20/05/21 - 19:33

Νέα τεράστια επιτυχία - Χάλκινο μετάλλιο ο Χρήστου στα ευρωπαϊκό της Βουδαπέστης! (ΒΙΝΤΕΟ)

284views

Ο Έλληνας κολυμβητής τερμάτισε στην τρίτη θέση στα 100μ. ύπτιο και κατέκτησε το χάλκινο, που είναι το τρίτο του στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Βουδαπέστης.

Εξαιρετική κούρσα πραγματοποίησε ο Απόστολος Χρήστου, τερματίζοντας στην τρίτη θέση και κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ. ύπτιο.

Ο Έλληνας πρωταθλητής του Ολυμπιακού με 52.97 τερμάτισε 3ος στον τελικό των 100μ ύπτιο στη Βουδαπέστη και έγραψε ιστορία.

O Απόστολος Χρήστου γύρισε 1ος με 25.16 στα 50μ αλλά στη συνέχεια δεν μπόρεσε να κρατήσει την θέση του και έμεινε 3ος.

Ο Έλληνας κολυμβητής έφτασε τα 3 μετάλλια στη διοργάνωση και όλα είναι χάλκινα.