Facebook Pixel "Ευκολάκι" για ΤΣΣΚΑ
| 2012-12-06 21:24:00

"Ευκολάκι" για ΤΣΣΚΑ

Στο 8-1 ανέβασε την επίδοσή της η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, καθώς επικράτησε στην έδρα της με 87-72 της Μπεσίκτας.

Η Μπεσίκτας ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και δεν επέτρεψε στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας να επιβάλει το παιχνίδι της. Οι πρωταθλητές Τουρκίας δυσκόλεψαν αρκετά τους Ρώσους, με αποτέλεσμα στο πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκονται μπροστά με 28-24. Στη συνέχεια διατήρησαν το προβάδισμα τους παρά το ξέσπασμα της ΤΣΣΚΑ και έκλεισαν το ημίχρονο με 51-46 απέναντι στην ομάδα του Ετόρε Μεσίνα.

Στην τρίτη περίοδο, οι Ρώσοι θα ανεβάσουν την απόδοση τους και θα καταφέρουν να αποσπαστούν με έξι πόντους στο τέλος του δεκαλέπτου των Τούρκων με 67-61. Στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα, η ΤΣΣΚΑ διατήρησε το προβάδισμα της και κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα με 87-72.

Τα δεκάλεπτα: 24-28, 46-51, 67-61, 87-72.

Πηγή: sport24.gr