Facebook Pixel Φόρεσε το καλό... Αρμάνι!
| 2012-11-23 00:59:00

Φόρεσε το καλό... Αρμάνι!

Η Αρμάνι Μιλάνο νίκησε πιο δύσκολα απ'ό,τι δείχνει το 75-60 τη Τσεντεβίτα και έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης στο Τοp-16 της Ευρωλίγκα.

Ντέρμπι ήταν το ματς στις δύο πρώτες περιόδους, αφού η ομάδα του Σκαριόλο δεν μπορούσε να πάρει σαφές προβάδισμα απέναντι στη Τσεντεβίτα. Τα δεδομένα άλλαξαν στο τρίτο δεκάλεπτο όταν οι γηπεδούχοι διέλυσαν την άμυνα των Κροατών και με πρωταγωνιστή τον Αντώνη Φώτση, αλλά και επιμέρους 25-9 άνοιξαν τη διαφορά και αγκάλιασαν τη νίκη.

Στη τέταρτη περίοδο η Τσεντεβίτα δεν μπόρεσε να αντιδράσει και η Μιλάνο έκανε συντήρηση δυνάμεων φτάνοντας στο 75-60. Πρώτος σκόρερ για τους Ιταλούς ήταν ο Αντώνης Φώτσης με 15 πόντους (3 τρίποντα, 7 ριμπάουντ).

Τα δεκάλεπτα: 20-18, 36-37, 61-46, 75-60

Πηγή: contra.gr