Facebook Pixel Sportdog.gr | 'Έκανε... πάρτι με τον ΠΑΟΚ ο Κολοσσός Ρόδου!
| 2019-10-26 18:04:00

'Έκανε... πάρτι με τον ΠΑΟΚ ο Κολοσσός Ρόδου!

Άνετη νίκη για τους Νησιώτες με 87-66.

Ο Κολοσσός Ρόδου δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στον ΠΑΟΚ και πήρε εύκολα τη νίκη με 87-66. Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης και χωρίς να δυσκολευτεί κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο από τα μέσα του δεύτερου δεκαλέπτου και μετά και δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε.

Ο Κολοσσός Ρόδου ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς και προηγήθηκε με 8-0. Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη συνέχισε να έχει τον έλεγχο στο ματς και εκτόξευσε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα (15-5). Ο ΠΑΟΚ έδειξε σημάδια αντίδρασης προς το τέλος του δεκάλεπτου, αλλά οι γηπεδούχοι κράτησαν σταθερά το προβάδισμα τους (21-15).

Οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά μέχρι τα μέσα του δεύτερου δεκαλέπτου (34-30), αλλά στη συνέχεια πήρε το όπλο του ο Μπρίσγουιτς. Ο Αμερικανός με συνεχόμενα καλάθια έστειλε τη διαφορά στους 10 πόντους ύστερα από ώρα (40-30). Ο Κολοσσός Ρόδου είχε τον πλήρη έλεγχο στο ματς και στο τέλος του ημιχρόνου προηγήθηκε με 15 πόντους (53-38).

Ο Μπρέιζελτον συνέχισε να βομβαρδίζει έξω από τη γραμμή του τριπόντου και εκτόξευσε τη διαφορά στους 20 πόντους (58-38). Ο Κολοσσός Ρόδου είχε επιβάλει πλήρως τον ρυθμό του στο ματς και συντήρησε εύκολα το προβάδισμα, που είχε πάρει (67-46). Οπως ήταν φυσικό στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι και ο Κολοσσός Ρόδου πήρε τη νίκη με 87-66

Τα δεκάλεπτα: 21-15, 53-38, 71-50,87-66

Πηγή: ebasket.gr