Facebook Pixel Ολυμπιακοί Αγώνες: Τεράστια έκπληξη στο Τόκιο: Ο Καρένιο Μπούστα πήρε το χάλκινο μετάλλιο από Τζόκοβιτς! (ΒΙΝΤΕΟ)
Άλλα Σπορ
| 2021-07-31 12:33:00

Νέα έκπληξη στο Τόκιο: Ο Καρένιο Μπούστα πήρε το χάλκινο μετάλλιο από Τζόκοβιτς! (ΒΙΝΤΕΟ)

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ο Νόβακ Τζόκοβιτς έπεσε "θύμα" έκπληξης, καθώς έχασε στον μικρό τελικό του μονού ανδρών με 2-1 από τον Καρένιο Μπούστα.

Ολυμπιακοί Αγώνες: Ο Νόβακ Τζόκοβιτς έχασε και το χάλκινο μετάλλιο, καθώς ηττήθηκε στο μικρό τελικό του μονού ανδρών στο Ολυμπιακό τουρνουά τένις στο Τόκιο από τον Πάμπλο Καρένιο Μπούστα με 2-1 σετ.

Ο Σέρβος σταρ, Νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης και του ταμπλό, ηττήθηκε στο πρώτο σετ με 6-4, ενώ στο δεύτερο επικράτησε δύσκολα με 7-6 στα τάι μπρέικ.

Στο καταληκτικό σετ ο 30χρονος Ισπανός, Νο 11 στον κόσμο, επικράτησε με 6-3 και ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου, μετά από αγώνα που κράτησε πάνω από δυόμισι ώρες.