Facebook Pixel Ελλάδα - Βοσνία: 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ, ΒΙΝΤΕΟ)
Life
| 2012-10-12 23:36:00

Ελλάδα - Βοσνία: 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ, ΒΙΝΤΕΟ)

Ισόπαλο χωρίς σκορ έληξε το ματς της Ελλάδας με την Βοσνία. Μοναδική ευκαιρία στο 4', όταν ο Γκέκας σημάδεψε το δοκάρι σε κενή εστία από πολύ κοντά! Δοκάρι και με τον Τοροσίδη στο 34'. Η εξέλιξη του ματς από τον sportdog.

90+2' Τέλος της αναμέτρησης

84' Ευκαιρία για την Ελλάδα.
Ο Σαμαράς ανοίγει πολύ ωραία στον Σπυρόπουλο, αυτός μπαίνει στην περιοχή, όμως το σουτ που επιχειρεί σταματάει στα σώματα.

80' Σουτ του Στεφάνοβιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Καρνέζης.

80' Αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μήτρογλου πέρασε στην θέση του Μανιάτη

78' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Σαλπιγγίδης από ωραία κάθετη του Μανιάτη βγαίνει τετ α τετ με τον Μπέγκοβιτς, αλλά δεν μπορεί να τον νικήσει. Μοναδική ευκαιρία για την Εθνική!

76' Πίεσε η Ελλάδα για κάποιο γκολ με δύο συνεχόμενα κόρνερ...

75' Αλλαγές για την Βοσνία. Ο Ίμπρισιτς παίρνει την θέση του Μεντούγιανιν και ο Στεβάνοβιτς του Λούλιτς.

74' Κίτρινη κάρτα ο Βράνιες για φάουλ πάνω στον Τζιόλη έξω από την περιοχή.

70' Κάκιστος ο ρυθμός του ματς στο δεύτερο ημίχρονο

66' Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Καραγκούνης περνάει στην θέση του τραυματία Μαλεζά.

64' Τραυματίστηκε ο Μαλεζάς. Ο Έλληνας αμυντικός προσπαθεί και διώχνει με κεφαλιά την μπαλιά προ του Σαλίχοβιτς, ωστόσο τραυματίζεται.

57' Αλλαγή για την ΕΛλάδα. Ο Σαλπιγγίδης πέρασε στην θέση του Γκέκα

55' Η Ελλάδα έχει μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και ο κόσμος με συνθήματα ζητάει «ένα γκολ».

47'
Ωραίο γύρισμα από τον Φορτούνη, πέφτει και μπλοκάρει ο Μπέγκοβιτς

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

41' Μεγάλη ευκαιρία και μεγάλη απόκρουση από τον Καρνέζη.
Ο Ιμπίσεβιτς βρίσκει ωραία τον Λούλιτς, αυτός κάνει στην κίνηση το σουτ έξω από την περιοχή, όμως ο Καρνέζης πέφτει και αποκρούει εντυπωσιακά.

33' Δοκάρι για την Ελλάδα! Ο Τοροσίδης παίρνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, κάνει και το σουτ, όμως η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο και φεύγει άουτ.

24' Νέα ευκαιρία για την Βοσνία. Σουτ του Ντζέκο, μπλοκάρει ο Καρνέζης.

24' Μεγάλη ευκαιρία για την Βοσνία. Ο Λούλιτς βγάζει την σέντρα, η μπάλα δεν φεύγει από την περιοχή της Ελλάδας και ο Μισίμοβιτς με πολύ δυνατό σουτ από κοντά προσπαθεί να σκοράρει. Την τελευταία στιγμή όμως και πάνω στην γραμμή ο Μανιάτης διώχνει με το κεφάλι!

22' Κίτρινη κάρτα στον Ντζέκο, ο οποίος αφού έχασε την μπάλα από τον Φορτούνη, έτρεχε να τον προλάβει...

17' Ο Σαμαράς έκανε ένα δυνατό φάουλ στον Σπάχιτς και δέχεται κίτρινη κάρτα.

12' Πολύ κακό σουτ του Λούλιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ...

8' Ευκαιρία για την Βοσνία. Ο Σαλίχοβιτς εκτελεί το φάουλ έξω από την περιοχή, ο Καρνέζης έστω και δύσκολα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

4' Απίστευτη ευκαιρία για την Ελλάδα! Ο Σαμαράς με εξαιρετική κίνηση βγαίνει απέναντι από τον Βόσνιο πορτιέρο, πασάρει στον Γκέκα, ο οποίος σε ΚΕΝΗ ΕΣΤΙΑ, καταφέρνει να πετύχει το δοκάρι. ΤΡΟΜΕΡΗ ευκαιρία! Πάγωσε το γήπεδο που πανηγύριζε το γκολ...

2' Ευκαιρία για την Ελλάδα. Ο Φορτούνης εκτελεί το φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει από όλους και φεύγει λίγο δίπλα από το δοκάρι των Βόσνιων.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Κατάμεστο το γήπεδο, εξαιρετική αμτόσφαιρα για την Εθνική! Μάλιστα, είχαμε και κόρεο με την είσοδο των ομάδων.

Οι συνθέσεις:

Ελλάδα (Φερνάντο Σάντος): Καρνέζης, Παπασταθόπουλος, Μαλεζάς, Τοροσίδης, Σπυρόπουλος, Τζιόλης, Κατσουράνης, Μανιάτης, Φορτούνης, Σαμαράς και Γκέκας

Βοσνία (Σάφετ Σούσιτς): Μπέγκοβιτς, Σπάχιτς, Βράνιες, Μούζτζα, Σαλίχοβιτς, Λούλιτς, Ζαχίροβιτς, Μεντούγιανιν, Μισίμοβιτς, Ιμπίσεβιτς, Ντζέκο.