Την επόμενη Τετάρτη (17/4) η ρεβάνς.

09-04-19 23:45

Τέλος αγώνα, η Λίβερπουλ επικράτησε 2-0 της Πόρτο στο "Άνφιλντ"!

09-04-19 23:39

84' Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι σε τράβηγμα του Αλεξάντερ-Άρνολντ στον Φελίπε. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σαλάχ βρίσκει με τις τάπες τον Ντανίλο και θα έπρεπε να δεχθεί κόκκινη κάρτα, ωστόσο ο διαιτητής Λαόθ δεν έδειξε τίποτα.

09-04-19 23:38

78' Μεγάλη ευκαιρία για την Πόρτο. Ο Μαρεγκά βγήκε στην πλάτη της άμυνας της Λίβερπουλ, μπήκε στην περιοχή, σούταρε με το αριστερό, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

78' Γκολ για την Τότεναμ και 1-0! Ο Σον κινείται ωραία μέσα στην περιοχή και με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ

09-04-19 23:33

75' Ευκαιρία γιατ η Σίτι! Κεφαλιά του Ζέσους από κοντά, υπό πίεση, η μπάλα φεύγει άουτ

09-04-19 23:22

63' Σουτ του Σαλάχ, η μπάλα φεύγει άουτ

09-04-19 23:16

58' Στη θέση του τραυματία Κέιν ο Λούκας Μόουρα

09-04-19 23:14

55' Σοκ για την Τότεναμ! Ο Κέιν φεύγει κουτσαίνοντας για τα αποδυτήρια, δεν μπορεί να περιμένει ούτε για την αλλαγή. Άσχημα τα νέα...

09-04-19 23:13

Σηκώθηκε και θα συνεχίσει ο Έντερσον

09-04-19 23:08

Διακοπή στο Τότεναμ-Σίτι, καθώς είναι στο έδαφος ο Έντερσον.

09-04-19 23:07

47' Σουτ του Στέρλινγκ διώχνει ο Γιορίς

48' Ο Μανέ σκόραρε, αλλά το γκολ του έχει ακυρωθεί ως οφσάιντ. Οριακή η φάση.

09-04-19 23:04

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στις δύο αναμετρήσεις

09-04-19 22:47

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, η Λίβερπουλ προηγείται 2-0 της Πόρτο, ενώ Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι είναι στο 0-0

09-04-19 22:38

Δείτε το γκολ της Λίβερπουλ για το 2-0

09-04-19 22:37

Φοβερό παιχνίδι στο Τότεναμ-Σίτι και οι δύο ομάδες θα μπορούσαν να είχαν πετύχει έστω ένα γκολ...

09-04-19 22:34

31' Μεγάλη ευκαιρία για την Πόρτο. Μετά από εκτέλεση κόρνερ η άμυνα της Λίβερπουλ ξέχασε τον Μαρεγκά, αυτός έκανε το γυριστό από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα πήγε στα χέρια του Άλισον.

09-04-19 22:31

30' Μεγάλη ευκαιρία για την Πόρτο. Ο Μαρεγκά σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Άλισον έδιωξε.

09-04-19 22:28

24' Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ. Ο Κέιν κάνει το σουτ εντός περιοχής, διώχνει ο Έντερσον

09-04-19 22:27

26' Γκολ για τη Λίβερπουλ και 2-0 κόντρα στην Πόρτο! Εξαιρετική κυκλοφορία μπάλας, ο Αλεξάντερ-Άρνολντ έδωσε στον Φιρμίνο, που πλάσαρε σε κενή εστία και πέτυχε το δεύτερο γκολ των κόκκινων!

09-04-19 22:26

Το χαμένο πέναλτι της Σίτι:

09-04-19 22:24

Δείτε το γκολ της Λίβερπουλ για το 1-0:

09-04-19 22:19

18' Σουτ του Σαλάχ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κασίγιας.

09-04-19 22:13

Κακή εκτέλεση...

14' Έχασε πέναλτι η Σίτι! Ο Αγκουέρο ανέλαβε την εκτέλεσε, όμως ο Γιορίς έπεσε σωστά και απέκρουσε!

09-04-19 22:12

12' Πέναλτι για τη Σίτι με... VAR! Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ρόουζ μετά από σουτ του Στέρλινγκ

09-04-19 22:06

5' Γκολ για τη Λίβερπουλ και 1-0 κόντρα στην Πόρτο! Ο Κεϊτά σούταρε από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Όλιβερ Τόρες, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κασίγιας.

09-04-19 22:00

1' Σέντρα στην αναμέτρηση

09-04-19 21:47

Η ομάδα που θα προκριθεί από το Τότεναμ - Σίτι θα αντιμετωπίσει αυτόν που θα προκριθεί από το Άγιαξ-Γιουβέντους

09-04-19 21:46

Όποια ομάδα προκριθεί από το Λίβερπουλ - Πόρτο, θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπαρτσελόνα.

09-04-19 21:42

Απών για τη Λίβερπουλ ο αριστερός μπακ Ρόμπερτσον, που είναι τιμωρημένος. Για την Πόρτο θα λείψουν οι Πέπε (στόπερ), Ερέρα (χαφ), που εκτίουν ποινές.

Λίβερπουλ: Άλισον – Αλεξάντερ-Άρνολντ, Λόβρεν, Φαν Ντάικ, Μίλνερ – Φαμπίνιο, Χέντερσον, Κεϊτά – Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνο

Πόρτο: Κασίγιας – Μάξι Περέιρα, Φελίπε, Μιλιτάο, Άλεξ Τέλες – Κορόνα, Ντανίλο, Όλιβερ Τόρες, Οτάβιο – Μαρεγκά, Τικίνιο Σοάρες

09-04-19 21:39