Facebook Pixel Μόνη πρώτη η Ν.Κηφισιά!
Life
| 2012-11-10 23:00:00

Μόνη πρώτη η Ν.Κηφισιά!

Ο Φιλαθλητικός δεν τα κατάφερε στο Ηράκλειο (74-73), ο Ερμής Λαγκαδά κόντρα στον Κόροιβο Αμαλιάδας (87-71) κι έτσι η Νέα Κηφισιά που επιβλήθηκε της Δόξας Λευκάδας (65-59) απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής. Νίκες για Λαύριο και Τρίκαλα.

Η Νέα Κηφισιά με τον Σάββα Νικητάκη να επιστρέφει στην αγωνιστική δράση, εκμεταλλεύτηκε την έδρα της και πήρε την πέμπτη σερί νίκη της κόντρα στη Δόξα Λευκάδας, που την αφήνει μόνη πρώτη στη βαθμολογία.

O Φιλαθλητικός γνώρισε την πρώτη του ήττα ύστερα από πέντε αγωνιστικές στο «Λίντο». Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο στο τέλος το σουτ του Θανάση Αντετοκούμπο δεν βρήκε στόχο κι έτσι το Ηράκλειο έφτασε στη δεύτερή του νίκη στην κατηγορία.

Ο Ερμής Λαγκαδά με τη σειρά του έχασε το αήττητο σερί του στην έδρα του Κόροιβου Αμαλιάδας, ενώ το Λαύριο παρουσιάστηκε δυνατό τα τελευταία λεπτά και πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στην Αγία Παρασκευή.