Facebook Pixel Κόκκινες αυτοκρατόρισσες!
Άλλα Σπορ
| 2016-04-21 20:48:00

Κόκκινες αυτοκρατόρισσες!

Άπαιχτα… κορίτσια! Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού νίκησε στον τρίτο τελικό του Ρέντη 3-0 σετ τον ΑΟ Θήρας και κατέκτησε το τέταρτο συνεχόμενο πρωτάθλημα Ελλάδας και νταμπλ!

Σερί ήταν και… συνεχίζει!

Η θρυλική γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ολυμπιακού επιβεβαίωσε ΞΑΝΑ την παντοδυναμία της στην Ελλάδα, καθώς, νικώντας 3-0 σετ τον ΑΟ Θήρας στου Ρέντη, πήρε… σκούπα (3-0 στις νίκες) και πανηγύρισε άλλο ένα πρωτάθλημα ΚΑΙ νταμπλ, για τέταρτη συνεχή χρονιά!

Στο «Μελίνα Μερκούρη», οι «ερυθρόλευκες δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό πρόβλημα απέναντι στην ομάδα της Σαντορίνης, που μόνο ικανοποιημένη, ωστόσο, μπορεί να είναι από τη φετινή, εξαιρετική πορεία της, ως τον τελικό του πρωταθλήματος.

Μετά και από αυτήν την κούπα, τα συνεχόμενα τρόπαια για τον Ολυμπιακό -που δεν είχε αντίπαλο ΚΑΙ φέτος, με μόλις μία ήττα όλη τη σεζόν- είναι, πλέον, οκτώ(!), ενώ για να φτάσει στη σημερινή νίκη που του έδωσε τον τίτλο χρειάστηκε μόνο 1 ώρα και 20 λεπτά.

Τα σετ: 25-14, 27-25, 25-9

Πηγή: sport-fm.gr