Η ΑΕΚ πήρε μία χρυσή ισοπαλία και πλέον είναι φαβορί για την πρόκριση!

02-11-17 21:44

ΤΕΛΟΣ!!!

Η Αούστρια προηγείται πλέον 1-4 στη Ριέκα!

85' Σέντρα του Μπορίνι, ο Βράνιες παραχωρεί κόρνερ.

02-11-17 21:34

79' Ο Γιακουμάκης αντί του Αραούχο. Αποθέωση για τον Αργεντινο.

02-11-17 21:36

80' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιακουμάκης αντί του Αραούχο

02-11-17 21:29

76' Σουτ του Αραούχο εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Ντοναρούμα

02-11-17 21:28

3-1 προηγείται η Αούστρια στην Κροατία.

02-11-17 21:26

69' Φάση για την ΑΕΚ. Ο Γκάλο με ατομική προσπάθεια βρήκε χώρο, έπιασε το σουτ αλλά ο Ντοναρούμα μπλόκαρε.

02-11-17 21:24

67' Αλλαγή για τη Μίλαν. Στη θέση του Λοκατέλι πέρασε ο Κεσί.

02-11-17 21:23

67' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Γαλανόπουλος αντί του Μπακασέτα

02-11-17 21:21

65' Φάση για τη Μίλαν. Ωραίο δυνατό σουτ του Τσαλχάνογλου, ο Ανέστης έδιωξε με γροθιές.

02-11-17 21:20

63' Σέντρα του Γκάλο από τα δεξιά, ο Λιβάγια πιάνει την κεφαλιά και την στέλνει πάνω απ' την εστία.

02-11-17 21:19

Η Ριέκα ισοφάρισε 1-1 την Αούστρια, αλλά οι φιλοξενούμενοι έκαναν στο καπάκι το 1-2.

02-11-17 21:18

62' Ο Λιβάγια βγαίνει μόνος με το τέρμα αλλά ο βοηθός έδωσε οφσάιντ. Λανθασμένη η απόφαση.

02-11-17 21:17

60' Φοβερή παράλληλη του Λόπες, αλλά δεν ήρθε κανείς παίκτης της ΑΕΚ να κάνει την προβολή!

60' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια αντί του Λάζαρου.

02-11-17 21:16

59' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Λάζαρου, η μπάλα λίγο άουτ.

02-11-17 21:10

57' Δοκάρι για τη ΄Μίλαν!  Ο Μοντολίβο μπήκε στην περιοχή, έπιασε το σουτ και η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι του Ανέστη.

02-11-17 21:06

49' Σουτ του Σιμόες εκτός περιοχής, ο Ντοναρούμα έπεσε δεξιά και μπλόκαρε.

02-11-17 21:03

47' Φάση για την ΑΕΚ: Ύστερα από κόρνερ, ο Μπακασέτας πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα και πάλι πέρασε δίπλα από τα δοκάρια του Ντοναρούμα που εκτινάχθηκε αλλά τη γλίτωσε..

Εκκίνηση δευτέρου μέρους

02-11-17 20:51

Αλλαγή για τη Μίλαν. Ο Σούσο στη θέση του Κουτρόνε.

02-11-17 20:46

ΛΗΞΗ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

02-11-17 20:45

46' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκάλο σούταρε με το αριστερό η μπάλα όμως έφυγε λίγα εκατοστά δίπλα από τη συμβολή των δοκών.

02-11-17 20:44

45' Σέντρα του Γκάλο από δεξιά διώχνει σε κόρνερ η ιταλική άμυνα.

02-11-17 20:41

44΄ Μακρινό σουτ του Μπονούτσι, η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

02-11-17 20:40

Σκληρό φαουλ του Λοκατέλι στον Μπακασέτα, ο Ντε Σόουζα δεν του χάρισε την κάρτα, αλλά ο Έλληνας μεσοεπιθετικός έχει προβλημα...

02-11-17 20:35

Ζεσταίνεται η ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ! Εμπρός αητέ - Δικέφαλε όλο το γήπεδο.

02-11-17 20:33

35' Μαγική ντρίπλα του Λόπες που πέρασε τη μπάλα κάτω από τα πόδια του Μουζάκιο αλλά εκεί ήταν ο Μπορινι για να καθαρίσει.

