Facebook Pixel Πρόωρος αποκλεισμός για Ψάρρα
| 2016-08-09 16:01:00

Πρόωρος αποκλεισμός για Ψάρρα

Η πρωταθλήτρια μας στην τοξοβολία, Ευαγγελία Ψάρρα, αποκλείστηκε στη φάση των "64" του ατομικού Γυναικών από τη Γιαπωνέζα Καόρι Καουανάκα

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έχασε 7-3 από την Κουανάκα, με αποτέλεσμα να μην συνεχίσει την πορεία της στο ολυμπιακό τουρνουά της τοξοβολίας.

Στο τέταρτο σετ –κι ενώ οι δύο αντίπαλες ήταν ισόπαλες ως τότε- η Ψαρρά είχε μια κακή βολή (βαθμολογήθηκε με 7), με αποτέλεσμα να το χάσει και να βρεθεί να κυνηγά, την ώρα που έδειχνε ικανή για το «μπρέικ».

Στο πέμπτο και τελευταίο σετ του αγώνα, η συμπατριώτισσά μας είχε την ευκαιρία να στείλει το παιχνίδι στον «ξαφνικό θάνατο» (αν το έπαιρνε και ισοφάριζε σε 5-5), ωστόσο δεν της βγήκαν οι βολές και η Γιαπωνέζα «καθάρισε» με δεκάρια, παίρνοντας παράλληλα και την πρόκριση για τις κορυφαίες «32» του τουρνουά.

Τα σετ: 25-25, 26-29, 27-26, 25-26, 25-29