Ερυθρός Αστέρας Ερυθρός Αστέρας

3:1

Ολυμπιακός Ολυμπιακός

01-10-19 23:55

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο σκορ, ωστόσο η αποβολή του Μπενζιά τον επηρέασε αισθητά. Οι Πειραιώτες έχασαν τη συγκέντρωσή τους και έφαγαν τρία γκολ από λάθη στην άμυνα.

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Μπάγερν διέσυρε την Τότεναμ με 7-2 μέσα στο Λονδίνο.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

01-10-19 23:52

90+4' Άστοχο σουτ του Βούλιτς

01-10-19 23:51

90'+2' Κίτρινη στον Τοροσίδη για διαμαρτυρία, με τον Έλληνα αμυντικό να σέρνει μερικά γαλλικά στον... Μπαστιέν.

01-10-19 23:47

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ

Πάλι από κόρνερ, Σεμέδο και Μπουχαλάκης πήδηξαν μαζί, ο Μποάκιε όμως τους πήρε την κεφαλιά για το 3-1.

01-10-19 23:46

87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Σεμέδο πήδηξε σε λάθος χρόνο, ο Μπουχαλάκης έμεινε καρφωμένος στο έδαφος και ο Μιλούνοβιτς με κεφαλιά έκανε το 2-1.

01-10-19 23:45

86' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Καμαρά βρίσκει τον Ποντένσε και στη συνέχεια ο Μεριά μόνος του το χάνει.

01-10-19 23:42

2-6 το Τότεναμ-Μπάγερν πλέον

01-10-19 23:41

82' Θέμα με χέρι του Τσιμίκα. Ο διαιτητής συμβουλεύτηκε τους χειριστές του VAR. Δεν ήταν. Το παιχνίδι συνεχίζεται.

01-10-19 23:40

2-5 η Μπάγερν, πάλι με Γκνάμπρι.

01-10-19 23:39

80' Κίτρινη κάρτα στον Μποάκιε.

01-10-19 23:38

79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Ελαμπντελαουί αντί του Μασούρα. Ο Μαρτίνς βγάζει εξτρέμ και βάζει αμυντικό για να προασπίσει το σκορ.

79' Σουτ του Μποάκια, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

01-10-19 23:37

01-10-19 23:34

76' Άστοχη κεφαλιά του Μποάκιε, η μπάλα λίγο έξω

01-10-19 23:33

01-10-19 23:32

73' Αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα: Ο Πέτροβιτς αντί του Κάνιας που αποχωρεί κουτσαίνοντας.

01-10-19 23:30

01-10-19 23:28

71' Μακρινό σουτ του Κάνιας, η μπάλα έσκασε στο χορτάρι, αλλά ο Σα είχε καλή τοποθέτηση και μπλόκαρε τη μπάλα.

01-10-19 23:25

01-10-19 23:24

Ο Σεμέδο χτύπησε αλλά σφίγγει δόντια και συνεχίζει.

01-10-19 23:21

62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΥΘΡΟ ΑΣΤΕΡΑ

Ύστερα από αδράνεια στην ερυθρόλευκη άμυνα, ο Μεριά έκανε λάθος διώξιμο, η μπάλα έφτασε στον Βούλιτς που με μονοκόμματο συρτό σουτ ισοφάρισε.

01-10-19 23:20

61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Στη θέση του Λοβέρα μπαίνει ο Ποντένσε.

01-10-19 23:18

60' Ευκαιρία για τον Ερυθρό Αστέρα: Σουτ του Ρόντιτς με τη μία, ύστερα από σέντρα του Μάριν, η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ.

Δύσκολα τα πράγματα για τον Ολυμπιακό.

01-10-19 23:15

58' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή του Μπενζιά για ένα μαρκάρισμα στον Κάνιας από πίσω.

01-10-19 23:14

55' Αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα: Ο Γιόβανσιτς έξω, μέσα ο Βούλιτς

01-10-19 23:13

54' Άστοχη κεφαλιά του Ντεγκενέκ για τον Αστέρα

01-10-19 23:11

Κάνει πάρτι η Μπάγερν! 1-4 οι Βαυαροί ξανά με Γκνάμπρι.

01-10-19 23:10

1-3 η Μπάγερν στο Λονδίνο, με τον Γκνάμπρι.

01-10-19 23:05

50' Σουτ του Γιόβανσιτς εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ. Ήταν κακή η προσπάθεια.

01-10-19 23:03

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

01-10-19 22:52

Είναι ιδανικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό. Είναι σοβαρός και δεν έχει επηρεαστεί από τις αλλαγές στη σύνθεση. Ήθελε και λίγη τύχη το γκολ του Σεμέδο, το οποίο είναι το τρίτο του με τη φανέλα του Ολυμπιακού στην Ευρώπη.

01-10-19 22:49

01-10-19 22:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45' Απειλεί ο Αστέρας. Ο Γιόβανσιτς έκανε γυριστό σουτ και βρήκε σε ετοιμότητα τον Σα

01-10-19 22:44

45' Γκολ η Μπάγερν, 1-2 το ματς με την Τότεναμ

01-10-19 22:41

42' Κίτρινη στον Μπενζιά

01-10-19 22:35

37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΌ

Ύστερα από γέμισμα του Μασούρα σε εκτέλεση φάουλ, ο Σεμέδο έκανε το γύρισμα, η μπάλα περνά από την κλειστή γωνία του Μπόργιαν και καταλήγει στα δίχτυα. Οπότε μιλάμε για γκάφα του τερματοφύλακα.

