Facebook Pixel Ολυμπιακοί Αγώνες: Ασύλληπτη Ρόχας με μυθικό άλμα στο Τριπλούν - Έκανε... θρύψαλα το παγκόσμιο ρεκόρ! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2021-08-01 16:39:00

Η αθλήτρια από τη Βενεζουέλα έσπασε όλα τα κοντέρ, με άλμα στα 15,67 μέτρα, τη στιγμή που το προηγούμενο παγκόσμιο ρεκόρ ήταν στα 15,50!

Ολυμπιακοί Αγώνες: Η Γιουλιμάρ Ρόχας από τη Βενεζουέλα στέφθηκε χρυσή ολυμπιονίκης στο Τριπλούν Γυναικών, πραγματοποιώντας παγκόσμιο ρεκόρ με απίστευτο άλμα στα 15,67 μέτρα!

Το ασημένιο μετάλλιο του τελικού κατέκτησε η Πατρίτσια Ραμόνα με 15.01, που αποτελεί ρεκόρ Πορτογαλίας, ενώ την τρίτη θέση με ρεκόρ Ισπανίας πήρε η Ισπανίδα Άνα Πελετέιρο με 14.87μ.