Facebook Pixel Sportdog.gr | Άλωσε το Τελ Αβίβ το Τριφύλλι - Νίκη - μισή πρόκριση για τον ΠΑΟ στο Ισραήλ
Άλλα Σπορ
| 2021-11-30 23:26:00

Άλωσε το Τελ Αβίβ το Τριφύλλι - Νίκη - μισή πρόκριση για τον ΠΑΟ στο Ισραήλ

Οι Πράσινοι μπορεί να έκαναν τα εύκολα δύσκολα αλλά νίκησαν με 2-3 στο Ισραήλ και έχουν σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης.

Παναθηναϊκός: Δέκα χρόνια ήταν πολλά για τον Παναθηναϊκό και η επιστροφή του συνοδεύτηκε από μια πολύ σημαντική νίκη στο Τελ Αβίβ επί της Μακάμπι με 3-2 (13-25, 25-19, 18-25, 25-18, 11-15), που του δίνει την ευκαιρία πρόκρισης στην φάση των «16» του Τσάλεντζ Καπ, έχοντας MVP τον Χαράλαμπο Ανδρεόπουλο.

Στον επαναληπτικό που θα γίνει στο γήπεδο του «Αγίου Θωμά» το Τριφύλλι θέλει νίκη με οποιοδήποτε σκορ για να σφραγίσει την πρόκριση, ενώ αν ηττηθεί με 3-2 σετ, τότε θα διεκδικήσει την πρόκριση στο «χρυσό» σετ, με τους Ισραηλινούς να προκρίνονται μόνο με νίκη  3-0 ή 3-1 σετ.