Λίβερπουλ

4:0

Μπαρτσελόνα

07-05-19 23:50

Τέλος! Λίβερπουλ - Μπαρτσελόνα 4-0! Στον τελικό οι Κόκκινοι με απίθανη ανατροπή!

07-05-19 23:46

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις!

07-05-19 23:40

86' Ολομόναχος στην περιοχή ο Σακίρι παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.

07-05-19 23:35

79' ΓΚΟΛΛΛΛ!!! 4-0 η Λίβερπουλ με τον Οριγκί!!!!! Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ εκτέλεσε γρήγορα κόρνερ, η άμυνα της Μπαρτσελόνα ξέχασε τον Οριγκί και αυτός σκόραρε από κοντά!

07-05-19 23:34

75' Κίτρινη στον Σεμέντο

07-05-19 23:29

74' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα, στη θέση του Βιντάλ ο Αρτούρ

07-05-19 23:28

Το 3-0 της Λίβερπουλ με τον Βαϊνάλντουμ:

07-05-19 23:27

68' Ο Μέσι σουτάρει από δύσκολη θέση και ο Άλισον διώχνει με το πόδια σε κόρνερ.

07-05-19 23:26

Το 2-0 της Λίβερπουλ με τον Βαϊνάλντουμ:

07-05-19 23:20

66' Κίτρινη κάρτα στον Μάτιπ για φάουλ στον Μέσι.

07-05-19 23:17

60' Αλλαγή για τη Μπαρτσελόνα: Ο Σεμέντο στη θέση του Κοουτίνιο

07-05-19 23:14

56' ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ! Δεύτερο γκολ Βαϊνάλντουμ και 3-0 η Λίβερπουλ!!! Από σέντρα του Σακίρι ο Ολλανδός πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Τερ Στέγκεν προκαλώντας... σεισμό στο Άνφιλντ!

07-05-19 23:11

54' ΓΚΟΛ! 2-0 η Λίβερπουλ με τον Βαϊνάλντουμ!!!

51' Νέα φανταστική μπαλιά του Μέσι για τον Σουάρες, που πλασάρει από διαγώνια θέση και υποχρεώνει τον Άλισον σε ένα μεγάλη απόκρουση!

07-05-19 23:09

51' Ο Τερ Στέγκεν αποκρούει δύσκολα το τακουνάκι του Φαν Ντάικ έπειτα από κόρνερ

07-05-19 23:05

50' Xαμηλός ο ρυθμός στα πρώτα λεπτά.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

07-05-19 22:50

Με αλλαγή θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος η Λίβερπουλ: Ο Βαϊνάλντουμ αντί του Ρόμπερτσον

07-05-19 22:49

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Λίβερπουλ - Μπαρτσελόνα 1-0

07-05-19 22:48

45+4' Μαγική μπαλιά του Μέσι! Βγάζει τετ α τετ τον Άλμπα, αλλά ο Ισπανός θα νικηθεί από τον Άλισον!

07-05-19 22:47

45+3' Συρτό σουτ του Μέσι εκτός περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα.

07-05-19 22:46

Η απόκρουση του Άλισον στο σουτ του Μέσι στο 14':

07-05-19 22:43

45+1' Κίτρινη στον Μπουσκέτς

07-05-19 22:36

43' Καθοριστική επέμβαση του Πικέ προ του Οριγκί στη μικρή περιοχή.

07-05-19 22:32

Ο Χέντερσον έχει επιστρέψει στο ματς χωρίς πρόβλημα

07-05-19 22:30

32' Στο έδαφος ο Χέντερσον, ο οποίος φαίνεται να έχει ζημιά στο γόνατο.

07-05-19 22:23

29' Άλμπα και Λανγκλέ χτύπησαν μεταξύ τους και βρίσκονται στο έδαφος.

07-05-19 22:21

23' Δυνατό διαγώνιο σουτ του Ρόμπερτσον, αποκρούει ο Τερ Στέγκεν.

Το πέναλτι που ζήτησε ο Μανέ μετά το γκολ της Λίβερπουλ:

07-05-19 22:18

Το 1-0 της Λίβερπουλ με τον Οριγκί:

07-05-19 22:17

18' Ατομική ενέργεια του Μέσι που βρίσκει τον Κοουτίνιο, αυτός πλασάρει και ο Άλισον κάνει νέα μεγάλη επέμβαση!

