Ολυμπιακός Ολυμπιακός

2:2

Τότεναμ Τότεναμ

18-09-19 21:46

Φοβερό παιχνίδι έγινε στο Καραϊσκάκη!  Ο Ολυμπιακός που ήταν καλύτερος από την Τότεναμα βρέθηκε να χάνει με 2-0 αλλά έκανε μεγάλη επιστροφή, ισοφάρισε και κυνήγησε την ολική ανατροπή, αλλά δεν του βγήκε.

18-09-19 21:45

Λήξη αγώνα

18-09-19 21:43

90'+4' Σέντρα από τον Τσιμίκα, ο Γιορίς έδιωξε με γροθιές και ο Ντέιβιτς απομάκρυνε σε κόρνερ

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

18-09-19 21:40

89' Ελ Αραμπί αντί Γκερέρο στο ματς

18-09-19 21:37

18-09-19 21:36

87' Ο Λαμέλα από αριστερά σούταρε, ο Σα, έδιωξε σε κόρνερ

18-09-19 21:29

86' Κεφαλιά του Κέιν η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ

18-09-19 21:27

78' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Ρατζέλοβιτς αντικαθιστά τον Μασούρα

76' Αλλαγή για την Τότεναμ: Λαμέλα αντί Μόουρα

18-09-19 21:23

75' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Μετά από γύρισμα του Ποντένσε από τα δεξιά, ο Μπενζιά έπιασε σουτ από πλεονεκτική θέση και αστόχησε

18-09-19 21:21

73' Αλλαγή για την Τότεναμ: Έξω ο Άλι, μέσα ο Σον

18-09-19 21:20

46% - 54% η κατοχή υπέρ της Τότεναμ

18-09-19 21:19

69' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Μπενζιά αντί Βαλμπουενά

18-09-19 21:14

65' Ευκαιρία για την Τότεναμ: Ο Ντελέ Άλι μπήκε από τα δεξιά και έπιασε χαμηλό σουτ που απέκρουσε ο Σα σε κόρνερ.

18-09-19 21:12

Το 2-2

62' Αλλαγή για την Τότεναμ: Ο Σισοκό αντί του Εντομπελέ

18-09-19 21:04

58' Μακρινό σουτ του Εντομπελέ, μπλόκαρε ο Σα

18-09-19 21:03

53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Βαλμπουενά ευστοχεί από τα 11 βήματα

18-09-19 21:02

Ο Βερτόγκεν πατά πεντακάθαρα τον Γάλλο!

18-09-19 21:01

52' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό σε ανατροπή του Βαλμπουενά!

18-09-19 20:56

49' Ο Άλι σκοράρει με προβολή από κοντά. Ο βοηθός σηκώνει το σημαιάκι. Ο διαιτητής ζήτησε συμβουλές από την ενδοεπικοινωνία, αν και το ριπλέι είναι ξεκάθαρο. Είναι καθαρό οφσάιντ.

18-09-19 20:42

Έναρξη δευτέρου μέρους

18-09-19 20:41

Ο Ολυμπιακός είναι καλύτερος από την αγγλική ομάδα. Ωστόσο βρέθηκε πίσω στο σκορ από πέναλτι με τους φιλοξενούμενους  να πετυχαίνουν και δεύτερο τέρμα. Στο τέλος του ημιχρόνου όμως οι Πειραιώτες μείωσαν με τον Ποντένσε που έβαλε φωτιά στο Καραϊσκάκη και είναι σίγουρο, ότι το δεύτερο ημίχρονο θα είναι πολύ διαφορετικό.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

18-09-19 20:37

44' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΌ

Ο Ποντένσε από θέση δεξιά μέσα στην περιοχή, η μπάλα πήγε στη δεξιά γωνία του Γιορίς και κατέληξε στα δίχτυα.

18-09-19 20:32

40' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντέιβις και κόντρα από τον Ομάρ για να διωξει υπό πίεση ο Σα

18-09-19 20:29

Το 2-0

18-09-19 20:27

18-09-19 20:23

30' Γκολ για την Τότεναμ. Μετά από λάθος η μπάλα έφτασε στον Μόουρα εκτός περιοχής και ο τελευταίος με ένα τρομερό σουτ νίκησε τον Σα για το 2-0.

