Facebook Pixel Άννα Ντουντουνάκη: Χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης η Ντουντουνάκη (ΦΩΤΟ)
| 2021-05-18 19:38:00

Χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κολύμβησης η Ντουντουνάκη (ΦΩΤΟ/ΒΙΝΤΕΟ)

Η Ελληνίδα κολυμβήτρια ήταν φανταστική στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης και με χρόνο 57.37 πήρε την πρώτη θέση και το χρυσό στα 100μ. πεταλούδα

Άννα Ντουντουνάκη: Τεράστια επιτυχία για την ελληνική κολύμβηση με την Ελληνίδα πρωταθλήτρια να κατακτά το χρυσό μετάλλιο στα 100μ. πεταλούδα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Η αθλητρια από την Κρήτη ήταν κοντά στις προπορευόμενες στα πρώτα 50μ και στη συνέχεια με τρομερή αντεπίθεση τις προσπέρασε όλες και με χρόνο 57.37 κατέκτησε την πρώτη θέση συντρίβοντας και το πανελλήνιο ρεκόρ. Έτσι, η Άννα Ντουντουνάκη μετά το χάλκινο στο ευρωπαϊκό της Γλασκόβης αυτή την φορά κατάφερε να ανέβει στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου.