23/10/12 - 20:01

Νάτο και το Κύπελλο

Νάτο και το Κύπελλο
41.813views

Έστω και με καθυστέρηση το Κύπελλο Ελλάδος ανοίγει την Τετάρτη (24/10) την αυλαία του με την διεξαγωγή της 1ης φάσης με ομάδες της Football League και Football League 2. Την Τετάρτη (24/10) το πρόγραμμα περιλαμβάνει 17 αναμετρήσεις, ενώ την Πέμπτη (25/10) θα διεξαχθούν ακόμη έξι. Οι αγώνες σε αυτή τη φάση είναι νοκ άουτ, ενώ οι ομάδες της Super League θα μπουν στον θεσμό στην 3η φάση.

Από την πρεμιέρα ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός, Πανηλειακός-Παναχαϊκή, Αχαρναϊκός-ΑΕΛ, ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός, Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης και Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα.

Το πρόγραμμα της 1ης φάσης του Κυπέλλου:

Τετάρτη (24/10)

3. Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Δράμας (14.30)

4. Κασσιόπη-Αναγέννηση Γιαννιτσών (14.30)

7. Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Ψαχνών (14.30)

8. Χανιά-Φωκικός (14.30)

9. Καλαμάτα-Θρασύβουλος (14.30)

10. Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων (14.30)

13. Τηλυκράτης Λευκάδας-Καβάλα (14.30)

15. Βατανιακός-Νίκη Βόλου (14.30)

16. Ακαδημία Πλαταμώνα-Εργοτέλης (14.30)

17. Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αναγέννηση Επανομής (14.30)

19. Δόξα Κρανούλας-Πιερικός (14.30)

20. Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου (14.30)

22. Φωστήρας-Ζάκυνθος (14.30)

12. Εθνικός Αστέρας-ΑΕΛ Καλλονής (15.00)

5. Προοδευτική-Ηρακλής (15.00)

11. Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός (15.30)

14. Πανηλειακός-Παναχαϊκή (18.00)

Πέμπτη (25/10)

1. Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου (14.30)

2. Αχαρναϊκός-ΑΕΛ (14.30)

23. Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης (14.30)

18. ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός (15.30)

6. Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης (16.00)

21. Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα (17.30)

Το υπόλοιπο πρόγραμμα:

2η Φάση (30/10/2012)

24. Νικητής 20-Νικητής 12

25. Νικητής 18-Νικητής 3

26. Νικητής 17-Νικητής 23

27. Νικητής 9-Νικητής 10

28. Νικητής 13-Νικητής 11

29. Νικητής 4-Νικητής 15

30. Νικητής 22-Νικητής 8

3η Φάση (28/11/2012)

31. Πανθρακικός-Νικητής 29

32. Νικητής 28-ΑΕΚ

33. Ρούβας ή Εθνικός Γαζώρου-Ξάνθη

34. Νικητής 30-Πανιώνιος

35. Βέροια-Νικητής 27

36. Νικητής 26-Κέρκυρα

37. ΠΑΣ Γιάννινα-Νικητής 25

38. Ολυμπιακός-Πανηλειακός ή Παναχαϊκή

39. Λεβαδειακός-Δόξα Κρανούλας ή Πιερικός

40. Ακαδημία Πλαταμώνα ή Εργοτέλης-ΠΑΟΚ

41. Νικητής 24-Ατρόμητος

42. ΟΦΗ-Κόρινθος ή Απόλλων Σμύρνης

43. Απόλλων Καλαμαριάς ή Καλλιθέα-Άρης

44. Πλατανιάς-Αναγέννηση Καρδίτσας ή Ηρακλής Ψαχνών

45. Αχαρναϊκός ή ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης

46. Παναθηναϊκός-Προοδευτική ή Ηρακλής

4η Φάση (09/01/2013)

47. Νικητής 43-Νικητής 40

48. Νικητής 39-Νικητής 36

49. Νικητής 38-Νικητής 32

50. Νικητής 46-Νικητής 44

51. Νικητής 35-Νικητής 33

52. Νικητής 42-Νικητής 31

53. Νικητής 37-Νικητής 34

54. Νικητής 41-Νικητής 45
 

Ακολουθήστε το sportdog.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις

Δείτε όλες τις αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο sportdog.gr

ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΟ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