Facebook Pixel Φορτσάτοι "λατσιάλι"! (ΒΙΝΤΕΟ)
| 2012-09-16 16:46:00

Φορτσάτοι "λατσιάλι"! (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Λάτσιο, εκ των αντιπάλων του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League, φιλοδώρησε και την Κιέβο εκτός έδρας με 3 γκολ κάνοντας έτσι το καλύτερο ξεκίνημα στο Καμπιονάτο από τη σεζόν 1974-75.

Οι "λατσιάλι" έδειξαν από νωρίς τις διαθέσεις τους και μόλις στο 5' ο Ερνάνες άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βλάντιμιρ Πέτκοβιτς. Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε στο 37' ο Μίροσλαβ Κλόζε, ο οποίος "έγραψε" το 2-0 σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Ρώμης όχι απλά διατήρησε με ευκολία το υπέρ της σκορ, αλλά κατάφερε να φτάσε και σε τρίτο τέρμα όταν 16 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης, ο Ερνάνες και πάλι βρήκε δίκτυα για το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πελισιέ στο 83'.

Με αυτή τη νίκη η Λάτσιο σκαρφάλωσε στην κορυφή του ιταλικού πρωταθλήματος έχοντας 3 νίκες σε ισάριθμους αγώνες.

Πηγή: thesporters.com