Facebook Pixel NBA: Μέγας είσαι Γιάννη! - Τρομερός Αντετοκούνμπο με 36άρα και επική ανατροπή οι Μπακς (ΒΙΝΤΕΟ)
NBA
| 2021-12-26 00:17:00

Οι Μιλγουόκι Μπακς πήραν τη νίκη με 117-113 κόντρα στους Μπόστον Σέλτικς στο χριστουγεννιάτικο ντέρμπι του NBA, έχοντας σε πολύ μεγάλη βραδιά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

NBA: Με ηγέτη τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, που σταμάτησε στους 36 πόντους, οι Μιλγουόκι Μπακς πήραν δύσκολη νίκη με 117-113 επί των Μπόστον Σέλτικς, που αγωνίστηκαν με πολλούς απόντες.

Οι Σέλτικς ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ενώ έφτασαν να προηγηθούν μέχρι και με 18 πόντους διαφορά.

Ο Αντετοκούνμπο ανέλαβε δράση στο δεύτερο ημίχρονο και ηγήθηκε της αντεπίθεσης των Μπακς, ενώ ο Μάθιους πέτυχε ένα καθοριστικό τρίποντο λίγο πριν το φινάλε, που έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας του.

Ήταν μια ακόμα σπουδαία εμφάνιση για τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 36 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 τάπες σε 29:48 λεπτά συμμετοχής.