Facebook Pixel Sportdog.gr | "Αέρας" ο Τσιτσιπάς - Άνετη νίκη και πρόκριση στους “16” του Fever Tree Tennis Championships
Άλλα Σπορ
| 2019-06-20 15:37:00

Επικράτησε με 2-0 σετ του Κάιλ Έντμουντ.

Τένις: Σ' ένα παιχνίδι που διεκόπη χθες και συνεχίστηκε σήμερα ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα και μέσα σε 20 λεπτά νίκησε τον Κάιλ Έντμουντ, με 2-0 (6-3, 7-5) σετ.

Ο Έλληνας τενίστας με απόλυτη συγκέντρωση κατάφερε και πήρε την πρόκριση στους 16 του Fever Tree Tennis Championships, σ έναν αγώνα που διήρκεσε 85 λεπτά αγώνα συνολικά.

Σε λίγη ώρα (17:00) μάλιστα θα πέσει ξανά στη μάχη, με σκοπό το εισιτήριο για τους "8" του τουρνουά. Αντίπαλος του ο Γάλλος Ζερεμί Σαρντί.