Facebook Pixel Ο Βύζας "χτύπησε" στο 90`!
Life
| 2012-03-19 18:16:00

Ο Βύζας "χτύπησε" στο 90`!

Με γκολ του Αμπού Ελ Ελά Φαρούκ στο 90ό λεπτό, ο Βύζας Μεγάρων νίκησε την ΑΕΛ 1-0 και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα.

Δύο προσπάθειες του Ηλιόπουλου με κεφαλιά και ένα άστοχο σουτ του Γκρούμπιεσιτς ήταν οι μοναδικές αξιόλογες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος κύλησε στους ίδιους ρυθμούς και όλα έδειχναν ότι δύσκολα κάποια από τις δύο ομάδες θα σημείωνε γκολ στο "χωράφι" των Μεγάρων.

Φτάνοντας στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, όμως, ο Λίτσης έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και σύγχυση στα καρέ της ΑΕΛ, ο Φαρούκ πρόλαβε την έξοδο του Σωτηρίου και με κεφαλιά χάρισε το "τρίποντο" στον Βύζαντα.

Στην αμέσως επόμενη φάση ο Γκρούμπιεσιτς βρέθηκε τετ α τετ με τον Μιχελή, το πλασέ που επιχείρησε όμως, πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι των γηπεδούχων.