Facebook Pixel Σπουδαίο "διπλό" για ΤΣΣΚΑ στο Μόναχο με "όργια" Τζέιμς και Μιλουτίνοφ!
| 2020-11-19 23:48:00

Σπουδαίο "διπλό" για ΤΣΣΚΑ στο Μόναχο με "όργια" Τζέιμς και Μιλουτίνοφ!

Σπουδαίο διπλό στη Γερμανία πανηγύρισε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου με 89-81. Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ πραγματοποίησε την κορυφαία εμφάνιση του με τους Ρώσους και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη.

Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά άστοχες στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης και το σκορ ήταν πολύ χαμηλό (6-7). Στη συνέχεια, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ανέβασε την απόδοση της και κατάφερε με ένα μικρό σερί να ξεφύγει στο σκορ (8-14). Η Μπάγερν Μονάχου δεν άφησε τους φιλοξενούμενους να διευρύνουν το προβάδισμα τους και στο φινάλε του δεκαλέπτου ξανά μπήκαν στο παιχνίδι (17-18).

Η Μπάγερν έφερε τούμπα το ματς και πήρε αέρα τεσσάρων πόντων (23-19), αλλά η ρωσική ομάδα άμεσα έφερε το ματς στα ίσια (23-23). Το παιχνίδι παρέμεινε ντέρμπι μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου. Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ 39-36 υπέρ των Γερμανών.

Το ντέρμπι μεταξύ των δύο ομάδων συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας βελτίωσε την εικόνα της επιθετικά και με 28 πόντους κατάφερε να κάνει την ανατροπή και πέρασε μπροστά στο σκορ (60-64). Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη κρατούσε το προβάδισμα στο σκορ και κατάφερε μάλιστα και να το διευρύνει με τρίποντο του Κλάιμπερν (64-71). Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον πλήρη έλεγχο στο ματς, διατήρησαν τα ηνία στο σκορ και πήραν τελικά τη νίκη με 89-81.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 39-36, 60-64, 81-89

Μπάγερν Μονάχου (Τρινκιέρι): Ουέιμπερ 7, Μπόλντγουιν 19 (6ασ.), Μπρέι, Ρέινολντς 18 (8ριμπ.), Τόμας 2, Λούσιτς 9 (1), Φλακαντόρι 2, Αμάιζε 4, Ζίπσερ 7 (1), Τζόνσον 6, Σίσκο 5 (1), Ραντόσεβιτς 2

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ιτούδης): Μπολομπόι 1, Τζέιμς 25 (2), Χίλιαρντ 14 (2), Χάκετ 3, Αντόνοφ 2, Κλάιμπερ 13 (1), Σενγκέλια 6, Λοπατίν, Ουμρίκιν, Μιλουτίνοφ 18 (12ριμπ.), Κουρμπάνοφ 7 (1).

Πηγή: ebasket.gr