01-10-19 22:32

54%-46% η κατοχή υπέρ του Ερυθρού Αστέρα

01-10-19 22:28

29' Μακρινό, δυνατό σουτ του Καμαρά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Μπόργιαν

01-10-19 22:26

26' Κίτρινη στον Ρόντιτς

01-10-19 22:25

24' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Κεφαλιά του Γκερέρο, ύστερα από σέντρα του Τσιμίκα, η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ.

Αυτή ήταν η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι.

01-10-19 22:24

23' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Σουτ του Γκερέρο από μακριά, η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

01-10-19 22:23

Εντυπωσιακή κίνηση από τον Καμαρά, ο οποίος δεν σούταρε...

01-10-19 22:22

Πολύ κλειστό παιχνίδι βλέπουμε μέχρι στιγμής. Τόσο ο Ολυμπιακός όσο και ο Αστέρας έχουν μπει υποψιασμένοι στον αγωνιστικό χώρο. Και έχουμε περάσει το πρώτο εικοσάλεπτο.

01-10-19 22:19

01-10-19 22:17

17' Ωραία προσπάθεια από τον Λοβέρα που πέρασε δύο-τρεις παίκτες των γηπεδούχων, αλλά στην περιοχή του Αστέρα ανακόπηκε.

01-10-19 22:14

15' Φάουλ σε καλή θέση για τον Αστέρα. Στην μπάλα  ο Μάριν αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

01-10-19 22:13

12' Μακρινό σουτ του Λοβέρα, δεν ήταν καλό.

01-10-19 22:10

Η Τότεναμ προηγείται της Μπάγερν στο Λονδίνο. Το γκολ στο 12' από τον Σον.

01-10-19 22:08

Αυτό είναι το 20ο ευρωπαϊκό παιχνίδι του Πέδρο Μαρτίνς στον πάγκο του Ολυμπιακού. Τόσα έχει και ο Ερνέστο Βαλβέρδε στον ερυθρόλευκο πάγκο. Ο Τάκης Λεμονής μετράει 22 και ο Ντούσαν Μπάγεβιτς 36

01-10-19 22:06

6' Δεν έχουμε κάποια αξιόλογη στιγμή μέχρι στιγμής.

01-10-19 22:03

01-10-19 22:02

01-10-19 22:00

Έναρξη αγώνα

01-10-19 21:59

01-10-19 21:55

Φοβερό κορεό από τους οπαδούς του Ερυθρού Αστέρα. Από τη μία σχηματίζεται ο δαφνοστεφανωμένος έφηβος του Ολυμπιακού και από την άλλη το έμβλημα της σερβικής ομάδας.

01-10-19 21:26

Οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

01-10-19 21:52

Εκπληκτική ατμόσφαιρα στις εξέδρες:

01-10-19 21:25

01-10-19 20:58

Η ενδεκάδα του Ερυθρού Αστέρα: Μπόργιαν, Ντέγενεκ, Μάριν, Γκαρσία, Τομανέ, Μιλούνοβιτς, Ρόντιτς, Γιόβαντσιτς, Γκόμπελιτς, Κάνιας, Φαν Λα Πάρα.

Στον πάγκο: Πόποβιτς, Πάνκοφ, Βούλιτς, Μποάκιε, Γιάντερ, Πέτροβιτς, Βουκάνοβιτς

Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Αλέν, Παπαδόπουλος, Ελαμπντελαουί, Βαλμπουενά, Ποντένσε, Ελ Αραμπί και Γκιλιέρμε.

01-10-19 20:39

Δείτε τους να τραγουδούν μαζί!

Φυσικά, δεν υπάρχει αντιπαλότητα μεταξύ των οπαδών Αστέρα και Ολυμπιακού, οι οποίοι εδώ και ώρες κυκλοφορούν μαζί στους δρόμους του Βελιγραδίου έχοντας στήσει ένα ατελειώτο πάρτι.

01-10-19 20:37

Το παιχνίδι είναι ξεχωριστό λόγω της σχέσης των δύο συλλόγων και των οπαδών τους. Στο γήπεδο θα βρίσκονται περίπου 45.000 φίλαθλοι, 3.000 εκ των οποίων θα είναι φίλοι του Ολυμπιακού

01-10-19 20:16

Η φημολογία που ήθελε τον Πέδρο Μαρτίνς να παρατάσσει τον Ολυμπιακό με σημαντικές αλλαγές επιβεβαιώθηκε!

Ο Πορτογάλος τεχνικός αφήνει εκτός ενδεκάδας τους Ελαμπντελαουί, Γκιλιέρμε, Ποντένσε και Βαλμπουενά για να ξεκινήσει στη θέση τους τους Τοροσίδη, Καμαρά, Λοβέρα και Μπενζιά!

Ο Ολυμπιακός θα παραταχθεί με 4-2-3-1. Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Σα, δίδυμο στόπερ οι Μεριά και Σεμέδο, δεξί μπακ ο Τοροσίδης και αριστερό ο Τσιμίκας. Στον άξονα θα παίξουν οι Καμαρά και Μπουχαλάκης, ενώ οι Λοβέρα, Μασούρας και Μπενζιά θα αποτελέσουν την τριάδα πίσω από τον Γκερέρο.

Η ενδεκάδα των Πειραιωτών: Σα, Σεμέδο, Μεριά, Τοροσίδης, Τσιμίκας, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Μασούρας, Λοβέρα, Μπενζιά, Γκερέρο.