Αυτά από μας. Καλό σας βράδυ!

13-12-18 23:53

Κόσμος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσει την πρόκριση μαζί με τους παίκτες του Ολυμπιακού!

13-12-18 23:51

90+6' Τέλος στο ματς! Ο Ολυμπιακός κερδίζει 3-1 τη Μίλαν και προκρίνεται στην επόμενη φάση, πετώντας έξω την ιταλική ομάδα!

Φάουλ για τη Μίλαν, ξανά μπροστά ο Ρέινα! Τελευταίες στιγμές!

13-12-18 23:49

Και ο Ρέινα μπροστά για το κόρνερ!

13-12-18 23:48

90+2' Επικίνδυνο σουτ από τον Ιγκουαΐν, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ

Ο Ολυμπιακός προκρίνεται με αυτό το σκορ!

13-12-18 23:46

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

13-12-18 23:45

89' Κίτρινη στον Γκερέρο

13-12-18 23:44

Πεσμένος ο Σα στο έδαφος

13-12-18 23:42

Το γκολ-πέναλτι του Φορτούνη

13-12-18 23:41

85' Ο Μπουχαλάκης στη θέση του Ποντένσε

85' Ο Χαλίλοβιτς στη θέση του Ροντρίγκεζ

13-12-18 23:39

Ο Ολυμπιακός ζητάει δεύτερη κίτρινη του Ρέινα σε σπρώξιμο στον Φορτούνη, όμως ο διαιτητής έχει δώσει χέρι του Φορτούνη

13-12-18 23:38

Κίτρινη και στον Αμπάτε για το τράβηγμα

Το πέναλτι το κέρδισε ο Τοροσίδης σε τράβηγμα μέσα στην περιοχή από τον Αμπάτε

13-12-18 23:37

81' Ο Ολυμπιακός κάνει το 3-1 με πέναλτι του Φορτούνη!

13-12-18 23:36

Το γκολ της Μίλαν

79' Ο Τοροσίδης στη θέση του Καμαρά για τον Ολυμπιακό

13-12-18 23:35

Το 2-0 του Ολυμπιακού

78' Ο Λασάλτ στη θέση του Κουτρόνε για τη Μίλαν

13-12-18 23:32

78' Σουτ από το ύψος του πέναλτι του Ιγκουαΐν, πολύ άουτ η μπάλα

To γκολ του Σισέ

13-12-18 23:30

75' Απίστευτη ευκαιρία με τον Γκερέρο, με τον Ρέινα να νικά τον Γκερέρο σε τετ α τετ!!!

Ο Ολυμπιακός θέλει ακόμα ένα γκολ για να προκριθεί.

13-12-18 23:28

Ο Ζαπάτα είναι ο σκόρερ της Μίλαν με προβολή έπειτα από φάση διαρκείας μετά από κόρνερ.

13-12-18 23:27

71' ΓΚΟΛ! Απίστευτη ψυχρολουσία, με τη Μίλαν να μειώνει σε 2-1.

13-12-18 23:26

Ο Γκιλιέρμε σούταρε από μακριά, η μπάλα κόντραρε και "κρέμασε" τον Ρέινα μα απίθανο τρόπο!

69' ΓΚΟΛ!!!! 2-0 ο Ολυμπιακός!!!

13-12-18 23:22

68' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Νάτχο στη θέση του Φετφτατζίδη.

66' Πέφτει και μπλοκάρει ο Σα σε σουτ του Καστιγιέχο στην κίνηση.

64' Ο Ιγκουαΐν στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ! Τεράστια ευκαιρία για τη Μίλαν!

13-12-18 23:20

64' Απίθανη διπλή ευκαιρία ο Ολυμπιακός! Ο Φορτούνης πάτησε περιοχή, έκανε ωραία ντρίμπλα και πλασέ, με τον Ρέινα να σώζει. Στη συνέχεια ο Γκερέρο κάνει την προβολή προ κενής εστίας, με το σώμα του Ζαπάτα να σταματά την πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα!

