Facebook Pixel Ολυμπιακός - Α2: "Ζόρια" για Ολυμπιακό - Νίκησε στην παράταση την Ελευθερούπολη στην Α2
| 2019-11-16 19:57:00

"Ζόρια" για Ολυμπιακό - Νίκησε στην παράταση την Ελευθερούπολη στην Α2

Σούπερ Μελισσαράτος με 24 πόντους.

Ο Ολυμπιακός Β' νίκησε δύσκολα στη παράταση (75-75) την Ελευθερούπολη με 89-85.

Οι "ερυθρόλευκοι" προηγήθηκαν με +11 (57-46) στο 30', αλλά στη τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, στέλνοντας το ματς στη παράταση. Εκεί οι Πειραιώτες στάθηκαν περισσότερο ψύχραιμοι, φτάνοντας στο θετικό αποτέλεσμα.

Η αναπτυξιακή ομάδα του Ολυμπιακού, είχε για μεγάλο πρωταγωνιστή στην αναμέτρηση τον Χαράλαμπο Μελισσαράτο, ο οποίος μέτρησε νταμπλ-νταμπλ με 24 πόντους (με 9/12 δίποντα) και 12 ριμπάουντ. Άξιος συμπαραστάτης του ο Βαγγέλης Τζόλος με 17 πόντους και 7 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 40-30, 57-46, 75-75, 89-85

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τσαλδάρης): Νικολαΐδης, Πετρόπουλος 8 (2/10 σουτ), Νοέας 13 (3), Κολοβέρος 2, Καμπούρης, Τζόλος 17 (2/4 βολές, 6/9 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Αρσενόπουλος 7 (1), Χρηστίδης, Ποκουσέβσκι 11 (3/4 βολές, 1/2 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, 3 μπλοκ), Μελισσαράτος 24 (6/8 βολές, 9/12 δίποντα, 12 ριμπάουντ), Νίκου 7 (1)

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Λογοθέτης): Μαραβέγιας, Μανόιλοβιτς 15 (5/13 σουτ, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Γοργόνης 7 (3/10 σουτ), Τσούτσος 5 (1), Γκέλιος 10 (2), Μοτσενίγος 2, Καραγιώργος, Σταμπουλής 26 (5/6 βολές, 6/10 δίποντα, 3/3 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Καμπουρίδης 2, Μπένας 10 (7 ριμπάουντ), Δεληγεώργης 8 (5 ριμπάουντ, 6 ασίστ)