Τέλος αγώνα: Τσέλσι - ΠΑΟΚ 4-0

29-11-18 23:42

To 4-0 της Τσέλσι:

29-11-18 23:37

86' Απόκρουση Πασχαλάκη σε δυνατό σουτ του Γουίλιαν.

29-11-18 23:34

79' Πέλκας αντί Μαουρίσιο. Κίτρινη κάρτα στον Έλληνα άσο για φάουλ, με το που μπήκε.

29-11-18 23:33

78' ΓΚΟΛ! 4-0 η Τσέλσι με κεφαλιά του Μοράτα

29-11-18 23:32

75' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Βαρέλα στη θέση του Ελ Καντουρί

29-11-18 23:31

75' 3η αλλαγή για την Τσέλσι: Ο Μοράτα στη θέση του Ζιρού.

29-11-18 23:30

Το 3-0 της Τσέλσι:

29-11-18 23:23

73' Ωραία ατομική ενέργεια του Ουάρντα, που όμως κάνει κακή πάσα και χαλά τη φάση.

29-11-18 23:20

66' 2η αλλαγή η Τσέλσι: Ο Γουίλιαν στη θέση του Πέδρο.

29-11-18 23:19

63' Αλλαγή για την Τσέλσι: Ο Αμπαντού στη θέση του Ζαπακόστα

29-11-18 23:14

60' ΓΚΟΛ! 3-0 η Τσέλσι με τον Χάντσον-Οντόι. Ο νεαρός εξτρέμ πλάσαρε με το δεξί από την αριστερή πλευρά, ο Πασχαλάκης δεν έκανε καλή εκτίμηση και δέχθηκε το γκολ στην κλειστή γωνία του.

29-11-18 23:13

57' Δυνατό σουτ του Ζαπακόστα από μακρινή απόσταση, λίγο άουτ η μπάλα.

29-11-18 23:10

56' Απίθανη ατομική ενέργεια του Λόφτους-Τσικ, που πέρασε 3 παίκτες και πλάσαρε, μεγάλη απόκρουση από τον Πασχαλάκη!

29-11-18 23:09

54' Κίτρινη κάρτα στον Κέιχιλ.

29-11-18 23:06

52' Ωραία ενέργεια του Ζαμπά, που γυρίζει στον Ουάρντα. Αυτός μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, με τον Έμερσον να επεμβαίνει τελευταία στιγμή και να παραχωρεί κόρνερ. Μπορεί και να υπάρχει πέναλτι στη φάση.

29-11-18 23:02

50' Κίτρινη κάρτα στον Βέρνμπλουμ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

29-11-18 22:48

Με αλλαγή ξεκινά το δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ Ο Ουάρντα στη θέση του Πρίγιοβιτς.

29-11-18 22:47

Ο Δικέφαλος παίζει από το 7' με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χατσερίδη και είναι πίσω στο σκορ από δύο γκολ του Ζιρού.

29-11-18 22:45

Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Τσέλσι - ΠΑΟΚ 2-0

29-11-18 22:43

44' Ο Ζαμπά επιχείρησε να πλασάρει τον Κέπα από καλή θέση, αλλά τον έκοψε με τάκλιν ο Κέιχιλ.

29-11-18 22:40

To 2-0 της Τσέλσι:

Το 1-0 της Τσέλσι:

29-11-18 22:35

37' ΓΚΟΛ! 2-0 η Τσέλσι με δεύτερο γκολ από τον Ζιρού. Καταπληκτική μπαλιά του Φάμπρεγας, ο Ζιρού με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Πασχαλάκη στην κλειστή γωνία του.

29-11-18 22:30

33' Απίθανο κοντρόλ και πάσα του Πέδρο για τον Ζαπακόστα, τον νικά ο Πασχαλάκης σε διαγώνιο πλασέ.

Δοκάρι για την Τσέλσι με τον Χάντσον-Οντόι στο 28'

29-11-18 22:27

27' ΓΚΟΛ! 1-0 η Τσέλσι με τον Ζιρού. Ο Ζιρού με σουτ στην αριστερή γωνία της εστίας νίκησε τον Πασχαλάκη μετά από ωραία ενέργεια και ασίστ του Πέδρο.

