12-02-19 23:57

Τέλος και στο Μάντσεστερ! Γιουνάιτεντ - Παρί 0-2

Τέλος στη Ρώμη! Η Ρόμα επικράτησε με 2-1 της Πόρτο

12-02-19 23:44

89' Κόκκινη κάρτα! Ο Πογκμπά βλέπει τη δεύτερη κίτρινη και αποχωρεί από το παιχνίδι. Με 10 η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα τελευταία λεπτά, ενώ ο Γαλλος θα χάσει και τη ρεβάνς

12-02-19 23:42

79' Γκολ για την Πόρτο και 2-1! Ο Άντριαν με πλασέ από κοντά μειώνει και... κρατάει ζωντανούς τους Πορτογάλους

12-02-19 23:38

Αλλαγή για τη Ρόμα. Εκτός ο Πελεγκρίνι και στη θέση του ο Εζονζί.

76' Γκολ για τη Ρόμα και 2-0! Ο Τζέκο έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι αλλά στην επιστροφή της ο Ζανιόλο από κοντά την έσπρωξε στα δίχτυα!

12-02-19 23:37

Δείτε το 1-0 της Ρόμα:

Δείτε το 0-2 της Παρί

12-02-19 23:31

70' Γκολ για τη Ρόμα και 1-0! Ο Ζανιόλο με ωραίο συρτό σουτ ανοίγει το σκορ

12-02-19 23:28

65' Δύο τεράστιες ευκαιρίες για την Παρί στην κόντρα με τον Μπαμπέ! Τα έχουν... χαμένα οι γηπεδούχοι!

65' Καλή στιγμή για τη Ρόμα. Σέντρα από τα δεξιά για τον Κριστάντε ο οποίος έκανε το σουτ και ο Κασίγιας πραγματοποίησε μια τρομερή επέμβαση.

12-02-19 23:23

60' Γκολ για την Παρί και 0-2! Ο Ντι Μαρία βγάζει απίθανη ασίστ με συρτή σέντρα και ο Μπαμπέ πετάγεται και γράφει το 0-2!

12-02-19 23:22

Δείτε το γκολ της Παρί:

12-02-19 23:21

56' Τρομερή στιγμή για την Παρί να πετύχει και δεύτερο γκολ. Μετά την εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά η άμυνα των γηπεδούχων απομάκρυνε με τη μπάλα, αυτή όμως πήγε στον Ντάνι Άλβες που έπιασε το σουτ, όμως κόντραρε κι έφυγε λίγο κόρνερ

12-02-19 23:18

56' Καλή ευκαιρία για την Πόρτο! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ντανίλο πήρε την κεφαλιά και η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω.

12-02-19 23:16

53' Γκολ για την Παρί και 0-1! Μετά από εκτέλεση κόρνερ η άνυνα των γηπεδούχων... ξεχνάει τον Κιμπαμπέ και αυτός ολομόναχος με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

12-02-19 23:10

50' Καλή στιγμή για την Ρόμα με τον Κριστάντε να μπαίνει μέσα στην περιοχή και να πιάνει το σουτ αλλά ο Κασίγιας έδιωξε τη μπάλα.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στα δύο παιχνίδια

46' Δεύτερη αλλαγή για την Γιουνάιτεντ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Ο Μάτα θα μπει στο ματς αντί του Μαρσιάλ.

12-02-19 22:52

Τέλος πρώτου ημιχρόνου και στα δύο παιχνίδια

12-02-19 22:50

45+3' Αναγκαστική αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Λίνγκαρντ αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα έχουμε αναγκαστική αλλαγή. Ο Αλέξις Σάντσες περνά στη θέση του.

12-02-19 22:44

45+2' Εκτέλεση φάουλ για την Παρί σε καλή θέση έξω από τη μεγαλή περιοχή της Γιουνάιτεντ. Ο Ντάνι Άλβες ανέλαβε την εκτέλεση, όμως η μπάλα έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

12-02-19 22:39

38' Δοκάρι για τη Ρόμα, μετά από ωραία και ατομική προσπάθεια του Τζέκο!

