Facebook Pixel Sportdog.gr | "Λύγισαν" τα αδέρφια Τσιτσιπά - Ήττα και αποκλεισμός από την οκτάδα στο Μόντε Κάρλο
Άλλα Σπορ
| 2021-04-14 17:25:00

Στέφανος και Πέτρος Τσιτσιπάς δεν κατάφεραν να πάρουν το εισιτήριο για την φάση των «8» του διπλού στο Monte Carlo Masters, αφού γνώρισαν την ήττα με 2-0 σετ από τους Κριστιάν Γκαρίν και Γκίδο Πέγια.

Τα αδέρφια Τσιτσιπά, Στέφανος και Πέτρος, έμειναν εκτός συνέχειας από το διπλό του Monte Carlo Masters, μετά την ήττα τους με 2-0 σετ (6-4, 6-4) από τους Κριστιάν Γκαρίν και Γκίδο Πέγια.

Οι νικητές προκρίθηκαν στα προημιτελικά και περιμένουν τώρα στην οκτάδα είτε τους Χατσάνοφ/Ρούμπλεφ, είτε τους Γκρανογέρς/Σεμπάγιος. Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες και η διαφορά του ελληνικού διδύμου από τους νικητές ήταν ένα μπρέικ σε κάθε σετ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι Στεφ και Γκαρίν (Νο.24) θα βρεθούν αντίπαλοι και αύριο (15/4), καθώς θα μονομαχήσουν για μια θέση στα προημιτελικά του μονού της διοργάνωσης.