02-11-17 20:30

32' Σκληρό φάουλ του Λοκατέλι στον Σιμόες και πάλι δεν κιτρινίζει ο Ντε Σόουζα τον Μιλανέζο

02-11-17 20:28

29' Τραγικό λάθος του Τσόσιτς που πανω στην προσπάθειά του να διώξει έδωσε πάσα στον Αντρέ Σίλβα, ο οποίος χρησιμοποίησε χέρι και το είδε ο διαιτητής.

02-11-17 20:25

28' Επικίνδυνη σέντρα του Μπορίνι από δεξιά, διώχνει ο Τσόσιτς με το κεφάλι.

02-11-17 20:22

25' Γέμισμα σε φάουλ του Ροντρίγκες, ο Ανέστης βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά.

02-11-17 20:19

21' Ο Μπουνούτσι με ένα σλάλομ προσπάθησε να φέρει την μπάλα στην περιοχή της ΑΕΚ όμως η πάσα του ήταν κάκιστη και μπλόκαρε ο Ανέστης.

02-11-17 20:18

19' Ο Λάζαρος εκτελεί, η μπάλα χτύπησε στο τείχος και έφυγε κορνερ.

02-11-17 20:17

Λάζαρος και Μπακασέτας πάνω από τη μπάλα. Ποιος θα το κάνει;

18' Φάουλ σε πολύ καλη θέση κερδίζει ο Λάζαρος!

02-11-17 20:14

16' Φοβερό κόψιμο με το κεφάλι του Βράνιες πριν γινει αποδέκτης στον αέρα ο Αντρέ Σίλβα

02-11-17 20:13

14' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ύστερα από κόρνερ της Μίλαν, η ΑΕΚ βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση με τον Αραούχο να συνδυάζεται με τον Λόπες που μπήκε από αριστερά σούταρε αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Ντοναρούμα.

02-11-17 20:12

13' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκάλο βρήκε πεδίο βολής, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι και έφυγε εκτός γηπέδου.

02-11-17 20:08

12' Επικίνδυνο φάουλ του Λοκατέλι στον Μπακασέτα από πισω, ο διαιτητής έδωσε την παράβαση όχι και την κάρτα...

02-11-17 20:04

H AEK πιεζει ψηλά...

02-11-17 20:00

3' Επικίνδυνη στιγμή για την ΑΕΚ ύστερα από σέντρα του Μπορίνι, την οποία δεν κατάφερε να αξιοποιήσει με το κεφάλι ο Αντρέ Σίλβα.

02-11-17 19:58

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ

02-11-17 19:49

Οι ομάδες βγηκαν στον αγωνιστικό χώρο.

02-11-17 19:34

Στους 13 βαθμούς η θερμοκρασία αυτήν τη στιγμή στο ΟΑΚΑ. Ευτυχώς δεν φυσάει...

02-11-17 19:19

Λεονάρντο Μπονούτσι με... κοστουμάκι Μίλαν!

02-11-17 19:04

Το γράφημα της Μίλαν με την 11άδα

02-11-17 18:53

Η Μίλαν από την πλευρά της θα παίξει με σύστημα 3-4-1-2:

Κάτω από τα γκολπόστ ο Ντοναρούμα και στην άμυνα οι Μουσάκιο, Μπονούτσι και Ρομανιόλι. Λοκατέλι και Μοντολίβο είναι στα χαφ, αριστερά ο Ρικάρντο Ροντρίγκες, δεξιά ο Μπορίνι, 10άρι ο Τσαλχάνογλου και μπροστά οι Κουτρόνε και Αντρέ Σίλβα.

Συγκεκριμένα, ο Ισπανός ξεκινά με τον Ανέστη στο τέρμα, τους Βράνιες-Τσόσιτς-Μπακάκη στόπερ και τους Σιμόες-Γιόχανσον στον άξονα. Δεξιά θα είναι ο Γκάλο, αριστερά ο Λόπες, δεκάρι ο Μπακασέτας και στην επίθεση οι Αραούχο-Λάζαρος.

Ο Μανόλο Χιμένεθ θα αντιμετωπίσει και σήμερα τη Μίλαν με σύστημα 3-5-2, παρότι δεν επέλεξε για την αρχική του ενδεκάδα τρεις κεντρικούς αμυντικούς.

02-11-17 18:52