12-02-19 22:37

37' Ο Ντι Μαρία κατάφερε να χάσει το... άχαστο, ωστόσο ο βοηθός σταμάτησε τελικά την φάση σωστά για οφσάιντ

12-02-19 22:36

Κίτρινη κάρτα στον Μπέρνατ στο Μάντσεστερ - Παρί

31' Πρώτη καλή στιγμή για την Πόρτο. Σουτ του Φερνάντο στα χέρια του Μιράντε

12-02-19 22:29

28' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί! Ο Βεράτι βγάζει τον Μπαπέ σε τετ α τετ με τον Ντεχέα, όμως η μπάλα φεύγει πλάγια και ο νεαρός Γάλλος σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Ο φορ της Παρί ξεκινάει από θέση οφσάιντ, όμως δεν τον είδε ο επόπτης...

12-02-19 22:27

Φτάσαμε στο 25' και τα δύο ματς παραμένουν χωρίς μεγάλη φάση. Περιμέναμε πολλά γκολ, αλλά μέχρι τώρα τίποτα...

12-02-19 22:10

10' Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στο ματς της Ρώμης...

12-02-19 22:09

9' Σέντρα-σουτ του Ράσφορντ, διώχνει σε κόρνερ ο Μπουφόν

6' Πρώτη καλή ευκαιρία στο Μάντσεστερ, για την Παρί. Ο Ντι Μαρία κάνει το σουτ εκτός περιοχής, όμως η μπάλα φεύγει δίπλα από την εστία

12-02-19 22:04

Και στα δύο γήπεδα υπήρξε ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο, Εμιλιάνο Σάλα

12-02-19 22:03

1' Έναρξη των αναμετρήσεων

12-02-19 21:46

Οι συνθέσεις στο άλλο ματς:

Ρόμα (Εουσέμπιο Ντι Φραντσέσκο): Μιράντε, Μανωλάς, Φάτσιο, Φλορέντσι, Κολάροφ, Ντε Ρόσι, Τζανιόλο, Κριστάντε, Πελεγκρίνι, Ελ Σαράουι, Τζέκο

Πόρτο (Σέρτζιο Κονσεϊσάο): Κασίγιας, Πέπε, Μιλιτάο, Φερνάντο, Σοάρες, Ντανίλο, Τέγιες, Ερέρα, Μπραΐμι, Φελίπε, Οτάβιο

Από τους γηπεδούχους είναι off Βαλένσια και Νταρμιάν, οι οποίοι απουσιάζουν εδώ και καιρό

Σημαντικές είναι οι απουσίες για τους φιλοξενούμενους. Ο Τόμας Τούχελ πέραν του Νεϊμάρ, που θα απουσιάσει και από τα δύο παιχνίδια, δεν υπολογίζει στους Έντινσον Καβάνι και Τόμας Μενιέ.

Οι ενδεκάδες:

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε-Γκούνα Σόλσκιερ): Ντε Χέα, Γιανγκ, Μπαγί, Λίντελοφ, Σο, Μάτιτς, Ερέρα, Πογκμπά, Λίνγκαρντ, Μαρσιάλ και Ράσφορντ.

Παρί Σεν Ζερμέν (Τόμας Τούχελ): Μπουφόν, Κέρερ, Σίλβα, Κιμπεπέ, Μπερνάτ, Βεράτι, Ντράξλερ, Μαρκίνιος, Ντάνι Άλβες, Ντι Μαρία και Μπαπέ.

12-02-19 21:45

Η σέντρα των αγώνων είναι προγραμματισμένη για τις 22:00 και τα παιχνίδια θα καλυφθούν τηλεοπτικά από τα κανάλια της Cosmotesport

12-02-19 21:44

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Παρί Σεν Ζερμέν και Ρόμα - Πόρτο, στην πρώτη συνάντηση των ομάδων για τους «16» του Champions League