

21-08-18 23:36

Από εκτέλεση φάουλ ο Βαρέλα πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επαναφορά ο Ουάρντα σουτάρει από κοντά και σκοράρει!

21-08-18 23:31

76' ΓΚΟΛ!!! 1-1 ο ΠΑΟΚ με τον Ουάρντα!!!

72' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια

21-08-18 23:27

71' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Φοβερή ενέργεια του Ζαμπά, που περνά δύο αντιπάλους και δουτάρει ελάχιστα άουτ από διαγώνια θέση!

21-08-18 23:26

68' Ο Μάτος μπαίνει στην περιοχή και γυρίζει, ο Ουάρντα χάνει την ισορροπία του και σουτάρει ψηλά άουτ από το ύψος του πέναλτι!

21-08-18 23:24

66' Σουτ στην κίνηση από τα αριστερά από τον Τζένσον Φερνάντες, σε κόρνερ ο Πασχαλάκης

21-08-18 23:18

65' Αλλαγή για τη Μπενφίκα: Ο Ράφα Σίλβα στη θέση του Ζίβκοβιτς

21-08-18 23:16

58' Φανταστική ενέργεια του Πέλκα, που περνά δύο παίκτες, πάει να αποφύγει και τρίτο, όμως ο Βλαχοδήμος βγαίνει και μπλοκάρει.

21-08-18 23:14

56' Σουτάρα του Γκριμάλδο από τα αριστερά, μεγάλη απόκρουση του Πασχαλάκη!

21-08-18 23:12

55' Υποφέρει από την πίεση της Μπενφίκα και δεν μπορεί να συνδυαστεί σωστά ο ΠΑΟΚ

21-08-18 23:11

52' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Ουάρντα παίρνει τη θέση του Λημνιού

21-08-18 23:09

52' Κίτρινη κάρτα στον Ζέντσον Φερνάντες

50' Μεγάλη απόκρουση του Πασχαλάκη σε ξαφνικό σουτ του Φερέιρα!

21-08-18 23:08

49' Κάθετη μπαλιά για τον Φερέιρα, αυτός κάνει το πλασέ και ο Πασχαλάκης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

21-08-18 23:05

48' Ωραία σέντρα του Ζίβκοβιτς, ευτυχώς δεν προλαβαίνει την μπάλα στην περιοχή ο Γκριμάλδο.

21-08-18 23:03

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

21-08-18 22:48

Δείτε το -ανύπαρκτο- πέναλτι και το γκολ της Μπενφίκα:

21-08-18 22:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Μπενφίκα - ΠΑΟΚ 1-0

Έντονες διαμαρτυρίες του Λουτσέσκου στον διαιτητή, αφού η απόφαση για πέναλτι είναι "τραβηγμένη".

21-08-18 22:46

45+1' ΓΚΟΛ! 1-0 η Μπενφίκα με τον Πίζι που νικά τον Πασχαλάκη

21-08-18 22:44

45' Πέναλτι για τη Μπενφίκα! Παράλληλο γύρισμα του Γκριμάλδο, ο Ζέντσον πιάνει "αέρα" από μαρκάρισμα του Μαουρίσιο και ο Μάζιτς δίνει ένα -μάλλον- αυστηρό πέναλτι.

21-08-18 22:43

44' Ο Πρίγιοβιτς βρέθηκε σε θέση βολής από ωραία αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, όμως καθυστέρησε να σουτάρει και η ευκαιρία χάθηκε.

21-08-18 22:39

42' Κακό φάουλ του Βιεϊρίνια από ευνοϊκή θέση, στο τείχος η μπάλα.

21-08-18 22:34

39' 62-38% η κατοχή υπέρ της Μπενφίκα

21-08-18 22:31

33' Δυνατό σουτ Ζέντσον, ο Πασχαλάκης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

21-08-18 22:30

30' Ο ΠΑΟΚ πέρασε ένα εφιαλτικό διάστημα και είναι τυχερός που δεν έχει δεχθεί γκολ.

21-08-18 22:28

29' Δεύτερο δοκάρι η Μπενφίκα! Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Πίζι, η μπάλα "γλύφει" το δοκάρι και φεύγει εκτός

28' Νέα ευκαιρία με τον Πίζι να μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, να πλασάρει και τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει δύσκολα.

21-08-18 22:26

27' Δοκάρι για τη Μπενφίκα! Ο Πίζι πήγε να πετύχει εκπληκτικό γκολ με λόμπα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, όμως "σημάδεψε" το οριζόντιο δοκάρι

21-08-18 22:22

24' Τεράστια ευκαιρία για τη Μπενφίκα! Ο Ζέντσον γύρισε χαμηλά από τα αριστερά και ο Πίζι έστειλε την μπάλα άουτ, πλασάροντας ανενόχλητος από τα όρια της μικρής περιοχής!

