ΑΕΚ ΑΕΚ

16-02-20 21:24

Λήξη αγώνα: Άρης - ΑΕΚ 0-1 με το γκολ του Αλμπάνη!

16-02-20 21:22

93' Κακή σέντρα του Φετφατζίδη, που έστειλε την μπάλα στα χέρια του Μπάρκα

16-02-20 21:19

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

16-02-20 21:16

88' Ο Άρης προσπαθεί με ανορθόδοξο τρόπο να απειλήσει τρόπο και δεν βρίσκει διαδρόμους στην περιοχή της ΑΕΚ

16-02-20 21:13

85' Τρίτη αλλαγή του Άρη, με Τον Ντιγκινί στη θέση του Κόρχουτ

16-02-20 21:10

82' Κίτρινη στον Οικονόμου

16-02-20 21:09

79' Αλλαγή για τον Άρη, με Μαντσίνι στη θέση του Λάρσον

Γυρίζει σε σύστημα με τρεις στόπερ την ΑΕΚ ο Καρέρα

16-02-20 21:08

78' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Οικονόμου στη θέση του Βέρντε

16-02-20 21:07

77' Μακρινό σουτ του Κόρχουτ, ψηλά άουτ

16-02-20 21:06

75' Σέντρα-σουτ του Λάρσον, η μπάλα φεύγει άουτ

16-02-20 21:02

75' Φάουλ του Κρίστιτσιτς στον Σάσα, ζητούν πάλι δεύτερη κίτρινη οι του Άρη. Δεν τη βγάζει ο Καραντώνης

16-02-20 21:01

70' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Βγαίνει ο Αλμπάνης και μπαίνει ο Μάνταλος, που αποδοκιμάζεται πολύ έντονα

16-02-20 21:00

70' Ο Γκάμα γύρισε και επιχείρησε σουτ εκτός περιοχής, αρκετά πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

16-02-20 20:58

68' Η ΑΕΚ είχε φοβερές προϋποθέσεις να βγει στην κόντρα, αλλά ο Βέρντε έκανε κακή πάσα στον Αλμπάνη, που θα έφευγε μόνος του με τον Κουέστα!

16-02-20 20:55

67' Φάουλ του Σβάρνα στον Λάρσον, με τους οπαδούς του Άρη να ζητούν δεύτερη κίτρινη κάρτα

16-02-20 20:52

63' O Λάρσον κατέβασε ωραία την μπάλα από βαθιά μπαλιά του Ντουρμισάι, νίκησε τον Βράνιες στη μονομαχία τους αποφεύγοντάς τον, αλλά στη συνέχεια επενέβη ο Μπακάκης και τον έκοψε πριν πατησει περιοχή

16-02-20 20:49

Δείτε ΕΔΩ τη φάση του 39', όταν ο Άρης ζήτησε πέναλτι σε τάκλιν του Κλωναρίδη στον Φετφατζίδη

16-02-20 20:48

58' Σπουδαία ατομική ενέργεια του Γκάμα, που περνά δύο παίκτες και σουτάρει, δύσκολη επέμβαση του Μπάρκα!

16-02-20 20:45

56' Πολλά τα νεύρα και οι διαμαρτυρίες, από μπάλα όμως λίγα πράγματα οι δύο ομάδες...

16-02-20 20:41

53' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Αραούχο στη θέση του Κλωναρίδη

16-02-20 20:37

50' Ο Άρης έχει την κατοχή της μπάλας και κλείνει την ΑΕΚ  στα καρέ της

16-02-20 20:22

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

16-02-20 20:21

Πολλά τα νεύρα και η ένταση στο πρώτο μέρος.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Άρης - ΑΕΚ 0-1 με το γκολ του Αλμπάνη από το 5'

16-02-20 20:20

Όλα ξεκίνησαν όταν ο Σάσα κλώτσησε την μπάλα πάνω στον Κρίστιτσιτς, ο οποίος εκνευρίστηκε. Τα πνεύματα ηρέμησαν μετά από λίγα δευτερόλεπτα

16-02-20 20:19

45+2' Νεύρα μεταξύ των παικτών και γενικευμάνη σύρραξη!

16-02-20 20:18

45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

16-02-20 20:14

45' Σέντρα του Ντουρμισάι, ο Σβάρνας κάνει λάθος... στρώνοντας την μπάλα στον Ντουρμισάι, που σουτάρει άουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή!

16-02-20 20:13

Ο Καραντώνης ενημερώνεται από το VAR και δίνει συνέχεια στο ματς. Δεν υπάρχει πέναλτι!

Το ριπλέι έδειξε πως υπάρχει επαφή του Κλωναρίδη με τον Φετφατζίδη χαμηλά στο πόδι

16-02-20 20:12

Κίτρινη στον "Φέτφα" για διαμαρτυρία

16-02-20 20:11

39' Ο Φετφατζίδης ζητά και πάλι πέναλτι, είναι έξαλλος και ζητά την εξέταση του VAR!

Δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο ματς, ο Ντουρμισάι βρίσκεται στο έδαφος από φάουλ του Σιμάνσκι! Κίτρινη κάρτα στον Πολωνό

16-02-20 20:10

38' Ο Ντουρμισάι μπαίνει στο ματς αντί του Ιντέγε

16-02-20 20:09

38' Ο Ιντέγε φεύγει από το ματς κουτσαίνοντας και ξεσπά σε κλάματα!

