3:2

ΠΑΟΚ

13-08-19 23:26

Τέλος αγώνα: Άγιαξ - ΠΑΟΚ 3-2

93' ΓΚΟΛ! ο Μπίσεσβαρ μειώνει σε 3-2!

13-08-19 23:24

93΄ Δοκάρι σε σουτ του Άκπομ!

13-08-19 23:18

91' Ωραίο σουτ του Μπίσεσβαρ και δύσκολη απόκρουση από τον Ονάνα.

13-08-19 23:17

85' 3-1 ο ΠΑΟΚ με εύστοχο πέναλτι του Τάντιτς

13-08-19 23:16

Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για φάουλ του Μάτος στον Ταλαιφίκο. Μάλλον αυστηρή η απόφαση...

13-08-19 23:15

83' Τρίτο πέναλτι για τον Άγιαξ!

13-08-19 23:13

82' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Μίσιτς στη θέση του Εσίτι

80' Ο Ταλιαφίκο παίρνει την... μπουκιά από το στόμα του Μπίσεσβαρ μετά από φάση διαρκείας!

13-08-19 23:11

Ο Ταλιαφίκο με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ζίγιεχ κάνει το 2-1 και ο ΠΑΟΚ θέλει ένα γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση.

13-08-19 23:10

79' ΓΚΟΛ! 2-1 ο Άγιαξ με σκόρερ τον Ταλιαφίκο

77' Αλλαγή για τον Άγιαξ, ο Χούντελααρ στη θέση του Νέρες

13-08-19 23:06

77' Πλάσαρε από κοντά ο Τάντιτς και ο Βαρέλα έδιωξε σε κόρνερ με προβολή

13-08-19 23:04

73' Διακοπή στο παιχνίδι με τον Ελ Καντουρί να είναι στο έδαφος

13-08-19 23:00

71' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Λημνιός στη θέση του Ζαμπά

13-08-19 22:59

66' Νέα απόκρουση του Πασχαλάκη σε εξ' επαφής προβολή του Μαρτίνες

13-08-19 22:57

66' Ο Ζιγιέχ πήγε να περάσει τους πάντες με ατομική ενέργεια και κόπηκε την τελευταία στιγμή!

13-08-19 22:55

62' 65' Κίτρινη στον Γιαννούλη

13-08-19 22:54

63' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Ο Σφιντέρσκι στη θέση του Πέλκα

13-08-19 22:53

61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ, με τον Νέρες να σουτάρει άουτ με το δεξί από το ύψος της μικρής περιοχής!

60' Κίτρινη και στον Ντεστ

13-08-19 22:52

60' Κίτρινη κάρτα στον Νέρες.

13-08-19 22:47

59' Αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, με τον Άκπομ να κάνει κακή πάσα στον Ελ Καντουρί και εν συνεχεία τον Πέλκα να "πουλάει" την μπάλα. Ήταν μεγάλη ευκαιρία αυτή...

13-08-19 22:46

54' Κίτρινη στον Πασχαλάκη.

13-08-19 22:45

53' Ο Μπίσεσβαρ μπήκε στην περιοχή, γύρισε την μπάλα όμως ο Πέλκας δεν κατάφερε να την σπρώξει στα δίχτυα από τη μικρή περιοχή!

Σηκώθηκε, αλλά δεν πατάει πολύ καλά ο Τάντιτς.

13-08-19 22:44

52' Στο έδαφος ο Τάντιτς, που δείχνει να πονάει πολύ.

13-08-19 22:43

52' Κακή επιλογή του Πέλκα, που χάλασε μια υποσχόμενη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ.

13-08-19 22:41

50' Κίτρινη στο Ελ Καντουρί.

13-08-19 22:40

48' Κεφαλιά του Φέλτμαν μετά το κόρνερ του Ζιγιέχ, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης

13-08-19 22:38

47' Μεγάλη απόκρουση του Πασχαλάκη σε σουτ του Ζιγιέχ!

Χωρίς αλλαγές ο ΠΑΟΚ, ενώ ο Άγιαξ ξεκίνησε με τον Ντεστ στη θέση του Μάριν.

13-08-19 22:15

45' Σε ρόλο... Νόιερ ο Πασχαλάκης βγαίνει κοντά στη μεσαία γραμμή και διώχνει με κεφαλιά!

13-08-19 22:13

43' Αυτή τη φορά ο Τάντιτς νικά τον Πασχαλάκη και ισοφαρίζει σε 1-1

Ο Μπίσεσβαρ άπλωσε το χέρι και βρήκε την μπάλα εντός περιοχής...

13-08-19 22:12

41' Δεύτερο πέναλτι για τον Άγιαξ!

13-08-19 22:09

38' Νέα τεράστια απόκρουση του Πασχαλάκη! Ο Ταλιαφίκο από διαγώνια θέση κάνει το σουτ, ο ΈΛληνας γκολκίπερ διώχνει σε κόρνερ με τα πόδια

13-08-19 22:02

Δείτε το γκολ του Μπίσεσβαρ για το 0-1!

