Facebook Pixel Μπαρτσελόνα: Έκανε πλάκα στην Νταρουσάφακα η Μπαρτσελόνα!
| 2019-01-04 23:55:00

Έκανε πλάκα στην Νταρουσάφακα η Μπαρτσελόνα!

Την κέρδισε με 97-65.

Μπαρτσελόνα: “Σαρωτική” ήταν η Μπαρτσελόνα κόντρα στην Νταρουσάφακα  για την 16η αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα κόντρα στους Τούρκους και πήραν τη νίκη με 97-65.

Η Μπαρτσελόνα ήταν εξαιρετική στο πρώτο δεκάλεπτο ειδικά στην επίθεση, όπου σημείωσε 29 πόντους. Οι “μπλαουγκράνα” δέχτηκαν μόλις 16 και κατάφεραν να πάρουν από νωρίς διψήφιο προβάδισμα (29-16). Οι “μπλαουγκράνα” συνέχισαν να είναι εντυπωσιακοί και προηγήθηκαν με double score (54-27).

Η εικόνα παρέμεινε ίδια και στο δεύτερο ημίχρονο με την Μπαρτσελόνα να έχει τον πλήρη έλεγχο στο ματς. Οι “μπλαουγκράνα” συνέχισαν να είναι καταιγιστικοί και πήραν εύκολα τη νίκη με 97-65.

Τα δεκάλεπτα: 29-16, 54-27, 73-45, 97-65

Μπαρτσελόνα (Πέσιτς): Σεραφέν 12, Πάνγκος 6 (2), Ρίμπας 2, Σίνγκλετον 10 (2), Χάνγκα 6, Μπλάζιτς 10 (1), Σμιτς 5 (1), Ερτέλ 18 (1), Οριόλα 2, Κούριτς 8 (2), Κλαβέρ 9, Τόμιτς 9

Νταρουσάφακα (Ερνάκ): ΜακΚάλουμ, Οζμιζράκ 7 (1), Μπεϊγκάλ 7, Ντεμίρ, Κιντ 9 (1), Οζντεμίρογλου 3, Σαβάς 2, Ντούγκλας 23 (3), Πέινερς, Ντίμπλερ 6 (2), Έβανς 4, Έρικ 4

Πηγή: ebasket.gr