Άλλα Σπορ
| 2020-01-22 17:55:00

Πρόκριση... αέρας για τον Παναθηναϊκό

Πέρασε άνετα με 3-0 από τον ΟΦΗ.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου ήταν σοβαρή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πήρε μία άνετη πρόκριση. Αρκεί να αναφέρουμε ότι το παιχνίδ κράτησε κάτι περισσότερο από μία ώρα.

Όπως και στο παιχνίδι του πρωταθλήματος στον πρώτο γύρο, έτσι και στο ματς του κυπέλλου ο Παναθηναϊκός έπαιρνε ηνία στο σετ από το ξεκίνημα. Από τη μέση περίπου κάθε σετ, οι φιλοξενούμενοι έχτιζαν διαφορά 3-4 πόντων την όποια και αύξαναν προς το φινάλε.

Ο Παναθηναϊκός ήταν εντυπωσιακός από την γραμμή του σερβίς όπου βρήκε 13 άσους, ενώ είχε και δεμένη υποδοχή. Πλεον το τριφύλλι στρέφει την προσοχή του στο πρωτάθλημα όπου υποδέχεται τον ΟΦΗ στο κλειστό του Αμαρουσίου για τη 10η αγωνιστική της Volley League, στο ξεκίνημα του δεύτερου γύρου.

Ο Παναθηναϊκός θα μάθει τον αντίπαλό του στα προημιτελικά στην κλήρωση που θα γίνει το μεσημέρι της Πέμπτης.

Τα σετ: 0-3 (17-25, 19-25, 16-25)

Πηγή: sdna.gr