Facebook Pixel Sportdog.gr | Ηγέτης ο Αντετοκούνμπο, εμφάνιση... πρωταθλητών οι Μπακς στο Σικάκο (ΒΙΝΤΕΟ)
NBA
| 2022-03-05 08:21:00

Ηγέτης ο Αντετοκούνμπο, εμφάνιση... πρωταθλητών οι Μπακς στο Σικάκο (ΒΙΝΤΕΟ)

Με έναν ασταμάτητο Γιάννη Αντετοκούνμπο στην 4η περίοδο, οι Μπακς με αέρα πρωταθλητή κατάφεραν να επικρατήσουν των Μπακς με 118-112 στο Σικάγο.

Οι Μιλγουόκι Μπας νίκησαν 118-112 τους Σικάγο Μπουλς εκτός έδρας, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει double double.

Ο Έλληνας παίκτης τελείωσε τον αγώνα με 34 πόντους και 16 ριμπάουντ, σε 38,48 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε πέντε ασίστ, δυο κλεψίματα και ένα κόψιμο. Ο Τζρου Χόλιντεϊ είχε 26 πόντους, ενώ ο Κρις Μίντλετον σταμάτησε στους 22 πόντους. Δεν αγωνίστηκε με τα “ελάφια” ο Θανάσης Αντετοκούνμπο. Από την άλλη πλευρά, ο Ζακ Λα Βιν σημείωσε 30 πόντους και ο Ντε Μαρ Ντε Ρόζαν σημείωσε 29 πόντους. Επίσης, ο Νίκολα Βούτσεβιτς σταμάτησε στους 19 πόντους και ήταν ο τρίτος και τελευταίος παίκτης των γηπεδούχων με διψήφιο αριθμό πόντων. Αυτή ήταν η 39η φετινή νίκη των “ελαφιών” σε 64 ματς, ενώ οι “ταύροι” γνώρισαν τη 25η φετινή τους ήττα, επίσης σε 64 ματς.

Οι πόντοι:

Μπουλς: Ντε Ρόζαν 29, Βούτσεβιτς 19, Τόμπσον 4, Λα Βιν 30, Ντοσούνμου 8, Ουάιτ 3, Γκριν 9, Τζόουνς 5, Μπράουν 5

Μπακς: Μίντλετον 22, Γ. Αντετοκούνμπο 34, Πορτίς 12, Άλεν 7, Χόλιντεϊ 26, Κάρτερ 8, Μάθιους 7, Νουόρα 2