Facebook Pixel Το σήκωσαν οι Παίδες της ΑΕΚ!
| 2012-06-26 17:08:00

Το σήκωσαν οι Παίδες της ΑΕΚ!

Τεράστια επιτυχία για τους Παίδες του Μανόλη Παπαδόπουλου, οι οποίοι κατέκτησαν την πρώτη θέση στην κατηγορία τους στο 1ο διεθνές τουρνουά ''Knossos cup'' στην Κρήτη.

Ακόμη μία επιτυχία για τους μικρούς της ΑΕΚ (γενν '97) οι οποίοι πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις.Αρχικά ξεπέρασαν στον ημιτελικό το εμπόδιο του Παναθηναικού στην διαδικασία των πέναλτι με 4-1 υπέρ τους και εν συνεχεία επικράτησαν την Σαουθάμπτον με 3-0 και κατέκτησαν το κύπελλο.

Η κατάκτηση του κυπέλλου αυτού ίσως είναι και ένα δώρο προς τον προπονητή τους Μανόλη Παπαδόπουλο, ο οποίος αφήνει το συγκεκριμένο τμήμα για να αναλάβει το πόστο του βοηθού του Βαγγέλη Βλάχου στην πρώτη ομάδα της ΑΕΚ.

ΠΗΓΗ: Sports-academies.gr