13-08-19 22:03

32' Χαμένο πέναλτι για τον Άγιαξ! Ο Πασχαλάκης έπεσε σωστά και απέκρουσε το πέναλτι του Τάντιτς

13-08-19 22:01

Ο Ζιγιέχ σούταρε, με τον Πασχαλάκη να κάνει μεγάλη απόκρουση, όμως ο Ελ Καντουρί έσπρωξε τον Νέρες για να μην πάρει το... ριμπάουντ και ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι.

13-08-19 21:57

30' Πέναλτι για τον Άγιαξ!

13-08-19 21:56

25' Kίτρινη κάρτα στον Μαρτίνες για σκληρό φάουλ.

13-08-19 21:55

Οι αμυντικοί του Άγιαξ απομάκρυναν την μπάλα, ο Μπίσεσβαρ κοντρόλαρε, κράτησε για λίγο την μπάλα και με τρομερό δεξί σουτ λίγο έξω από την περιοχή άφησε άγαλμα τον Ονάνα!

13-08-19 21:53

23' ΓΚΟΛ! 1-0 ο ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ!!!

13-08-19 21:52

Κεφάλι με κεφάλι χτύπησαν Μάτος και Μπλιντ, που όμως σηκώθηκαν.

21' Στο έδαφος ο Μάτος έπειτα από σφοδρή σύγκρουση στον αέρα.

13-08-19 21:45

20' Ο Πέλκας έκλεψε την μπάλα, συνέκλινε και έπιασε ωραίο φαλτσαριστό πλασέ, με τον Ονάνα να διώχνει σε κόρνερ.

13-08-19 21:43

13' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζαμπά έκλεψε από τον Μπλιντ, κράτησε την μπάλα και την έδωσε στον Άκπομ, όμως αυτός αρχικά δεν έκανε καλό κοντρόλ και στη συνέχεια σούταρε άουτ με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής

Η φοβερή ατμόσφαιρα πριν την έναρξη του ματς:

13-08-19 21:38

11' Μεγάλη απόκρουση του Πασχαλάκη σε τετ α τετ με τον Ντε Μπέεκ έπειτα από φανταστική κάθετη του Ζιγιέχ!

13-08-19 21:37

7' O Φαν Ντε Μπέεκ πέρασε με εντυπωσιακό τρόπο τον Βαρέλα και μπήκε στην περιοχή, με τον Πασχαλάκη να διώχνει σωτήρια με τα πόδια!

13-08-19 21:33

6' Ο Πέλκας μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, όμως δεν μπόρεσε να γυρίσει υπό πίεση και η μπάλα έφυγε άουτ.

13-08-19 21:32

2' Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πιέζουν ψηλά την άμυνα του Άγιαξ στα πρώτα λεπτά.

13-08-19 21:28

Σέντρα στο ματς

13-08-19 21:27

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο μέσα σε πραγματικά απίστευτη ατμόσφαιρα!

13-08-19 21:09

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε με 2-0 στην έδρα της Κάραμπαγκ, πήρε την πρόκριση και θα αντιμετωπίσει το νικητή του σημερινού αγώνα στα πλέι οφ του Champions League!

13-08-19 21:20

13-08-19 21:08

Το παιχνίδι είναι sold out, ενώ ο ΠΑΟΚ θα έχει τη συμπαράσταση περίπου 2.000 οπαδών τους στις εξέδρες.

13-08-19 21:07

Διαιτητής: Κρεγκ Πόουσον (Αγγλία)
Βοηθοί: Λι Μπετς (Αγγλία), Ίαν Χούσιν (Αγγλία)
Τέταρτος: Άντριου Μάντλει

13-08-19 21:04

Η ενδεκάδα του Άγιαξ: Ονάνα, Μαζραουί, Φέλτμαν, Μαρτίνεζ, Ταλιαφίκο, Φαν Ντε Μπέεκ, Μπλιντ, Μάριν, Νέρες, Τάντις, Ζιγιέχ.

Στον πάγκο: Βαρέλα, Σχουρς, Βελάσκες, Πρόμες, Χούντελααρ, Ντεστ, Ντε Γουίτ.

Ο ΠΑΟΚ κατεβαίνει με την ίδια ενδεκάδα σε σχέση με το πρώτο ματς θα παίξει με 4-2-3-1. Τερματοφύλακας ο Πασχαλάκης, με τους Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο και Γιαννούλη στην άμυνα από δεξιά προς αριστερά. Το δίδυμο των αμυντικών χαφ θα συνθέσουν οι Εσίτι και Ελ Καντουρί, ενώ οι Μπίσεσβαρ και Ζαμπά θα κινηθούν στα "φτερά". Πέλκας και Άκπομ αποτελούν το επιθετικό δίδυμο.

13-08-19 21:01

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κρέσπο, Βαρέλα, Γιαννούλης, Μάτος, Εσίτι, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Πέλκας, Άκπομ.

Στον πάγκο: Ζίβκοβιτς, Σοάρες, Ίνγκασον, Μίσιτς, Στοχ, Λημνιός, Σφιντέρσκι.

13-08-19 21:00

Το παιχνίδι αρχίζει στις 21:30, με τον ΠΑΟΚ να στοχεύει στην ανατροπή του 2-2 του πρώτου ματς στην Τούμπα για να πάρει την πρόκριση.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άγιαξ - ΠΑΟΚ για τον γ' προκριματικό γύρο του Champions League.

13-08-19 20:38