Facebook Pixel Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Επική ανατροπή του Παναθηναϊκού - Πήρε το "θρίλερ" - Από 0-2, το έκανε 3-2! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-04-12 22:51:00

Επική ανατροπή του Παναθηναϊκού - Πήρε το "θρίλερ" με Ολυμπιακό - Από 0-2, το έκανε 3-2! (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι Πράσινοι έκλεισαν με νίκη τις φετινές αναμετρήσεις τους με τον πρωταθλητή Ολυμπιακό, πετυχαίνοντας μεγάλη ανατροπή (3-2) σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι με συναρπαστική εξέλιξη.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της β΄ φάσης του πρωταθλήματος της Volley League, ύστερα από μεγάλο ντέρμπι που διήρκεσε περισσότερο από 2,5 ώρες, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-2 σετ τον Ολυμπιακό στον Άγιο Θωμά, με απίθανη ανατροπή, καθώς είχε βρεθεί πίσω με 0-2 στα σετ.

Ο αγώνας δεν είχε βαθμολογική σημασία για τους φιλοξενούμενους, που έχουν ήδη κατακτήσει το πρωτάθλημα και βρήκαν την ευκαιρία για δοκιμές ενόψει της συμμετοχής τους στο φάιναλ-4 του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς, το Σάββατο 17 Απριλίου.

Αντίθετα οο «πράσινοι» στοχεύουν στην τρίτη θέση και ισοβαθμούν σε αυτή με τον ΠΑΟΚ, που είχε νικήσει νωρίτερα τον Φοίνικα Σύρου με «καθαρό» σκορ (3-1).

Τα σετ: 23-25, 23-25, 36-34, 25-23, 15-7.