29-11-18 22:26

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Πόντους Βέρνμπλουμ έχει πάρει τη θέση του Εβγέν Χατσερίδη στο κέντρο της άμυνας, δίπλα στον Κρέσπο.

29-11-18 22:21

25' Μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά ο Έμερσον και τον προλαβαίνει με τάκλιν ο Βέρνμπλουμ.

29-11-18 22:19

20' Μεγάλη απόκρουση του Πασχαλάκη σε δυνατό σουτ του Λόφτους-Τσικ!

18' Νέο σουτ που κοντράρει, αυτή τη φορά από τον Βιεϊρίνια.

29-11-18 22:17

18' Δύο συνεχόμενα σουτ από Ζαμπά και Σάκχοφ κόντραραν στους αμυντικούς της Τσέλσι.

Η φάση της αποβολής του Χατσερίδη:

29-11-18 22:15

15' Κρατά με το ζόρι το μηδέν ο ΠΑΟΚ, αφού η Τσέλσι τον "σφυροκοπά" μετά την αποβολή του Χατσερίδη.

29-11-18 22:14

14' Νέα ατομική προσπάθεια του Χάντσον-Οντόι από αριστερά, αλλά κακό πλασέ στα χέρια του Πασχαλάκη.

29-11-18 22:13

13' Πλασέ του Χάντσον-Οντόι εντός περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα.

29-11-18 22:11

11' Σε τετ α τετ ο Πέδρο από μπαλιά του Φάμπρεγας, κάνει το πλασέ, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ υπό την πίεση του Βιεϊρίνια.

29-11-18 22:09

10' Ωραία μπαλιά του Χάντσον-Οντόι και σουτ του Ζιρού με τη μία, άουτ η μπάλα.

8' Ο Φάμπρεγας εκτελεί το φάουλ συρτά κάτω από το τείχος, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

29-11-18 22:06

7' Κόκκινη κάρτα στον Χατσερίδη! Κακό γύρισμα του Μάτος, ο Ζιρού κλέβει και ο Χατσερίδης ανατρέπει τον Ζιρού σε προσπάθεια να τον προλάβει!

29-11-18 22:04

4' Φάση διαρκείας στα καρέ της Τσέλσι, απομκαρύνουν οι αμυντικοί των Άγγλων.

29-11-18 22:01

3' Σουτ του Πέδρο, κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

29-11-18 21:57

Σέντρα στο ματς

29-11-18 21:40

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

29-11-18 21:35

Αρκετός κόσμος του ΠΑΟΚ παραμένει έξω από το γήπεδο αυτή την ώρα.  Υπάρχουν πολλά παράπονα λόγω της μεγάλης καθυστέρησης και της ταλαιπωρίας που υφίστατι ο κόσμο.

29-11-18 21:26

Η Μπάτε κάνει το 2-0 κόντρα στη Βίντι και "κλειδώνει" τη νίκη, που θα τη φέρει στους 6 βαθμούς.

29-11-18 21:23

O ΠΑΟΚ θα έχει την υποστήριξη ουκ ολίγων οπαδών του στις εξέδρες του "Stamford Bridge".

29-11-18 21:14

Διαιτητής: Κρίστο Τόχβερ (Εσθονία)
Βοηθοί: Σίλβερ Κόιβ (Εσθονία), Άρον Χέρσινγκ (Εσθονία)
Τέταρτος: Γιάν Ρος (Εσθονία)

29-11-18 21:11

Αυτή την ώρα διεξάγεται η αναμέτρηση Μπάτε - Βίντι, με τους γηπεδούχους να προηγούνται 1-0. Με τα τωρινά δεδομένα ο όμιλος παίρνει... φωτιά, αφού η Μπάτε μπαίνει στο παιχνίδι της πρόκρισης. Σε κάθε περίπτωση ο ΠΑΟΚ δεν θέλει νίκη της Βίντι, καθώς σε αυτή την περίπτωση θα αποκλειστεί ό, τι αποτέλεσμα κι αν φέρει απόψε.

29-11-18 21:10