07-05-19 22:14

16' O Μέσι ήταν ολομόναχος στη μεγάλη περιοχή, αλλά αντί να πλασάρει πήγε να ντριμπλάρει και τον έκοψε ο Φαν Ντάικ!

07-05-19 22:13

14' Μεγάλη απόκρουση του Άλισον σε σουτ του Μέσι στην κίνηση έπειτα από γύρισμα του Άλμπα!

07-05-19 22:11

Ο Ρόμπερτσον χτύπησε εκτός φάσης τον Μέσι!

Φοβερό πανό με τα ευρωπαϊκά της ομάδας τους σήκωσαν οι οπαδοί της Λίβερπουλ:

Κίτρινη κάρτα στον Φαμπίνιο για φάουλ στον Σουάρες.

07-05-19 22:09

10' Ο Μανέ μπήκε στην περιοχή και ζήτησε πέναλτι για τράβηγμα του Ρομπέρτο! Δεν είδε παράβαση ο διαιτητής, αλλά το ριπλέι δείχνει πως μάλλον υπάρχει πέναλτι!

9 Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Ρομπέρτο, ο Τερ Στέγκεν βγαίνει έγκαιρα και προλαβαίνει πριν ο Μανέ κλέψει και φύγει τετ α τετ!

07-05-19 22:04

7' ΓΚΟΛ! 1-0 η Λίβερπουλ με σκόρερ τον Οριγκί! Ο Χέντερσον μπήκε στην περιοχή, έκανε ωραία προσποίηση και πλασέ με το αριστερό, που απέκρουσε δύσκολα ο Τερ Στέγκεν. Στην επαναφορά ο Οριγκί άνοιξε το σκορ με πλασέ προ κενής εστίας.

07-05-19 22:02

4' Η Λίβερπουλ έχει μπει πιο δυνατά και πιέζει για ένα γρήγορο γκολ.

2' Αψιμαχία μεταξύ Μέσι και Ρόμπερτσον

07-05-19 22:00

1' Γύρισμα του Σακίρι, ο Άλμπα διώχνει τελευταία προ του Χέντερσον στη μικρή περιοχή!

07-05-19 21:59

Σέντρα στο μεγάλο ματς

07-05-19 21:51

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες μέσα σε φαντασμαγορική ατμόσφαιρα από τους οπαδούς της Λίβερπουλ.

07-05-19 21:49

Στον πάγκο για τη Λίβερπουλ: Μπρούστερ, Γκόμεζ. Λόβρεν, Μινιολέ, Στάριτζ, Βαϊνάλντουμ, Γούντμπερν.

Στον πάγκο για τη Μπαρτσελόνα: Σίλεσεν, Ουμτιτί, Βερμάελεν, Σεμέντο, Άρτουρ, Μάλκομ, Αλενιά.

Η μεγαλύτερη απουσία της Μπαρτσελόνα ακούει στο όνομα του Ουσμάν Ντεμπελέ.

07-05-19 21:46

Η Λίβερπουλ θα κυνηγήσει την ανατροπή χωρίς τον τραυματία, Μοχάμεντ Σαλάχ, που χτύπησε στο κεφάλι στο ματς του περασμένου Σαββάτου με τη Νιούκαστλ. Παράλληλα, απουσιάζει ο Ρομπέρτο Φιρμίνο, αλλά και ο Ναμπί Κεϊτά!

07-05-19 21:45

Η ενδεκάδα της Μπαρτσελόνα (Ερνέστο Βαλβέρδε): Τερ Στέγκεν, Ρομπέρτο, Πικέ, Λενγκλέ, Άλμπα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Βιδάλ, Κουτίνιο, Σουάρες, Μέσι.

Η ενδεκάδα της Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον, Αλεξάντερ-Άρνολντ, Μάτιπ, Φαν Ντάικ, Ρόμπερτσον, Χέντερσον, Φαμπίνιο, Μίλνερ, Σακίρι, Οριγκί, Μανέ.

07-05-19 21:43

Η Μπαρτσελόνα διατηρεί σημαντικό προβάδισμα από το πρώτο ματς, χάρη στη νίκη με 3-0. Ο Σουάρες είχε ανοίξει το σκορ και εν συνεχεία ο Μέσι το πήρε προσωπικά και με δύο γκολ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Το παιχνίδι αρχίζει στις 22:00.

07-05-19 21:42

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λίβερπουλ - Μπαρτσελόνα, ρεβάνς για τα ημιτελικά του Champions League.

07-05-19 21:38