13-12-18 23:19

63' Ο Τσαλχάνογλου σουτάρει εντός περιοχής, κόντρα του Ομάρ και κόρνερ.

62' Μεγάλη ευκαιρία με τον Κουτρόνε για τη Μίλαν, λίγο δίπλα από το δοκάρι του Σα η μπάλα.

13-12-18 23:17

Ο Φορτούνης εκτέλεσε πανέξυπνα κόρνερ με πάσα, ο Ποντένσε μπήκε στην περιοχή και σούταρε, με την μπάλα να κοντράρει και τον Σισέ να τη στέλνει στα δίχτυα με κεφαλιά έπειτα από φάση διαρκείας!

13-12-18 23:15

60' ΓΚΟΛ! 1-0 ο Ολυμπιακός με τον Σισέ!!!

13-12-18 23:11

58' Ωραία μπαλιά του Καμαρά στην πλάτη της άμυνας, ο Ομάρ σουτάρει με τη μία και ο Ρέινα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

13-12-18 23:10

54' Κίτρινη κάρτα στον Ρέινα για καθυστέρηση.

13-12-18 23:08

53' Ο Φετφατζίδης κάνει ατομική και σουτάρει, στα χέρια του Ρέινα η μπάλα.

51' Ο Κούτρης κάνει την επέλαση από τα αριστερά, σουτάρει λίγο έξω από την περιοχή, αλλά αστοχεί

13-12-18 23:05

51' Πολύ δυνατό σουτ του Κεσιέ, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα.

13-12-18 23:02

47' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραίο φαλτσαριστό πλασέ του Φετφατζίδη, λίγο άουτ η μπάλα.

13-12-18 22:46

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

13-12-18 22:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου χωρίς καθυστερήσεις. Ολυμπιακός - Μίλαν 0-0

13-12-18 22:44

45' Κίτρινη στον Σισέ.

44' Ωραίο φάουλ του Φορτούνη, πέφτει και κάνει δύσκολη απόκρουση ο Ρέινα.

13-12-18 22:43

43' Κίτρινη κάρτα στον Μπακαγιόκο για φάουλ στον Φορτούνη.

13-12-18 22:41

42' Ο Κεσιέ κρατά τον Ολυμπιακό στην πλάτη του, μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει από πλάγια θέση, με τον Σα να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

13-12-18 22:39

41' Κίτρινη κάρτα στον Κούτρη.

13-12-18 22:37

38' Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα.

13-12-18 22:33

36' Τελευταία στιγμή διώχνει με τάκλιν ο Κούτρης προ του Καστιγιέχο μέσα στην περιοχή.

13-12-18 22:27

32' Προσποίηση του Ιγκουαΐν και σουτ με το αριστερό, άουτ η μπάλα.

13-12-18 22:26

26' Φάση διαρκείας στα καρέ της Μίλαν, η μπάλα σταματά σε σώματα αμυντικών μετά από σουτ του Γκιλιέρμε από κοντά.

13-12-18 22:23

25' Ωραία προσποίηση του Ποντένσε, που σουτάρει με το αριστερό και ο Αμπάτε βάζει την κόντρα

13-12-18 22:22

22' Φοβερός συνδυασμός Ποντένσε και Φορτούνη, ο Ομάρ χαλά τη φάση με κακή σέντρα.

13-12-18 22:20

21' Ο Κουτρόνε βρίσκεται σε θέση βολής, αλλά πλασάρει αδύναμα με το αριστερό, στα χέρια του Σα.

13-12-18 22:19

19' Νέα μεγάλη απόκρουση του Σα σε κεφαλιά του Μπακαγιόκο.

18' Έχει ανέβει η Μίλαν μετά το παθητικό της ξεκίνημα.

13-12-18 22:15

18' Ο Σα νικά τον Ιγκουαΐν στη μικρή περιοχή μετά από μπαλιά του Κουτρόνε.

13-12-18 22:14

14' Κεφαλιά του Βούκοβιτς από εκτέλεση κόρνερ, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα.

