Facebook Pixel Ολυμπιακοί Αγώνες - Μαρία Σάκκαρη: Αρχίζουν τα δύσκολα για Σάκκαρη - Αυτή είναι η αντίπαλός της στους "16" - Μπορείς Μαρία! (ΒΙΝΤΕΟ)
Άλλα Σπορ
| 2021-07-26 12:56:00

Αρχίζουν τα δύσκολα για Σάκκαρη - Αυτή είναι η αντίπαλός της στους "16" - Μπορείς Μαρία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Την αντίπαλό της στον τρίτο γύρο του Ολυμπιακού τουρνουά στο Τόκιο έμαθε πριν λίγη ώρα η Μαρία Σάκκαρη, η οποία επικράτησε σήμερα με 2-0 σετ της Νίνα Στογιάνοβιτς.

Ολυμπιακοί Αγώνες - Μαρία Σάκκαρη: Η Ελίνα Σβιτόλινα θα είναι η αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στον τρίτο γύρο του μονού γυναικών στο Ολυμπιακό τουρνουά τένις του Τόκιο.

Η Ουκρανή τενίστρια, η οποία είναι Νο 4 στο κυρίως ταμπλό, αντιμετώπισε σήμερα (26/7) την Αϊλα Τομλιάνοβιτς από την Αυστραλία, στο πλαίσιο του β΄ γύρου, και έχασε το πρώτο σετ με 6-4.

Στη συνέχεια, όμως, η 26χρονη ανέβασε την απόδοσή της, πήρε τα επόμενα δύο σετ με 6-3, 6-4 και πανηγύρισε τη νίκη, μετά από «μάχη» που κράτησε 2 ώρες και 21 λεπτά.