03-01-19 23:49

Τέλος! Μεγάλη νίκη για τη Σίτι με 2-1!

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

03-01-19 23:44

90' Λάθος του Λόβρεν, ο Άλισον αποκρούει το σουτ του Σίλβα και στη συνέχεια ο Στέρλινγκ σουτάρει δυνατά άουτ από το ύψος του πέναλτι!

03-01-19 23:43

87' Αλλαγή και για τη Σίτι, με τον Γουόκερ αντί του Λαπόρτ.

03-01-19 23:41

86' Αλλαγή για τη Λίβερπουλ: Ο Στάριτζ στη θέση του Βαϊνάλντουμ

03-01-19 23:40

84' Ο Σαλάχ πλασάρει από τα αριστερά και ο Έντερσον διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ!

03-01-19 23:35

82' Απίστευτη απόκρουση του Άλισον, που προλαβαίνει τον Αγκουέρο και διώχνει σε κόρνερ, ενώ ο Αργεντινός τον έχει αποφύγει και πλάσαρε σε κενό τέρμα!

03-01-19 23:31

77' Ο Σακίρι στη θέση του Μανέ για τη Λίβερπουλ

03-01-19 23:24

72' ΓΚΟΛ!!!! 2-1 η Σίτι με σκόρερ τον Σανέ! Από την ωραία κίνηση και την πάσα του Στέρλινγκ, ο Σανέ πλασάρει από διαγώνια θέση μέσα αριστερά και νικά τον Άλισον!

03-01-19 23:23

66' Αλλαγή για τη Σίτι: Ο Γκουντογκάν στη θέση του Νταβίντ Σίλβα

03-01-19 23:22

Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ έβγαλε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρόμπερτσον γύρισε με μια επαφή, δίνοντας έτοιμο γκολ στον Φιρμίνο και αυτός σκόραρε με κεφαλιά προ κενής εστίας!

03-01-19 23:21

64' ΓΚΟΛ! 1-1 η Λίβερπουλ με τον Φιρμίνο!

03-01-19 23:16

63' Ο Έντερσον κάνει λάθος έξοδο, ο Φιρμίνο πλασάρει από πλάγια θέση και ο Κομπανί διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!

03-01-19 23:15

59' Ατομική ενέργεια και μακρινό σουτ του Ντανίλο με το αριστερό, άουτ η μπάλα.

03-01-19 23:14

57' Αλλαγή για τη Λίβερπουλ: Ο Φαμπίνιο στη θέση του Μίλνερ.

03-01-19 23:11

56' Η μπάλα στρώνεται στον Αλεξάντερ-Άρνολντ, που σουτάρει με δύναμη λίγο έξω από την περιοχή, αλλά αστοχεί.

03-01-19 23:07

53' Πολύ κακό σουτ του Φερναντίνιο, ψηλά άουτ η μπάλα. Πάντως, η φάση προήλθε από ακόμα ένα λάθος της Λίβερπουλ, που είναι εκτός τόπου και χρόνου.

03-01-19 23:03

50' Δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει την μπάλα η Λίβερπουλ, ελέγχει το ρυθμό η Σίτι.

03-01-19 22:38

40' ΓΚΟΛ! 1-0 η Σίτι με σκόρερ τον Αγκουέρο! Τρομερό τελείωμα του Αγκουέρο με το αριστερό από πλάγια θέση, που "κεραυνοβόλησε" τον Άλισον!

03-01-19 22:33

38' Κίτρινη κάρτα στον Βαϊνάλντουμ.

03-01-19 22:31

33' Νέα καθοριστική επέμβαση του Φαν Ντάικ σε κόρνερ έπειτα από χαμηλό γύρισμα του Σανέ.

03-01-19 22:29

31' Κίτρινη κάρτα στον Κομπανί

03-01-19 22:21

28' Ο Στέρλινγκ γυρίζει στον Νταβίντ Σίλβα, αυτός σουτάρει λίγο έξω από τη μικρή περιοχή και ο Φαν Ντάικ βάζει καθοριστική κόντρα!

Δείτε την απίστευτη διπλή ευκαιρία της Λίβερπουλ:

03-01-19 22:20

20' Κίτρινη κάρτα στον Λόβρεν.

03-01-19 22:14

18' Αδιανόητη διπλή ευκαιρία για τη Λίβερπουλ!!! Ο Μανέ έφυγε τετ α τετ από ασίστ του Σαλάχ και πλάσαρε στο κάθετο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια της φάσης η μπάλα κατευθύνθηκε προς την εστία αφούθ κόντραρε στον Έντερσον, που παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ, όμως ο Στόουνς έδιωξε πάνω στη γραμμή!

03-01-19 22:13

14' Η Σίτι εφαρμόζει ασφυκτικό πρέσινγκ και έχει κλείσει κάθε διάδρομο στους επιθετικούς της Λίβερπουλ.

03-01-19 22:09

13' Χωρίς ρυθμό και με πολλά λάθη εκατέρωθεν το παιχνίδι.

03-01-19 22:06

9' Η μπάλα χτύπησε στο πόδι του Φερναντίνιο και κατευθύνθηκε προς την εστία της Σίτι, αλλά ο Έντερσον μπλόκαρε σταθερά.

03-01-19 22:03

5' Προσωρινή διακοπή, αφού ο Φερναντίνιο χτύπησε κατά λάθος στο πρόσωπο τον Ρόμπερτσον.

3' Ατομική ενέργεια και γύρισμα του Σανέ, μπλοκάρει εύκολα ο Άλισον.

03-01-19 22:00

3' Κατοχή για τη Σίτι, που γυρίζει τη μπάλα γύρω από τα αντίπαλα καρέ στο πρώτα λεπτά.

03-01-19 21:57

Σέντρα στο μεγάλο ντέρμπι

03-01-19 21:42

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες μέσα σε φαντασμαγορική ατμόσφαιρα.

03-01-19 21:41

Η ενδεκάδα της Λίβερπουλ: Άλισον, Αλεξάντερ - Άρνολντ, Λόβρεν, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Χέντερσον, Μίλνερ, Βαϊνάλντουμ, Μανέ, Σαλάχ, Φιρμίνο.

Στον πάγκο: Μινιολέ, Φαμπίνιο, Κεϊτά, Μορένο, Στάριτζ, Λαλάνα, Σακίρι.

03-01-19 21:39

Η ενδεκάδα της Σίτι: Έντερσον, Ντανίλο, Στόουνς, Κομπανί, Λαπόρτ, Φερναντίνιο, Νταβίντ Σίλβα, Μπερνάρντο Σίλβα, Στέρλινγκ, Αγκουέρο.

Στον πάγκο: Μούριτς, Γουόκερ, Γκουντογκάν, Ντε Μπρόινε, Μαχρέζ, Οταμέντι και Ζεσούς.

03-01-19 21:38

Το αποψινό ματς έχει χαρακτήρα τελικού, ειδικά για τη Σίτι, που βρίσκεται 7 βαθμούς πίσω από την αποψινή αντίπαλό της, η οποία είναι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι αρχίζει στις 22:00.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη σπουδαία αναμέτρηση Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ για την 21η αγωνιστική της Premier League.

03-01-19 21:16