06/08/21 - 00:15

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της 15ης ημέρας

Sportdog Team
Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της 15ης ημέρας
525views

Τί θα δούμε σήμερα;

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 15ης ΗΜΕΡΑΣ (06/08) ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥ ΤΟΚΙΟ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 06/08

 

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre (13:30-14:35)

-Ομαδικό - Τεχνικό πρόγραμμα

 

ΣΤΙΒΟΣ
Sapporo Odori Park (5/8, 23:30 - 6/8, 04:00)
-50 χιλιόμετρα βάδην ανδρών (τελικός)

Sapporo Odori Park (10:30 - 12:15)
-20 χιλιόμετρα βάδην γυναικών (τελικός)

Olympic Stadium (13:50-16:55)
-20 χιλιόμετρα βάδην ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-Επί κοντώ γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-Έπταθλο (απονομή μεταλλίων)
-Δέκαθλο (απονομή μεταλλίων)
-4Χ400μ. ανδρών (1ος γύρος)
-Ακοντισμός γυναικών (τελικός)
-5000μ. ανδρών (τελικός)
-400μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-400μ. γυναικών (τελικός)
-1500μ. γυναικών (τελικός)
-5000μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-400μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-4Χ100μ. γυναικών (τελικός)
-1500μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-4Χ100μ. ανδρών (τελικός)


ΜΠΑΣΚΕΤ
Saitama Super Arena (07:40-09:40)
-Ημιτελικός γυναικών: ΗΠΑ-Σερβία

Saitama Super Arena (14:00-16:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Ιαπωνία-Γαλλία


ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ
Shiokaze Park (04:00-06:50)
-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου γυναικών: Γκράντινα/Κραβτσένοκα (Λετονία)-Βερζ Ντεπρέ/Χάιντριχ (Ελβετία)
-Αγώνας χρυσού μεταλλίου γυναικών: Ντελ Σολάρ/Κλάντσι (Αυστραλία)-Έιπριλ/Άλιξ (ΗΠΑ)
-Απονομή μεταλλίων γυναικών


ΠΥΓΜΑΧΙΑ
-Kokugikan Arena (08:00-09:40)
-75κ. γυναικών (ημιτελικοί)
-63κ. ανδρών (ημιτελικοί)
-91κ. ανδρών (τελικός)
-91κ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)


ΚΑΝΟΕ ΣΠΡΙΝΤ
-Sea Forest Waterway (03:30-05:40)
-C2 γυναικών 500μ. (προκριματικά)
-C1 ανδρών 1000μ. (προκριματικά)
-K4 γυναικών 500μ. (προκριματικά)
-K4 ανδρών 500μ. (προκριματικά)
-C2 γυναικών 500μ. (προημιτελικοί)
-C1 ανδρών 1000μ. (προημιτελικοί)


ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ
-Izu Velodrome (09:30-13:15)
-Σπριντ γυναικών (προκριματικά)
-Σπριντ ανδρών (ημιτελικοί)
-Σπριντ γυναικών (φάση «64»)
-Σπριντ γυναικών (φάση «64» - ρεπεσάζ)
-Μάντισον γυναικών (τελικός)
-Σπριντ ανδρών (τελικοί)
-Σπριντ γυναικών (φάση «32»)
-Μάντισον γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-Σπριντ γυναικών (φάση «32» - ρεπεσάζ)
-Σπριντ ανδρών (απονομή μεταλλίων)


ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
-Tokyo Aquatics Centre (09:00-11:30)
-10μ. ανδρών (προκριματικός)


ΙΠΠΑΣΙΑ
-Equestrian Park (13:00-16:05)
-Ομαδικό υπερπήδησης εμποδίων (προκριματικά)


ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Olympic Stadium (05:00-08:00)
-Αγώνας χρυσού μεταλλίου γυναικών: Σουηδία-Καναδάς
-Απονομή μεταλλίων γυναικών

Saitama Stadium (14:00-17:00)
-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου ανδρών: Μεξικό-Ιαπωνία


ΓΚΟΛΦ
Kasumigaseki Country Club (01:30-10:00)
-Ατομικό γυναικών (Stroke Play - Γύρος 3)


ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Yoyogi National Stadium (11:00-13:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Γαλλία-Σουηδία

Yoyogi National Stadium (15:00-17:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Νορβηγία-Ρωσία (ROC)


ΧΟΚΕΪ
Oi Hockey Stadium - North Pitch (04:30-06:15)
-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου γυναικών: Μ. Βρετανία-Ινδία