To εντυπωσιακό κορεό των οπαδών του Ολυμπιακού πριν την έναρξη του αγώνα:

13-12-18 22:10

13' Κίτρινη στον Τσαλχάνογλου για φάουλ στον Φετφατζίδη.

13-12-18 22:08

9' Σέντρα του Κούτρη, κεφαλιά-πάσα Φορτούνη για τον Γκερέρο, τελευταία στιγμή διώχνει σε κόρνερ ο Αμπάτε.

13-12-18 22:06

7' Ο Σα βγαίνει από την εστία του και καλύπτει ωραία την μπάλα με το σώμα προ τους Κστιγιέχο, αφήνοντάς τη να βγει άουτ.

13-12-18 22:05

5' Δυνατό σουτ του Τσαλχάνογλου, μπλοκάρει σταθερά ο Σα.

13-12-18 22:03

4' Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός και αναγκάζει τη Μίλαν σε λάθη.

13-12-18 22:01

1' Ο Γκερέρο φεύγει τετ α τετ μετά από βαθιά μπαλιά του Σισέ και ο Ρέινα αποκρούει με τα πόδια μετά από 10" αγώνα!

13-12-18 21:58

Σέντρα στο μεγάλο παιχνίδι

13-12-18 21:47

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες μέσα σε πολύ όμορφο ατμόσφαιρα.

13-12-18 21:34

Γεμίζει το γήπεδο, περίπου 15 λεπτά πριν την έναρξη του ματς. Θυμίζουμε ότι το παιχνίδι είναι sold out.

13-12-18 21:30

Πήραν τις θέσεις τους στην εξέδρα οι οπαδοί της Μίλαν. Περίπου 400 Ιταλοί ακολούθησαν την ομάδα τους στον Πειραιά.

13-12-18 21:22

Στον αγωνιστικό χώρο εν μέσω αποθέωσης οι παίκτες του Ολυμπιακού.

13-12-18 21:18

Θυμίζουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων, για τη 2η αγωνιστική του ομίλου, η Μίλαν επικράτησε 3-1. Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Γκερέρο, με τους Ροσονέρι να γυρίζουν το ματς χάρη σε ένα γκολ του Κουτρόνε και δύο του Ιγκουαΐν.

13-12-18 21:09

Διαιτητής: Μπενουά Μπαστιέν (Γαλλία)
Βοηθοί: Χικάμ Ζακράμι, Φρεντερίκ Χακέτ
Τέταρτος: Φιλίπ Ζαν

13-12-18 21:04

Η ενδεκάδα της Μίλαν: Ρέινα, Ροντρίγκες, Ζαπάτα, Αμπάτε, Καλάμπρια, Τσαλχάνογλου, Μπακαγιόκο, Κεσιέ, Κουτρόνε, Ιγκουαΐν, Καστιγέχο.

Στον πάγκο: Ντοναρούμα, Μάουρι, Μπερτολάτσι, Μουσάκιο, Σίμιτς, Χαλίλοβιτς, Λαξάλτ.

13-12-18 21:01

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Ζοζέ Σα, Κούτρης, Βούκοβιτς, Σισέ, Ελαμπντελαουί, Γκιλιέρμε, Καμαρά, Ποντένσε, Φορτούνης, Φετφατζίδης, Γκερέρο.

Στον πάγκο: Γιαννιώτης, Μιράντα Τσιμίκας, Τοροσίδης, Βρουσάι, Μπουχαλάκης, Νάτχο.

13-12-18 21:00

Η Μίλαν έχει 10 βαθμούς και ο Ολυμπιακός 7. Οι Πειραιώτες θέλουν νίκη με 2-0, 3-1 ή οποιαδήποτε σκορ με 3 γκολ διαφορά για να προκριθεί αυτός στην επόμενη φάση του Europa League, πετώντας έξω τους Ιταλούς.

13-12-18 20:59

To παιχνίδι αρχίζει στις 22:00.

13-12-18 20:58

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ολυμπιακός - Μίλαν για την 6η αγωνιστική του Europa League.