18-09-19 20:22

28' Μακρινό σουτ του Βαλμπουενά άουτ

18-09-19 20:20

26' Ο Κέιν το εκτελεί εύστοχα στο κέντρο της εστίας και η Τότεναμ προηγείται με 1-0

18-09-19 20:19

25' Πέναλτι για την Τότεναμ! Ο Μεριά ανατρέπει τον Κέιν μέσα στην περιοχή και ο Ρόκι δείχνει την άσπρη βούλα, αφού πήρε την έγκριση και του VAR

18-09-19 20:17

24' Ένα σουτ του Ποντένσε μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Γιορίς

18-09-19 20:14

21' Σέντρα σουτ του Ποντένσε ο Γιορός μαζεύει και πάλι.

18-09-19 20:11

18' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό: Ύστερα από σέντρα του Τσιμίκα, ο Ποντένσε έστρωσε με το στήθος στον Γκερέρο, ο οποίος σούταρε, η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Γιορίς και στην επαναφορά ο Γκιγιέρμε σημάδεψε πάνω από τα δοκάρια.

18-09-19 20:08

16' Σουτ του Γκερέρο (που δεν είχε στήριγμα να πασάρει) στην αγκαλιά του Γιορίς η μπάλα

18-09-19 20:07

14' Κίτρινη ο Γκιγιέρμε

18-09-19 20:03

18-09-19 20:00

8' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Ποντένσε με ατομική προσπάθεια μπήκε περιοχή, αλλά αντί να πασάρει σούταρε υπό πίεση, αλλά η προσπάθειά του ήταν εύκολη λεία για τον Γιορίς.

18-09-19 19:57

6' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ύστερα από εξαιρετική αντεπίθεση, ο Ποντένσε μπήκε στην περιοχή από δεξιά, σούταρε, αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Γιορίς.

18-09-19 19:55

2' Πρώτη στατική φάση για τον Ολυμπιακό περνά ανεκμετάλλευτη

18-09-19 19:53

Σέντρα στο παιχνίδι

18-09-19 19:52

Εντυπωσιακό το κορεό της Θύρας 7. Δείχνει παλιούς αστέρες να βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

18-09-19 19:51

Στο Καραϊσκάκη κουνιέται ξανά το σεντόνι!

18-09-19 19:48

Οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

18-09-19 19:47

Ο Ιταλός, Τζιανλούκα Ρόκι, είναι ο διαιτητής της αναμέτρησης. Βοηθοί θα είναι οι Φιλίπο Μέλι και Τσίρο Καρμπόνε, τέταρτος ο Ντανιέλε Ντοβέρι και VAR ο Πάολο Βαλέρι με βοηθό τον Μαουρίτσιο Μαριάνι. Παρατηρητής διαιτησίας θα είναι ο Σλοβένος Ντάρκο Τσέφεριν και της UEFA ο Σλοβάκος Γιόζεφ Κλίμεντ.

18-09-19 19:37

18-09-19 18:57

18-09-19 18:55

Ο Ρούμπεν Σεμέδο ξεπέρασε τον τραυματισμό του και μπήκε κανονικά στην ενδεκάδα του σπουδαίου αγώνα, με τον Πέδρο Μαρτίνς να προτιμά επίσης τον Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο αντί του Γιουσέφ Ελ Αραμπί στην κορυφή της επίθεσης.

Ο Παπ Αμπού Σισέ έμεινε εκτός αποστολής λόγω ίωσης, με τον Αβραάμ Παπαδόπουλο να παίρνει τη θέση του στη 18άδα.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Σα, Σεμέδο, Μεριά, Τσιμίκας, Ελαμπντελαουί, Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Ποντένσε, Μασούρας, Γκερέρο.

Στον πάγκο: Αλέν, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Μπενζιά, Καμαρά, Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί.

18-09-19 18:54

Χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις παρατάσσει την Τότεναμ στο «Γ. Καραϊσκάκης» ο Μαουρίτσιο Ποτσετίνο.

Ο Αργεντινός τεχνικός κατεβάζει τους «spurs» με διάταξη 4-2-3-1. Ο Γιορίς είναι κάτω από τα δοκάρια, με τους Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Φερτόνχεν, Ντέιβις στην τετράδα της άμυνας. Εντομπελέ, Γουίνκς στον άξονα και μπροστά τους ο Έρικσεν. Ντέλε Άλι και Μόουρα θα πλαισιώνουν τον Κέιν στην επίθεση.

Τότεναμ (Μαουρίτσιο Ποτσετίνο): Γιορίς, Σάντσες, Αλντερβάιρελντ, Φερτόνχεν, Ντέιβις, Εντομπελέ, Γουίνκς, Έρικσεν,Άλι, Κέιν, Μόουρα.

Στον πάγκο οι Γκατσανίγκα, Γουόκερ-Πίτερς, Ντάιερ, Σισοκό, Γουανιάμα, Λαμέλα, Σον.