Facebook Pixel Στέφανος Τσιτσιπάς: Με το δεξί στην πρεμιέρα του Roland Garros - Στον β’ γύρο με άνετο 3-0 (ΒΙΝΤΕΟ)
Άλλα Σπορ
| 2021-05-31 00:09:00

Με το δεξί στην πρεμιέρα του Roland Garros ο Τσιτσιπάς - Στον β’ γύρο με άνετο 3-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

Χωρίς να πιάσει ιδιαίτερα καλή απόδοση ο Στέφανος Τσιτσιπάς επικράτησε με 7-6 (6), 6-3, 6-1 του Ζερεμί Σαρντί και προκρίθηκε στον 2ο γύρο του Roland Garros.

Στέφανος Τσιτσιπάς: Ο Έλληνας τενίστας που είναι στο Νο5 του κόσμου επικράτησε στην βραδινή πρεμιέρα του στο τουρνουά του Παρισιού με 7-6 (6), 6-3, 6-1 του Γάλλου Ζερεμί Σαρντί και θα παίξει την ερχόμενη Τετάρτη με τον νικητή του αγώνα Κόρντα-Μαρτίνεζ (31/5).

Αυτή ήταν η 10η νίκη σε 14 παιχνίδια στο Παρίσι για τον Στέφανο Τσιτσιπά, ο οποίος συμπλήρωσε 40 αγώνες σε Grand Slam.

Με τον Ντόμινικ Τιμ να έχει ήδη αποχαιρετήσει τη διοργάνωση και όλα τα μεγάλα ονόματα στο πάνω μέρος του ταμπλό, ο "Τσίτσι" θεωρείται πλέον φαβορί για την πρόκριση στον τελικό, αλλά φυσικά θα πρέπει να το δείξει και πάνω στο χώμα!