Facebook Pixel ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αυτό που έγινε στο ματς του Ολυμπιακού!!
| 2016-03-21 21:00:00

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αυτό που έγινε στο ματς του Ολυμπιακού!!

Δεν το έχουμε ξαναδεί σε αγώνα της Α1 κι όμως έγινε στο παιχνίδι των Πειραιωτών με την Κηφισιά για το πρωτάθλημα…

Ο Ολυμπιακός, όπως αναμενόταν, είχε ένα χαλαρό απόγευμα κόντρα στην Κηφισιά, την οποία και νίκησε εύκολα (97-59), λίγες ημέρες πριν τον «τελικό» της Ευρωλίγκα την Παρασκευή με την Ρεάλ Μαδρίτης και πάλι στο ΣΕΦ.

Αυτό που δεν περιμέναμε, ήταν ότι η Κηφισιά θα έκλεινε μία ολόκληρη περίοδο χωρίς πόντο.

Συγκεκριμένα, το ημίχρονο τελείωσε στο 50-38 υπέρ του Ολυμπιακού και το τρίτο δεκάλεπτο στο 71-38!!!

Φυσικά αξίζει να σημειωθεί πως πρώτη φορά μία ομάδα στην Α1 κατάφερε να κρατήσει στο... μηδέν τους αντιπάλους της για όλη την διάρκεια ενός δεκαλέπτου.