21-08-18 22:15

23' Φάση διαρκείας, με τον Αλμέιδα να διαμαρτύρεται για πέναλτι, αλλά δεν υπάρχει κάτι.

21-08-18 22:09

14' Δυνατό ξαφνικό σουτ του Κάνιας από πολύ μακριά, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

21-08-18 22:07

8' Φοβερή ενέργεια του Πέλκα, που αποφεύγει τρεις παίκτες και πασάρει στον Πρίγιοβιτς, αυτός σουτάρει από το ύψος της περιοχής, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

21-08-18 22:03

6' Ο Ζέντσον φεύγει στην πλάτη της άμυνας από λάθος του Κρέσπο και σκοράρει, όμως το γκολ ακυρώνεται σωστά ως οφσάιντ.

21-08-18 22:01

3' Πρώτη καλή επίθεση για τον ΠΑΟΚ, με τον Πέλκα να βρίσκει τον Πρίγιοβιτς και τον Σέρβο να κερδίζει κόρνερ.

21-08-18 21:57

Σέντρα στο ματς!

21-08-18 21:56

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21-08-18 21:54

21-08-18 21:53

Δυναμική η παρουσία των φίλων του ΠΑΟΚ στην εξέδρα.

21-08-18 21:49

Διαιτητής: Μίλοραντ Μάζιτς Α’ βοηθός: Μίλοβαν Ρίστιτς Β’ βοηθός: Ντάλιμπορ Τζούρτζεβιτς 4ος: Νεμάνια Πέτροβιτς

21-08-18 21:47

Στις εξέδρες ο Ιβάν Σαββίδης μαζί με τον Φερνάντο Σάντος

21-08-18 21:35

21-08-18 21:29

Περίπου 40.000 οπαδοί εκτιμάται ότι θα βρεθούν απόψε στο "Ντα Λουζ".

21-08-18 21:28

Ο Ελ Καντουρί δεν αγωνίζεται για τον ΠΑΟΚ λόγω τραυματισμού, όμως δεν παρέλειψε να στείλει μήνυμα στήριξης στους συμπαίκτες του.

21-08-18 21:26

Μια πολύ σημαντική απώλεια προέκυψε για τη Μπενφίκα πριν το ματς, με τον Εντουάρντο Σάλβιο να μένει εκτός.

21-08-18 21:10

Η ενδεκάδα της Μπενφίκα: Βλαχοδήμος, Αντρέ Αλμέιδα, Ρούμπεν Ντίας, Ζαρντέλ, Γκριμάλδο, Φέισα, Ζέντσον, Ζίβκοβιτς, Πίζι, Σέρβι, Φερέιρα.

Στον πάγκο: Σβίλαρ, Κόντι, Σεφέροβιτς, Σεμέδο, Σάμαρης, Ράφα Σίλβα και Φέλιξ Ζοάο.

21-08-18 21:07

Με 4-2-3-1 παρατάσσεται ο ΠΑΟΚ. Τερματοφύλακας ο Πασχαλάκης, δίδυμο στόπερ οι Κρέσπο και Βαρέλα, δεξί μπακ ο Μάτος και αριστερό ο Βιεϊρίνια. Στο κέντρο ξεκινούν οι Κάνιας και Μαουρίσιο, με τον Πέλκα μπροστά τους. Δεξιά στη μεσαία γραμμή θα κινηθεί ο Λημνιός, αριστερά ο Ζαμπά και στην κορυφή της επίθεσης ο Πρίγιοβιτς.

21-08-18 21:05

Ο Ομάρ Ελ Καντουρί είναι ο μεγάλος απών του ΠΑΟΚ λόγω τραυματισμού και τη θέση στο αρχικό σχήμα παίρνει ο Ζαμπά, τον οποίο ο Ραζβάν Λουτσέσκου προτίμησε σε σχέση με τους Ουάρντα και Μπίσεσβαρ.

21-08-18 20:59

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Κάνιας, Πέλκας, Λημνιός, Ζαμπά και Πρίγιοβιτς.

Στον πάγκο είναι οι: Ρέι, Χατσερίδης, Μπίσεσβαρ, Σάκχοφ, Κίτσιου, Ακπόμ και Ουάρντα

Το παιχνίδι αρχίζει στις 22:00.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Μπενφίκα - ΠΑΟΚ για το πρώτο σκέλος των πλέι οφ του Chamopions League.

21-08-18 20:03