16-02-20 20:07

36' Ο Ιντέγε έχει ακόμα ενοχλήσεις από το προγούμενο μαρκάρισμα του Βράνιες και ζητά αλλαγή!

16-02-20 20:04

34' Σουτ του Αλμπάνη από πλάγια θέση, με την μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια του Κουέστα.

Στο έδαφος ο Ιντέγε με πρόβλημα τραυματισμού

16-02-20 20:02

31' Κίτρινη κάρτα στον Βράνιες

16-02-20 20:01

29 Κίτρινη κάρτα στον Σβάρνα

16-02-20 19:57

28' Κόρνερ για την ΑΕΚ, η μπάλα περνά από όλους και κοντράρει στον Βράνιες, που δεν το περίμενε. Ο Κουέστα μπλοκάρει

16-02-20 19:52

21' Ο Κλωναρίδης προσπάθησε να μπει στην περιοχή, με ωραίο κοντρόλ, πρόλαβε και μάζεψε ο Κουέστα

20' Δυνατό σουτ του Κόρχουτ, αιφνιδιάζει τον Μπάρκα αλλά φεύγει λίγο άουτ

16-02-20 19:50

18' Ο Φετφατζίδης πέφτει στη μεγάλη περιοχή από μαρκάρισμα του Αλμπάνη και ζητά πέναλτι, "παίζετε" λέει ο διαιτητής, προκαλώντας διαμαρτυρίες

16-02-20 19:45

17' Σκληρό παιχνίδι με πολλά φάουλ στον χώρο του κέντρου

16-02-20 19:44

Σέντρα του Γκάμα από τα αριστερά, ο Δεληζήσης έμεινε ολομόναχος στο ύψος της μικρής περιοχής και αστόχησε με κεφαλιά!

16-02-20 19:43

12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη!

16-02-20 19:41

10' Καταπληκτική ατομική ενέργεια του Φετφατζίδη, που έκανε όμως δυνατή κάθετη για τον Ιντέγε και ο Μπάρκας πρόλαβε να βγει και να μπλοκάρει

16-02-20 19:40

8' Ο Άρης έχει μπει άσχημα στο ματς και αδυνατεί να κρατήσει την μπάλα

16-02-20 19:38

8' Φιλόδοξο σουτ του Κρίστιτσιτς από πολύ μακριά, ψηλά άουτ η μπάλα

16-02-20 19:37

Ο Κρίστιτσιτς πέρασε κάθετη πάσα για τον Αλμπάνη, που έφυγε τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα τον Κουέστα για το 1-0!

16-02-20 19:35

5' ΓΚΟΛ! 1-0 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Αλμπάνη!

16-02-20 19:33

2' Ασυνεννοησία στην άμυνα του Άρη, με τον Κουέστα να βγάζει... μόνος του την μπάλα έξω. Κόρνερ για την ΑΕΚ

16-02-20 18:44

Ο Μίχαελ Ένινγκ αποφάσισε για τους έντεκα που θα χρησιμοποιήσει στον σημερινό αγώνα με την ΑΕΚ στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Σε 4-4-1-1 πάντα, στο τέρμα θα είναι ο Χουλιάν Κουέστα, με την τετράδα στην άμυνα, να την αποτελούν (από τα δεξιά προς τα αριστερά) οι Λίντσεϊ Ροζ, Φραν Βέλεθ, Γιώργος Δεληζήσης και Μιχάι Κόρχουτ. Στην μεσαία γραμμή το δίδυμο, Λούκας Σάσα και Χαβιέ Ματίγια, με τους Μπρούνο Γκάμα και Γιάννη Φετφατζίδη στις πτέρυγες της επίθεσης.

Στην επίθεση, δίδυμο, οι Ντάνιελ Λάρσον και Μπράουν Ιντέγε. Ο Μίχαελ Ένινγκ επέλεξε τους έντεκα που έπαιξαν και κόντρα στον Ατρόμητο την περασμένη Πέμπτη στο Περιστέρι και προκρίθηκαν στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

16-02-20 18:43

Με αλλαγές σε σχέση με το ντέρμπι κόντρα στον Παναθηναϊκό παρέταξε την 11άδα της ΑΕΚ ο Μάσιμο Καρέρα.

Ο Ιταλός τεχνικός άφησε εκτός βασικού σχήματος τον Αραούχο και τον Μάνταλο. Στην κορυφή της επίθεσης τοποθέτηση τον Λιβάγια, από πίσω του τοποθέτησε τον Βέρντε.

Δεξί εξτρέμ θα παίξει ο Κλωναρίδης, αριστερό ο Αλμπάνης.

Στη μεσαία γραμμή παρέμεινε το δίδυμο των Κρίστισιτς-Σιμάνσκι.

Την άμυνα αποτελούν από δεξιά προς τα αριστερά οι Μπακάκης, Βράνιες, Σβάρνας, Χουλτ.

Στην εστία τοποθετήθηκε ο Μπάρκας.

16-02-20 17:25

O Δημήτρης Καραντώνης από την Ημαθία θα είναι o διαιτητής στο Άρης-ΑΕΚ με τον Στέφανο Κουμπαράκη από την Θράκη στο VAR.

Bοηθοί του Καραντώνη θα είναι οι Σίπκας (Σάμου) και Καλαμπόκης (Αιτ/νίας).

Βοηθός του Κουμπαράκη στο VAR, o Φωτιάδης από την Καστοριά με τον Κουτσιαύτη 4ο διαιτητή.