Oi Hockey Stadium - North Pitch (13:00-15:10)
-Αγώνας χρυσού μεταλλίου γυναικών: Ολλανδία-Αργεντινή
-Απονομή μεταλλίων γυναικών


ΚΑΡΑΤΕ
-Nippon Budokan (04:00-08:45)
-Kata ανδρών (γύρος αποκλεισμού)
-Kata ανδρών (γύρος κατάταξης)
-61κ. Kumite γυναικών (γύρος αποκλεισμού)

Nippon Budokan (11:00-15:40)
-75κ. Kumite ανδρών (γύρος αποκλεισμού)
-Kata ανδρών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)
-Kata ανδρών (τελικός)
-61κ. Kumite γυναικών (ημιτελικοί)
-75κ. Kumite ανδρών (ημιτελικοί)
-61κ. Kumite γυναικών (τελικός)
-75κ. Kumite ανδρών (τελικός)
-Kata ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-61κ. Kumite γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-75κ. Kumite ανδρών (απονομή μεταλλίων)


ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ
Tokyo Stadium (08:30-14:15)
-Κολύμβηση γυναικών
-Ξιφασκία γυναικών (γύρος μπόνους)
-Ιππασία γυναικών
-Laser Run γυναικών
-Απονομή μεταλλίων γυναικών


ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
Ariake Gymnastics Centre (04:20-07:15)
-Σύνθετο ατομικό (προκριματικά)

Ariake Gymnastics Centre (08:50-11:45)
-Σύνθετο ατομικό (προκριματικά)


ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ
Aomi Urban Sports Park (11:30-16:20)
-Combined γυναικών (τελικός - Speed)
-Combined γυναικών (τελικός - Bouldering)
-Combined γυναικών (τελικός - Lead)
-Combined γυναικών (απονομή μεταλλίων)


ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
Tokyo Metropolitan Gymnasium (05:00-08:00)
-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου ομαδικού ανδρών: Ν. Κορέα-Ιαπωνία

Tokyo Metropolitan Gymnasium (13:30-16:40)
-Αγώνας χρυσού μεταλλίου ομαδικού ανδρών: Κίνα-Γερμανία
-Απονομή μεταλλίων ομαδικού ανδρών


ΒΟΛΕΪ
Ariake Arena (07:00-09:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Σερβία-ΗΠΑ

Ariake Arena (15:00-17:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Βραζιλία-Ν. Κορέα

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Tatsumi Water Polo Centre (08:00-10:50)
-Αγώνας κατάταξης ανδρών (θέσεις 5-8): Μαυροβούνιο-Κροατία
-Ημιτελικός ανδρών: ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία

Tatsumi Water Polo Centre (12:20-15:10)
-Αγώνας κατάταξης ανδρών (θέσεις 5-8): Ιταλία-ΗΠΑ
-Ημιτελικός ανδρών: Σερβία-Ισπανία


ΠΑΛΗ
Makuhari Messe Hall A (05:00-07:30)
-74κ. ελευθέρας ανδρών (ρεπεσάζ)
-53κ. ελευθέρας γυναικών (ρεπεσάζ)
-125κ. ελευθέρας ανδρών (ρεπεσάζ)
-65κ. ελευθέρας ανδρών (φάση «16»)
-50κ. ελευθέρας γυναικών (φάση «16»)
-97κ. ελευθέρας ανδρών (φάση «16»)
-65κ. ελευθέρας ανδρών (προημιτελικοί)
-50κ. ελευθέρας γυναικών (προημιτελικοί)
-97κ. ελευθέρας ανδρών (προημιτελικοί)

Makuhari Messe Hall A (12:15-16:00)
-65κ. ελευθέρας ανδρών (ημιτελικοί)
-97κ. ελευθέρας ανδρών (ημιτελικοί)
-50κ. ελευθέρας γυναικών (ημιτελικοί)
-74κ. ελευθέρας ανδρών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)
-74κ. ελευθέρας ανδρών (τελικός)
-125κ. ελευθέρας ανδρών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)
-125κ. ελευθέρας ανδρών (τελικός)
-74κ. ελευθέρας ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-53κ. ελευθέρας γυναικών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)
-53κ. ελευθέρας γυναικών (τελικός)
-125κ. ελευθέρας ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-53κ. ελευθέρας γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Ακολουθήστε το sportdog.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις

Δείτε όλες τις αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο sportdog.gr

ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΟ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