Facebook Pixel Τα έβαλε νωρίς και… καθΆΡΗσε!
Life
| 2011-05-04 21:06:00

Τα έβαλε νωρίς και… καθΆΡΗσε!

Ο Άρης επικράτησε 2-0 της Βέροιας σε φιλική αναμέτρηση όπου ο Σάκης Τσιώλης είχε την ευκαιρία να τεστάρει αρκετούς παίκτες που δεν είχαν χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα

Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ στο 4’ με πλασέ του Τσεσνάουσκις και το τελικό 2-0 γράφτηκε 13 λεπτά αργότερα με γυριστή κεφαλιά του Αραβίδη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Άρης είχε αρκετές ευκαιρίες στο υπόλοιπο το ματς, ιδιαίτερα με τον Φατί, αλλά δεν μπόρεσε να τον αξιοποιήσει κατάλληλα και να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ.

Άρης (Τσιώλης): Βελλίδης Οριόλ, Κατίδης, Φατί, Μενδρινός, Παπαζαχαρίας, Αραβίδης, Οικονομόπουλος, Αγτζίδης, Τσεσνάουσκις, Σάκατα.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Διούδης, Βανγκέλι, Μίσελ, Λαζαρίδης, Κουλουχέρης, Ντανίλο, Πορτίγια, Φατί, Νέτο, Καστίγιο, Κασναφέρης.

Βέροια (Καλαϊτζίδης): Κοτταρίδης, Κάλι (Αμαραντίδης), Τζημογιάννης , Τσιάτσιος, Κουστοσπύρος, Σκαθαρούδης, Παγώνης, Καμινιώτης, Κουτρουμάνος, Μπλαζέφςσκι, Σαμαράς.